Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Wszystko o tym, co robicie, aby zmniejszyć dolegliwości wywoływane przez problemy jelitowe.

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez Krzych » 25 cze 2014, o 11:01

Przedwczoraj poszedłem spać 2 godziny później niż zwykle i wczoraj od razu miałem problemy aż do popołudnia. Wczoraj poszedłem spać już o ustalonej godzinie i jest mi dzisiaj o wiele lepiej. Regularność ma ogromne znaczenie.

Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić 4 posiłków zamiast 5. Wczoraj opuściłem jeden posiłek bo jechałem do miasta 30 min po wyznaczonej godzinie obiadu więc wolałem nie ryzykować jedząc go i to, że się dzisiaj lepiej czuje może też zależeć właśnie od tego. Tylko czy mi się uda tak to rozłożyć żeby nie było za mało kalorii i składników odżywczych... Już teraz mam trochę na styk jak bardzo ograniczyłem produkty mleczne. A za duże porcje to też niedobrze.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez Krzych » 2 lip 2014, o 11:10

I znowu. Jeden dzień sobie odpuściłem regularność posiłków i podjadłem coś między obiadem a podwieczorkiem i między podwieczorkiem a kolacją i już następnego dnia byłem w toalecie 11(!) razy. Po każdym posiłku 2 razy. Ostatecznie o 9 więcej niż poprzedniego dnia. Nie wiem skąd się tyle tego wzięło w moich jelitach. Wczoraj nie mogłem się w ogóle ruszyć z domu. A to tylko przez to, że odpuściłem sobie regularność przez 1 dzień. To na prawdę bardzo bardzo ważne.

No i tak to jest, zaczynam czuć się w miarę ok, jestem 2-3 razy dziennie w toalecie i to tylko rano, zaczynam sobie odpuszczać bo mi lepiej i wszystko wraca do punktu wyjścia.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez nenka132 » 3 lip 2014, o 04:58

mozesz napisac co jadles? i Byles zmeczony jak wstales?ja tez tak mam jak wstane niewyspana ,pojawia sie metaliczny smak w ustach i mam biegunkiwiecej niz zawsze.
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez Krzych » 3 lip 2014, o 06:36

Jadłem to co zawsze, ale między posiłkami pozwoliłem sobie raz na truskawki a raz na sporą ilość chleba. I to po prostu zaburzyło cały rytm i następnego dnia było co było. Ale co do diety to też napiszę jeszcze niedługo temat z moją dietą, bo czuję się ostatnio o wiele lepiej, nawet wracając do dwóch pierwszych posiłków. Zaczynam odzyskiwać wagę, czuję się lepiej i fizycznie i pod względem IBS. Wczoraj wdrożyłem ostatnie 2 składniki do diety zastępujące inne w kilku posiłkach i za tydzień już chyba będzie ostatecznie gotowe.
Co mogę poradzić to jeżeli już podjadać to zaraz po posiłku żeby to się jeszcze wszystko wliczyło jako jeden posiłek dla jelit. Bo takie jedzenie co godzinę to najgorsze co można zrobić. No i nie odpuszczać sobie jak się czujemy lepiej.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez nenka132 » 3 lip 2014, o 07:10

ja 4 dni czulam sie bardzo dobrze ,zauwazylam ,ze jeli mam plaski brzuch nie wzdety ,bez gazow wtedy jest wszystko ok .Przez te pare dni nie jadlam owocow i warzyw,troche glupia dieta bo brak witamin,ale kiedy rezygnuje z tych produktow,nie mam wzdetego brzucha,przelewania i biegunek .Wczoraj zjadlam kabaczka,marchew pore ,upieczona z ryba w piekarniku i juz dzisiaj mialam biegunke luzny stolec jeden .Niby wskazane jest unikanie blonnika w postaci biegunkowej,moje warzywka byly miekkie a pomimo tego spowodowaly fermentacje ,mamy w naszej diecie gotowac warzywa ,aby blonnika bylo mniej ,a jednak nie wielka ilosc spowodowala zaburzenia .Twoja przyczyna to truskawki dzialaja przeczyszczajaco ,ja mam nie raz ochote na takie owoce,ale niestety wiem co kiedys przezywalam wlasnie po truskawkach lub tez kiwi .pozdrawiam.
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez Krzych » 3 lip 2014, o 13:01

Ja nie mam wersji biegunkowej i wszystkie te 11 stolców było normalnych. Nie mam bladego pojęcia jak to jest możliwe, no ale tak było. Truskawki jadłem czasem na normalne posiłki a nie między i wtedy było ok. No ale już wczoraj i dzisiaj jest ok, przyczyna leżała w zaburzeniu regularności.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez pablos3744 » 18 lip 2014, o 20:52

Coś jest na rzeczy z posiłkami nieregularnymi ostatnio słabo śpie wstaje po 6 zawsze jem sniadanie 8 ostatnio o 6 i dziwnie mój brzuch reaguje jak zgubie jakis posiłek albo dorzuce zawsze rano max 3 stolce dzis rano 1 po południu ze 3 xD dziwne a produkty chyba były ok
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 538
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez Krzych » 25 lip 2014, o 18:40

Chcę w końcu napisać ten punkt o lekarzach i lekach, więc może napiszcie mi, co jest według was ważne i powinno znaleźć w tym punkcie. Będzie łatwiej.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez nenka132 » 28 lip 2014, o 07:48

jesli chodzi o leki ,mi najbardziej pomaga duspatalin retard,brany razem z sanprobi,od czasu do czasu biore kreon ,w przypadku jak jem cos zakazanego ,jestem na weselu , urodzinach u znajomych .w dniach kiedy jestem zdenerwowana ,nie moge zasnac lub czuje napiecie przed wyjazdem pomaga mi promolan na uspokojenie ,oczywiscie loperamid jest najlepszy na biegunki,w moim przypadku zadna smekta,stoperan,imodium nie pomagaja nic . .Lekarze ,naszej choroby nie mozna wyleczyc ,tak sugeruja wszyscy moi lekarze ,jednak mozna objawy zmniejszyc .Najlepiej leczyc sie oczywiscie u gastrologa ktory jest specjalista od naszych spraw ,co najwazniejsze u mnie prawdziwy lekarz to ten ktory robi wszystkie mozliew badania,a potem zapisuje tabletki .Co my powinnismy robic,stosowac sie do zalecen lekarzy,brac tabletki tak jak zalecaja ,ja wiele razy bralam tabletki przez 3 miesiace ,a potem rezygnowalam jak bylo troche lepiej ,teraz powrocilam do mojej terapii ,mysle ze niestety jestesmy wskazani na branie tabletek poniewaz nasza choroba jest przewlekla .takze jesli chodzi o diete lekarz ,mowi prosze jesc do godziny 19.00 potem twoj zoladek odpoczywa ,ja niestety nie dostosowuje sie do zalecen,bo czesto jadam do godziny 21.00 jesli pozno wroce do domu ,nastepnie mowi prosze jesc 5 posilkow dziennie ,ja nie jem sniadania przed strachem ,ze dostane biegunke w podrozy do pracy ,zjadam 2 posilki dziennie obiad,kolacje .No tak nie moge winic mojego lekarza ,oto ze ja nie dostosowuje sie do zalecen,wiecie ten post dal mi teraz duzo do myslenia ,kogo ja moge winic sama siebie .Od dzis zalecenia lekarza wdrazam w zycie.
Avatar użytkownika
nenka132
 
Posty: 262
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 13:19
Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Re: Jak poradziłem sobie z zespołem jelita drażliwego

Postprzez hrm » 28 lip 2014, o 08:52

Podstawowe pytanie - a testowałaś śniadanie w dni wolne? Jeżeli nie wiesz jak zadziała na Ciebie poranny posiłek, to wybierz 2-3 dni wolne pod rząd i testuj. Wstań tak jak do pracy i zjedz coś lekkiego. Potem obserwuj - czy organizm reaguje i po jakim czasie. Bo jeżeli od razu, to wystarczy wstać chwilę wcześniej, przeczekać falę objawów i jazda do pracy. Jeżeli po czasie - to jak długim. Jeżeli wyraźnie dłuższym, niż czas dojazdu do pracy - jedz tuż przed wyjściem, jedź do pracy i tam chwila przerwy na objawy. Wszystko da się zorganizować, tylko trzeba próbować :-)
Avatar użytkownika
hrm
 
Posty: 199
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 20:40
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: niezły Meksyk...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze metody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości