Kto ma IBS, a kto nie, a kto ma bardziej...

Czyli wszystkie rozmowy nie związane z tym, co nam doskwiera.

Re: Kto ma IBS, a kto nie, a kto ma bardziej...

Postprzez Podbisz » 2 lip 2013, o 18:39

Hmm ja np nie mam IBS stwierdzonego tylko i włącznie narasta u mnie stres i nagle się otwieram na toaletę i to bardzo ; ) Dni otwarte w wc mam latam jak oszalały muszę brać urlop/l4 i po prostu życie mia pada na łeb i na szyję : /
Podbisz

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: ból brzucha, biegunka

Postprzez Lobuz » 14 sie 2013, o 13:55

To samo co kolega wyżej.
Lobuz

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 30
Dolegliwości ogólnie: biegunka

Postprzez pidzamka81 » 14 sie 2013, o 17:21

ja jeszcze nie mam stwierdzonego IBS, ale mam mnóstwo objawów, choć równie dobrze może to być jakieś zapalenie jelit.
Generalnie mam biegunki i luźne wypróżnienia, tak średnio 3-4 razy dziennie.
I poczatki depresji z powodu nagłych biegunek łapiących mnie w najmniej spodziewanym momencie.
Normalnie już każdego ranka budzę się ze strasznym lękiem, co przyniesie dzień, a na dłuższe wyjścia biorę profilaktycznie stoperan i wtedy na 2-3 dni mam spokój.
badania wkrótce, mam nadzieję że je przeżyję i dowiem się co mi jest,
pidzamka81

Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Postprzez takiezycietoniezycie » 13 wrz 2013, o 18:58

Witam wszystkich z tym gównianym problemem :mrgreen: Mam takie pytanie, czy ktoś tutaj ma takie objawy jak ja, tzn:
Od dzieciństwa cierpiałam na zaparcia (probelm ujwanił się dopiero w wieku 17 lat, kiedy to mój brzuch wyglądał jakbym była w ciąży :D ), którymi ani ja ani moi rodzice nie szczególnie się przemojwali. Mi to było nawet na rękę, kupa raz w tygodniu, przynajmniej nie załatwiałam się w szkolnej ubikacji :D Po 18 roku zycia (mam teraz 29 lat) objawy się trochę zmieniły, poza zaparciami i wzdęciami, doszły jeszcze dni, kiedy to byłam w toalecie 3-5 razy, ale raczej to nie była biegunka, tylko takie miekkie stolce ;) Jak miałam 24 lata mój stan się pogorszył, tzn przez dwa miesiące co dzien prawie (oprócz weekendów) mialam silne parcie na stolec, wizyty w toalecie ok 5 razy na dzien - zazwyczaj po posilku, ale nadal to nie byla biegunka, do tego jeszcze bol po lewj stronie brzucha. Od lekarza do lekarza, trafilam w koncu na kogos kompetentnego i dostalam Debridat - po dwoch miesiacach jak reka odjal ( w trakcie tez bylam na lekkostrawnej diecie, staralam sie unikac sytuacji stresujacych, ktore u mnie czesto wywoluja silny bol brzucha) Oczywiscie psychika w tym czasie mocno mi siadla i do dzis mam to schorzenie, ze jak gdzies wycodze to zastanawiam sie czy jest tam kibel :D Od paru lat zauwazylam, ze przy zmianach por roku moje dolegliwosci znowu sie nasilaja !! :shock: do tego dochodzi i to mnie najabrdziej martwi, BARDZO SILNY BOL BRZUCHA NA SAMOJ GORZE - OKOLICE MOSTKA - PO KTORYM CZESTO MUSZE BIEC DO LAZIENKI !! :shock: nie wiem czy mam tez wrzody, bo nigdy nie robilam gastroskopii. Czy ktos zwas tez ma takie bole brzucha ?? Ja nie stostuje zadnej diety, pije alkhol :D , i w ciagu roku raczej chyba bardziej mam zaparcia niz biegunki, choc sama juz nie wiem... dodam moze ze jak wezme 2 tabletki loperamidu, bo np boje sie ze sie zle poczuje w podrozy lub juz przed sie 'zle czuje' to potem potrafie 3-4dni do kibelka nie pojsc, a potem znowu 3-5 razy na dzien... Jesli ktos ma tak jak ja to niech napisze prosze :)
takiezycietoniezycie

Początek choroby: 1989
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, bole brzucha

Postprzez Jar0 » 13 wrz 2013, o 19:24

Witamy. Ja tak miałem i mam nadal. Kilka wizyt w jeden dzień a potem trochę czasu spokoju. Moim zdaniem powinnaś iść do lekarza. Każdemu kto ma takie problemy należy się diagnostyka i to porządna. Co do bólów to również mi się zdarzały bóle zlokalizowane wyżej. Często ból promieniuje też w inne miejsca. Podsumowując - do lekarza! Tylko takiego który ma coś ciekawszego do powiedzenia.
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez takiezycietoniezycie » 14 wrz 2013, o 10:56

Jar0 napisał(a):Witamy. Ja tak miałem i mam nadal. Kilka wizyt w jeden dzień a potem trochę czasu spokoju. Moim zdaniem powinnaś iść do lekarza. Każdemu kto ma takie problemy należy się diagnostyka i to porządna. Co do bólów to również mi się zdarzały bóle zlokalizowane wyżej. Często ból promieniuje też w inne miejsca. Podsumowując - do lekarza! Tylko takiego który ma coś ciekawszego do powiedzenia.

Dziękuje za odp :D a może ktoś tu zna jakiegoś dobrego lekarza z Wrocławia ??
takiezycietoniezycie

Początek choroby: 1989
Dolegliwości ogólnie: zaparcia, bole brzucha

Postprzez pidzamka81 » 19 wrz 2013, o 08:37

Takieżycietoniezycie ja mam podobnie, to znaczy częsciej mam biegunki niż zaparcia, ale bóle mam w róznych miejscach, czasem jest to podbrzusze, czasem żołądek.
mam stwierdzone zanikowe zapalenie żołądka, jestem po eradykacji Helicobacter Pylori, ale myślę że mam też IBS. W październiku idę do gastrologa i zobaczymy.
Często miałam też takie pieczenie żołądka po wypróżnieniu, czasem trwało to kilka minut i było to takie odczucie jakby mi ktoś żołądek przypalał, wieczorami mam wzdęcia i gazy, czasem ssanie w żołądku.
namawiam cię na zrobienie gastroskopii, u mnie okazało się to zapalenie i to już zanikowe, co znaczy że hodowałam je sobie latami.
Pozdrawiam
pidzamka81

Postprzez pidzamka81 » 19 wrz 2013, o 08:38

A po laremidzie też zdarza mi się dzień, dwa nie wypróżniać.
pidzamka81

Postprzez Norweg » 3 paź 2013, o 08:05

Jest ciezko, ile mozna jesc tego stoperanu?
Norweg

Wariant IBS: Zaparciowy
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: Boli mnie brzuch

Postprzez pidzamka81 » 4 paź 2013, o 08:59

mnie gastrolog kazał brac loperamid po każdym luźnym wypróżnieniu.
pidzamka81

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolne rozmowy