Kto ma IBS, a kto nie, a kto ma bardziej...

Czyli wszystkie rozmowy nie związane z tym, co nam doskwiera.

Re: Kto ma IBS, a kto nie, a kto ma bardziej...

Postprzez Jacek » 4 paź 2013, o 13:04

Najlepiej zajrzeć do ulotki.
Poza tym wszystko zależy od stopnia nasilenia biegunki, dlatego nie ma uniwersalnych reguł. Ważne aby nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki, dopuszczonej przez producenta leku.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez nenka182 » 17 mar 2014, o 19:26

postawiona kolejna diagnoza tym razem niemieckiego lekarza ibs ,czyli mam juz pewnosc kilku lekarzy ta sama diagnoza wiecie co modlilam sie zeby bylo to cos innego kolejne 11 lat z tym przeklenstwem ,jade na miesiac do polski troche sie po tym wszystkim uspokoic ,zaczne biegac ,jesc regularnie,rzuce palenie ,zrobie wszystko aby pokazac innym ze wszystko zrobilam zeby wyzdrowiec,a co najwazniejsze udowodnie to sobie,najgozej bedzie z papierosami jestem ciekawa czy mi sie uda ale bede walczyc
nenka182

Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Postprzez PrzemekM » 17 mar 2014, o 19:46

Nie widziałem różnicy w swoich dolegliwościach jak paliłem, a jak nie palę.
PrzemekM

Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: Biegunki, wzdęcia, skurcze, kłucia

Postprzez Krzych » 17 mar 2014, o 19:56

Też zdarzało mi się palić zanim stałem się najzdrowiej odżywiającym się i najzdrowiej żyjącym człowiekiem świata. Różnica przy paleniu była tylko taka, że często zaraz po papierosie szedłem to toalety, co w sumie na dłuższą metę przynosiło bardziej pozytywne niż negatywne skutki. Ale po paru latach doświadczenia z rzucaniem i wracaniem do palenia wiem o ile lepiej się czuję bez papierosów. Chodzi głównie o ogólne samopoczucie. Papierosy to największa głupota jaką sobie można wyobrazić. No ale jako dzieciak się porządnie napaliłem i potem przy każdym niepowodzeniu i w każdym gorszym okresie do tego wracałem. Trochę mi zajęło uwolnienie się od tego ale teraz już spokojnie mogę nawet stać w grupie 5 osobowej, w której tylko ja nie palę i nie mam z tym kłopotów. Przynajmniej do następnego depresjonującego przeżycia, które sprawi, że przestanie mnie obchodzić moje zdrowie i wszystko inne :) Niestety tak to jest, wystarczy troszkę popalić i potem każdy stres, każde niepowodzenie, każda złość... Za każdym razem pierwsze co przyjdzie na myśl to papieros. Głupota niesamowita ale tak to jest.

nenka182, przechodziłem wiele razy ze skrajności w skrajność, czyli z niezdrowego odżywiania się i palenia do zdrowej diety i sportowego trybu życia i uwierz mi, różnica jest KOLOSALNA, warto.
Krzych

Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Postprzez pablos3744 » 20 mar 2014, o 07:30

Pamiętam tez paliłem na I roku studiów ale tez mnie ganiało papierosie ale myśle że dla tego że już u mnie zaczynało się IBs rozkręcac i na poczatku nie wiedziałem o co kaman. U mnie IBS rozkręciło się w momencie kiedy prowadziłem mega aktywny sportowy tryb życia i miałem na prawde czyste jedzienie bez żadnego syfu a mimo to IBs się rozkręciło wiec chyba nie ma reguły na ibs.
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez mala929292 » 3 cze 2014, o 11:50

przez dwa lata chodzilam do gastrologa z mniejszej miejscowości, który robił wiele badań i stwierdził iż mam IBS.
na chwile pogodziłam się z losem, ale w końcu mój chłopak wział mnie do lekarza do Krakowa (polecam dr. Witold Ziemniak), zlecił 3 badania po czym od razu wyszły drożdżaki (o których tamten lekarz nawet nie wspomniał, a na 90% podał jako przyczyne IBS). Teraz jestem w trakcie kuracji, która ma trwać niecałe pół roku, ponieważ drożdżaki się bardzo rozprzestrzeniły. Osobiście im szybciej udacie się do jakiegoś dobrego lekarza, najlepiej w większym mieście tym lepiej. IBS to często wymówka dla tych lekarzy, którzy już nie mają pomysłu co dalej począć z pacjentem... Pozdrawiam i życzę zdrówka!
mala929292

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: wzdecia refluks

Postprzez Anjaa » 8 cze 2014, o 17:31

Na temat dr Ziemniaka są bardzo skrajne opinie, trudno ocenić którym dać wiarę.
Zanim jeszcze wyjechalam, dwie moje sąsiadki leczyły się u tego lekarza.
Jednej pomógł, miala biegunki, diagnoza postawiona w szpitalu ibs, nie pogodziła się z diagnozą i przeszła kurację anygrzybiczą u dr Ziemniaka, jej pomoglo.
Natomiast u drugiej leczenie pana dr okazało się nieskuteczne, niemniej jednak lekarz jest sławny, kilku moich znajomych było jego pacjentami.
Anjaa

Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle brzucha

Postprzez magdalena23 » 22 cze 2016, o 18:17

CZY was tez boli zoładek oprocz jelit?
magdalena23

Wariant IBS: wariant mieszany
Dolegliwości ogólnie: bole brzucha , skurcze gniecenie dyskomfort biegunki udnosci bole głowy , bol zoładka

Postprzez pablos3744 » 23 cze 2016, o 08:51

ja mam mdłósci
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez magdalena23 » 23 cze 2016, o 17:29

zapomnialam was zapytac a jak u was z lodami? jecie?
magdalena23

Wariant IBS: wariant mieszany
Dolegliwości ogólnie: bole brzucha , skurcze gniecenie dyskomfort biegunki udnosci bole głowy , bol zoładka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolne rozmowy