Zespół jelita drażliwego - początki

Czyli wszystkie rozmowy nie związane z tym, co nam doskwiera.

Zespół jelita drażliwego - początki

Postprzez elton » 27 gru 2014, o 10:21

Witam, widzę, że dajecie tutaj mnóstwo historii i w niektórych przypadkach, początki IBS diagnozujecie na podstawie różnych problemów, takich jak ból brzucha, niestrawność problemy żołądkowe czy wzdęcia i dokuczliwe skurcze jelit o których czytałem tutaj: http://www.biomedical.pl/zdrowie/wzdecia-i-dokuczliwe-skurcze-jelit-165.html Odnośnie ostatniego, obecnie walczę z tym problemem, który pojawił się w okolicach wakacji, początkowo były to same wzdęcia, dziwne "bombelkowe" uczucia w żółądku, jak by coś się przelwalo, skurcze jelit i temu podobne. Pomogła lepsza dieta, jednak problem powrócił. Czytałem o tym na stronie, która podałem. Zastosowałem się też do różnych zaleceń ale problem powracał. Dołożyłem więcej sportu i wyeliminowałem z diety również produkty mleczne - problem powróicł. Przez święta byłem na specjalnej, lekkiej diecie, a jedyne co zjadłem do karp + zupa grzybowa na kolacji wigilijnej (tak mamy grzybową ;)) a przez ten czas się oszczędzałem. Nic nie nie dało, wzdęcia cały czas występują a dodatkowo pojawia się specyficzny, krótkotrwały ból brzucha. Wiem co to możę oznaczać, za pół roku ten ból mozę być 2x gorszy i nie bd dawać mi spokoju... dlatego już teraz chcę zapytać się co z tym mogę zrobić i do kogo iść? póki to wszystko jeszcze dobrze się nie zaczęło.. mało wiem o IBS, tyle coc na wiki poczytałem, nie jestem w tym temacie za barzdo śwaidomy ale chyba nie każdy musi być? Mam nadzieję, że jakoś mnie nakierujecie i poradzicie, co to może oznaczać, czy to faktycznie IBS, gdzie z tym się udać i co w ogóle robić...?
Avatar użytkownika
elton
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 10:09
Lokalizacja: Szczecin
Wariant IBS: mix przydatności
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, zaparcia, ból

Re: Zespół jelita drażliwego - początki

Postprzez Jacek » 27 gru 2014, o 13:31

Przeczytaj sobie dział "Diagnostyka": diagnostyka/pelna-diagnostyka-t266.html
Zastanów się nad badaniami które mógłbyś wykonać.
Diagnozę musi postawić kompetentny lekarz (znalezienie takiego nie jest sprawą prostą), na podstawie wyników badań. Jeśli lekarz będzie próbował postawić Ci diagnozę na podstawie 10 minut rozmowy, to należy zmienić lekarza. Podobnie należy postąpić, jeśli lekarz stwierdzi, że IBS to sprawa stresu i złej diety (o ile oczywiście Twoim problemem okaże się IBS).
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1104
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Zespół jelita drażliwego - początki

Postprzez kulawy » 27 gru 2014, o 15:21

Dopóki to się jeszcze jakoś specjalnie nie nasila, to ja bym na Twoim miejscu dał sobie spokój na razie z drążeniem tematu ;)Nawet jak się nie ma IBSa to wszystko siada na łeb i kończysz faktycznie z IBSem, chodząc od lekarza do lekarza ;)Chyba że robi się to już bardzo upierdliwe, no to wtedy działaj. Wspomnij lekarzowi rodzinnemu o problemie, poproś może o jakieś podstawowe badania. Spróbuj z tą dietą, ogranicz cukier, napoje gazowane, generalnie cały ten syf. Przetestuj jakieś nieskomplikowane suplementy, typu Iberogast albo Debutir, dorzuć do tego probiotyk i zobaczysz, może coś się polepszy.
Avatar użytkownika
kulawy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 gru 2014, o 13:45
Lokalizacja: Pomorze
Wariant IBS: biegunkowy/mix
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunki, niepełne wypróżnienia, ból jelit


Powrót do Wolne rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości