Badanie krwi - fosfataza alkaliczna

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Badanie krwi - fosfataza alkaliczna

Postprzez Jar0 » 29 mar 2012, o 20:18

Czy ktoś robił badanie pod kątem tego właśnie związku? Ja robiłem parokrotnie i parokrotnie miałem przekroczoną normę. Badanie zostało zlecone przez gastroenterologa. Nie widział on jednak niczego złego w tym, że wynik jest nieco powyżej normy. Ktoś coś ciekawego wie na ten temat? ; )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 906
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Badanie krwi - fosfataza alkaliczna

Postprzez piter » 29 mar 2012, o 22:11

Ja miałem coś takiego na wątrobę robione.Ale u mnie było wszystko w normie jutro poszukam wyników to zapodam na forum.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 185
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Badanie krwi - fosfataza alkaliczna

Postprzez piter » 4 kwi 2012, o 15:44

JarO niestety pomyliłem się , nie miałem robionych tych badań (fosfataza alkaliczna skrót ALP). Były to badania AST i ALT, ale było blisko :D;)
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 185
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Badanie krwi - fosfataza alkaliczna

Postprzez Sephirot » 28 paź 2012, o 22:14

Jar0 napisał(a):Czy ktoś robił badanie pod kątem tego właśnie związku? Ja robiłem parokrotnie i parokrotnie miałem przekroczoną normę. Badanie zostało zlecone przez gastroenterologa. Nie widział on jednak niczego złego w tym, że wynik jest nieco powyżej normy. Ktoś coś ciekawego wie na ten temat? ; )


niewielkie podwyższenie o niczym nie świadczy, sam wskaźnik dotyczy czynności wątroby i znacząco wzrasta przy jej schorzeniach. Także przy chorobach kości przebiegających z ich wzmożonym niszczeniem może wzrastać.
Avatar użytkownika
Sephirot
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 15:41
Lokalizacja: Toruń
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2004
Dolegliwości ogólnie: Biegunki po posiłku, czasami bez uchwytnej przyczyny, wzdecia


Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości