NLP

Wszystko o tym, co robicie, aby zmniejszyć dolegliwości wywoływane przez problemy jelitowe.

NLP

Postprzez Jar0 » 13 gru 2011, o 21:34

Z racji tego że najwięcej problemów ze zdrowiem przysparza mi moja psychika, zainteresowałem się czymś takim jak programowanie neurolingwistyczne. Ponoć za jego pomocą można uzyskać bardzo ciekawe efekty również w postaci zapanowania nad stresem, lękami itd. Chciałem zatem zapytać czy ktoś z Forumowiczów bawił się w coś takiego? :)

Ja zapewne od przyszłego tygodnia o ile uda mi sie załatwić jakąś porządną książkę do tego albo chociaż jakieś materiały zacznę zgłębiać tajniki tego programowania :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: NLP

Postprzez 1x2x3 » 14 gru 2011, o 15:20

Jak na to wpadłeś?
Mam w domu jakąś książkę o tym ale jakoś mnie to nie zainteresowało szczególnie. Wydaje mi się, że nie umiałabym sama sobą manipulować:)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: NLP

Postprzez Jar0 » 14 gru 2011, o 15:33

Co to za pytanie? ;)Kiedyś znajomy mi o tym wspominał ale z tego co pamiętam to on to raczej chciał wykorzystać w kontaktach z innymi ludźmi. Ja ograniczyłbym się do własnie manipulowania samym sobą. Wierzę że ludzki mózg można łatwo nauczyć pewnych wzorców jak chociażby psa. Potrzebne mi są tylko odpowiednie metody. Nie interesowało Cię to nigdy 1x2x3? Wyobraź sobie że potrafisz się tak zaprogramować żeby stres powodował u Ciebie jakieś dobre reakcje... :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: NLP

Postprzez 1x2x3 » 14 gru 2011, o 15:52

Pytałam o to czy ktoś Ci to polecił, np. psychiatra:) Faktycznie źle się wyraziłam.
Przeczytałam wstęp do tej książki i jakoś mnie to nie zainteresowało szczególnie ale spróbuję jeszcze raz jak będę miała chwilę. Ja tez wierze w ogromną moc naszego mózgu i psychiki.
Oczywiście, że bym chciała ale nie wiem czy jestem w stanie sama w sobie coś takiego wypracować. Jestem ciekawa czy Tobie się uda i oczywiście trzymam kciuki ;)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: NLP

Postprzez Jar0 » 14 gru 2011, o 16:01

A czemu miałabyś nie być w stanie? Pewnie że jesteś :)Kwestia poświęcenia czasu i uwagi na to. Zwróć uwagę na to że gdyby nie problemy z głową życie wyglądałoby duuużo lepiej... Lepiej i łatwiej :)Ja nie mówię tutaj o nie wiadomo jakich zmianach ale fajnie byłoby cokolwiek zmienić na lepsze.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: NLP

Postprzez 1x2x3 » 14 gru 2011, o 16:02

Oj tak...
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: NLP

Postprzez Jar0 » 14 gru 2011, o 16:06

Widzisz. Ty już znalazłaś pewną swoją metodę na pracę nad psychiką i jak sama stwierdziłaś, dużo Ci to pomogło. Nie widzę zatem przeciwwskazań do zgłębiania tajników jakiś bardziej wykręconych metod :DJa na pewno się tym zajmę. Chociażby z czystej ciekawości ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: NLP

Postprzez 1x2x3 » 14 gru 2011, o 16:11

Oczywiście! Ja też próbowałam różnych dziwnych metod i do tego też może jeszcze wrócę. Jutro czeka mnie ciężki dzień i już się boję co to będzie... Same jakieś katastroficzne myśli mnie nachodzą. Od tego to się dopiero można pochorować :)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: NLP

Postprzez Jar0 » 14 gru 2011, o 16:20

Ja jutro też mam fatalny dzień! Najpierw uczelnia a potem wyjazd. Na szczęście zapas laremidu zrobiony. Mam nadzieję że nie będę zmuszony z niego korzystać. Trzeba być dobrej myśli. Nie ma co z życia sobie robić katorgi :)Trzymam kciuki za Twoje dobre samopoczucie :]
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: NLP

Postprzez 1x2x3 » 14 gru 2011, o 18:22

I wzajemnie :)
Wracając do tematu wygrzebałam już tę książkę i może już dziś przed snem poczytam. Będziemy się mogli za jakiś czas wymienić doświadczeniami.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Następna strona

Powrót do Wasze metody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości