Lewatywa;]

Wszystko o tym, co robicie, aby zmniejszyć dolegliwości wywoływane przez problemy jelitowe.

Re: Lewatywa;]

Postprzez Mônica21 » 15 sty 2011, o 15:17

Lekarz ci brednie opowiada,ze ci nie pomoze.Uwierz mi ze siemie lniane dziala!!!A,i siemie to nie ziolka ;-)CO do tych czopkow to nie wiem jaka jest nazwa w Polsce...przykro mi bardzo.Co do Dulcoenema y Micralax nei jest na recepte.Powinni ci sprzedaz w kazdej aptece jesli takowa rzecz jest w sprzedazy w Polsce.Dziala tak samo jak czopek tyle ze jest mocniejszy i nieprzyjemne w wyproznianiu,powoduje bol brzucha etc.
Z ziolek jest dobre tez herbatka z kwiatu Lotosu,Papayi,nasz staray rumianek,mieta...
Jesli masz wiecej pytan to pytaj...mam nadzieje ze moge ci pomoc.
Avatar użytkownika
Mônica21
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 sty 2011, o 09:18
Początek choroby: 0

Re: Lewatywa;]

Postprzez Marian » 15 sty 2011, o 16:22

Mônica21 napisał(a):Lekarz ci brednie opowiada,ze ci nie pomoze.Uwierz mi ze siemie lniane dziala!!!


Ja również miałem okazję słyszeć nie raz i nie dwa o tym, że Siemię lniane działa, ale jakoś nie miałem jeszcze okazji próbować. Widzę jednak, że będę musiał spróbować w najbliższym czasie. Mônica21 mogłabyś powiedzieć na czym polega to działania siemienia? Na Wikipedii pisze:

Stosowane jest przy biegunkach lub zaparciach, a także zapobiegawczo dla zapewnienia prawidłowej perystaltyki jelit.


Czyli nie stoi to w zgodzie, z tym, co powiedział Przemkowi gastrolog - że niby Siemię działa tylko na górne partie przewodu pokarmowego.

Tak z innej beczki, proponuję założenie specjalnego tematu w kategorii Leki i inne preparaty, gdzie można będzie wymieniać plusy i minusy siemia.
Avatar użytkownika
Marian
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 lis 2010, o 12:42

Re: Lewatywa;]

Postprzez Przemek » 16 sty 2011, o 13:10

Marian napisał(a):Tak z innej beczki, proponuję założenie specjalnego tematu w kategorii Leki i inne preparaty, gdzie można będzie wymieniać plusy i minusy siemia.


No i gotowe, temat Siemię lniane założony ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Lewatywa;]

Postprzez Mônica21 » 17 sty 2011, o 16:30

Wydaje mi sie bardzo dobry pomysl!!!Jak tam sie czujesz po sporzyciu lnu?Mam nadzieje ze dobrze...Ja wlasnie zaraz lece do sklepu zielarskiego kupic sobie len i bede musial go zmielic w domu bo tutaj nie sprzedaja mielonego...wiesniaki(to tak na marginesie).
Avatar użytkownika
Mônica21
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 sty 2011, o 09:18
Początek choroby: 0

Re: Lewatywa;]

Postprzez Przemek » 17 sty 2011, o 17:54

Dziś zdążyłem wypić dopiero 2 razy, więc jeszcze nic specjalnego nie czuję, ale myślę, że po kilku dniach coś się zmieni (czyt. ureguluje) ;)Ja kupowałem w aptece i siemię było w różnych wariantach ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Lewatywa;]

Postprzez flower » 14 gru 2011, o 09:59

dobrze jest pic siemie na czczo rano przed sniadaniem i na noc, ono powleka sciany jelit i ponoc jest troche mniej wrazliwe na bodzce wtedy, ulatwia perystaltyke, tylko trzeba pic regualrnie i przez jakis czas, pozniej zrobic przerwe, zaszkodzic napewno nie zaszkodzi.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 335
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Lewatywa;]

Postprzez Kruffka » 9 kwi 2012, o 17:16

Jeśli chodzi o zestawy do lewatywy to są gotowe, w jednorazowych opakowaniach.
Proszę szukać w aptekach preparatu Enema lub jego tańszego odpowiednika o nazwie Rectanal.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Lewatywa;]

Postprzez Przemek » 11 kwi 2012, o 20:38

Na razie mam zaplanowane kilka specyfików i praktyk, które chcę na sobie sprawdzić i jak się nie sprawdzą, to na pewno spróbuję sobie zaserwować lewatywkę w warunkach domowych ;)Kiedyś próbowałem tzw. gruszką, ale nie był to najlepszy pomysł ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Lewatywa;]

Postprzez Kruffka » 11 kwi 2012, o 20:49

A co wlałeś do tej gruszki?
Często słucham opowieści od starszych ludzi jakie to mikstury sobie tworzą i "zapodają" doodbytniczo... Mózg się lasuje po prostu. Więcej z tego szkody niż pożytku.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Lewatywa;]

Postprzez Przemek » 11 kwi 2012, o 21:03

Nie no cebuli czy czosnku nie dawałem :PTylko woda z mydełkiem ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze metody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości