Objawy IBS

Re: Objawy IBS

Postprzez góralecka » 8 sie 2017, o 18:59

A jak wyglądają Wasze dolegliwości bólowe? U mnie bóle są w różnych miejscach, ale najczęściej pojawiają się 2 godziny po posiłku oraz ich lokalizacja to prawe podbrzusze, okolice pępka oraz prawe podżebrze. Czasami środek brzucha, nadbrzusze środkowe. Lewa strona zdecydowanie rzadziej. Bóle są albo typowo wzdęciowe, albo nawet gdy nie ma wzdęć, są lekkie kłucia, coś jakby ktoś mi ruszał tam igłą lub rozpychania, jakby gniecenie, chwilowy ucisk. Zdarza się to najczęściej w okolicy wzdęć ale także przed wypróżnieniem. Względny spokój jest jakieś 2-3 godziny od wypróżnienia. Czasami gdy jestem już mocniej głodna kłucia po prawej stronie się nasilają. Pojawia się to jak jestem przed obiadem i na przykład trochę się on opóźnia. Czasami kłucia te sprawiają wrażenie, jakby coś tam było w tym brzuchu, nie wiem- guz, powiększone węzły czy coś takiego, bo potrafi się to pojawić na przykład podczas jazdy na rowerze. Nakręcam się wtedy nerwowo, a z reguły i tak to wszystko mija po kolacji lub zasypiam i we śnie to znika.

Czy ktoś też tak miał? Ostatnie USG miałam robione w grudniu i nie wyszło nic niepokojącego. Nie miałam na razie kolonoskopii ani gastroskopii, bo reszta badań jest idealna. Mam tylko jeszcze zespół Gilberta.

Ostatnio miałam miesiąc prawie zupełnie bez nudności, co raczej łączę z psychiką i z psychoterapią.
góralecka

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, czasami luźne stolce a czasami zaparcia, nudności

Poprzednia strona

Powrót do Zaparcia, wzdęcia, biegunki