jest w koncu zdrowa

Wszystko o tym, co robicie, aby zmniejszyć dolegliwości wywoływane przez problemy jelitowe.

jest w koncu zdrowa

Postprzez nenka132 » 30 wrz 2014, o 09:30

www.libase.de/wbb/index.php?page=Thread&threadID=43961 niestety strona po niemiecku ,dziewczyna leczona na ibs, lekarze nie dawali jej nadzieji na wyleczenie,mowili musisz to zaakceptowac,ona sie nie poddala ,wyleczyla sie ,jesli uda mi sie wszystko przetlumaczyc przekaze informacje .Z tego co wyczytalam leczyla sie dieta na candida ,jej walka byla trudna ,ale dzis jest zdrowa .co jej pomoglo -Geocidal-Citricidal Grapefruitkernextrakt .HEILERDE-na biegunke MULTI DOPHILUS -bakterie .Darmflora plus DR. SOFT -bakterie.MULTIPLE vitamin tabletten .Jej dieta-zero cukru,maki pszennej,drozdzy,wody gazowanej,owocow ,mleka.opisuje ze na poczatku miala problemy ,biegunki narastaly ,z biegiem czasu jednak wszystko mijalo jej zgaga,mdlosci,biegunki teraz nie ma zdanych dolegliwosci .
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: jest w koncu zdrowa

Postprzez Jacek » 30 wrz 2014, o 11:33

Jeśli dolegliwości jej przeszły, to znaczy, że nie chorowała na IBS. Być może miała problem z Candidą, albo jakieś zaburzenia flory bakteryjnej.
Wyzdrowienie z IBS za pomocą Citroseptu (czy jego niemieckiego odpowiednika) i probiotyków byłoby niestety zbyt proste.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1043
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: jest w koncu zdrowa

Postprzez nenka132 » 30 wrz 2014, o 12:22

moze i miala candide,w tym problem ilu ludzi ma zdiagnozowany ibs ,a zdrowieja po np,diecie na candide .Tak naprawde nie wiemy nic o naszej chorobie ,co wiemy o ibs ?
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: jest w koncu zdrowa

Postprzez Bonsai » 30 wrz 2014, o 12:26

Jacku, zgadza się, IBS w teorii nie da się wyleczyć.
Ale często jest tak, że lekarze mylnie stawiają ludziom diagnozę IBS, a powyżej może być kolejny tego przykład.
Dlatego jestem zdania, że IBS to "wór", do którego niesłusznie wrzuca się za dużo ludzi, niszcząc im nadzieje na zdrowe życie.
U mnie też wyszła candida, leczę się też na lamblie i nieswoiste mikroskopowe zapalenie jelit. O tym, że mam te 3 "przypadłości", dowiedziałem się na przełomie czerwca/lipca tego roku, po 4 latach łażenia po lekarzach.
Wcześniej, diagnozę IBS postawiło mi kilku gastrologów, odradzając nawet kolonoskopię. Wniosek nasuwa się sam.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: jest w koncu zdrowa

Postprzez Krzych » 1 paź 2014, o 06:46

Chyba jednak sobie zrobię wszystkie badania od nowa. Nie ufam temu wszystkiemu co mi zrobiła ta banda debili ze szpitala. Mam teraz bardzo dobrego gastrologa, który może przeprowadzić u mnie diagnostykę w odpowiedzialny sposób, więc chyba powinienem zrobić wszystko od nowa. Zaczynając od różnych mniej inwazyjnych badań, a kończąc gastroskopią i kolonoskopią. Jestem bardzo niepewny tych wszystkich poprzednich badań. Dobrze by było zrobić wszystko jeszcze raz, tak dla pewności. Przejdę się niedługo do niego najpierw na wizytę i porozmawiamy o tym, ustalimy jakiś plan dla tych badań no i co najbardziej mnie ciekawi ile to będzie kosztować.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: jest w koncu zdrowa

Postprzez Jacek » 1 paź 2014, o 12:50

Bonsai napisał(a):Jacku, zgadza się, IBS w teorii nie da się wyleczyć.
Ale często jest tak, że lekarze mylnie stawiają ludziom diagnozę IBS, a powyżej może być kolejny tego przykład.
Dlatego jestem zdania, że IBS to "wór", do którego niesłusznie wrzuca się za dużo ludzi, niszcząc im nadzieje na zdrowe życie.


Ja z kolei zgadzam się z Tobą :)
Kiedyś stworzyłem taką definicję IBS: "Nie ma Pani/Pan Crohna, CU czy mikroskopowego zapalenia jelit. Nie ma Pani/Pan również innej choroby układu pokarmowego, dającej się zdiagnozować za pomocą standardowych badań. A jednak Pani/Pana układ pokarmowy nie pracuje prawidłowo i przy użyciu aktualnie dostępnych metod leczenia, ani lekarstw, nie da się tej nieprawidłowości wyeliminować. Można tylko ograniczać objawy."

Masz rację, że zbyt często wrzuca się pacjentów do "worka z napisem IBS". Niektórzy z nich mają inne choroby, ale z lenistwa czy niewiedzy lekarzy nie przeszli odpowiednich badań, a diagnozę IBS postawiono na podstawie 10 minut rozmowy.
Ale są też tacy, których przebadano zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej i nie znaleziono przyczyny, dla której układ pokarmowy nie pracuje prawidłowo (pomijam tu oczywiście przyczyny natury psychicznej - przewlekły i silny stres, depresje, leki itp.). To właśnie oni powinni mieć postawioną diagnozę IBS. I dla nich niestety współczesna medycyna nie oferuje możliwości trwałego wyleczenia.

Bonsai napisał(a):U mnie też wyszła candida, leczę się też na lamblie i nieswoiste mikroskopowe zapalenie jelit. O tym, że mam te 3 "przypadłości", dowiedziałem się na przełomie czerwca/lipca tego roku, po 4 latach łażenia po lekarzach.
Wcześniej, diagnozę IBS postawiło mi kilku gastrologów, odradzając nawet kolonoskopię. Wniosek nasuwa się sam.


Po prostu trafiałeś na konowałów, którzy nie mieli wiedzy wymaganej w zawodzie lekarza. Stawianie diagnozy IBS w Twoim przypadku było kompletnym nieporozumieniem. Ale było wygodne dla lekarzy - pacjent spławiony, ma diagnozę IBS, niech weźmie coś na uspokojenie i nie zawraca więcej głowy...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1043
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: jest w koncu zdrowa

Postprzez nenka132 » 20 kwi 2015, o 12:25

hej od czasu kiedy biore plyn z bakteriami probiotycznymi moje jelita pracuja o wiele lepiej,ale matrwia mnie inne objawy wypryski ropne na brodzie ,sucha skora na okolo ust,oblozony bialy jezyk,czuje tez zmeczenie,nasilone pocenie .czy to mozliwe ze wszystko w ten sposow wychodzi mam na mysli toksyny zle bakterie nie mam pojecia co jest ale tydzien zalatwiam sie normalnie ,ustapily skurcze przelewanie.mam nadzieje ze taki stan potrwa dluzej
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: jest w koncu zdrowa

Postprzez fiona » 23 kwi 2015, o 18:13

możesz mieć alergie lub nietolerancje na któryś ze składników płynu.
czy ten stan potrwa dłużej przekonasz się dopiero po skończonej kuracji i efektach.
Avatar użytkownika
fiona
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 17:52
Wariant IBS: mikro
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunka, ból brzucha, nudności


Powrót do Wasze metody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości