Strona 1 z 1

Zaleganie kału w odbytnicy po wypróznieniu

PostNapisane: 30 sie 2018, o 12:36
przez @mirek
Witam wszystkich . Do rzeczy mam stwierdzony IBS od 18 lat , głownie były to wzdęcia ,stolec 1 raz dziennie ewentualnie 2 ale to rzadkość , stolce w miarę normalne niekiedy wzorowe.Zrobione kolo i gastro pobrano wycinki ,w kolo jakieś stany zapalne wycięty polip 5mm 5cm od odbytnicy w gastro helicobakter i nadżerki w 12stnicy(nic ważnego wg/lekarza).Moj główny problem to ze nie wypróżniam się do końca i fizycznie pozostający kał w odbytnicy ,uczucie zalegania narasta z upływem dnia po wypróżnieniu ,co dziwne do wypróżnienia jest wszystko ok. Według lekarza to przyczyna IBS czy też tak macie?.Ta sytuacja ma miejsce od 2 lat z początku to było sporadyczne teraz jest na stałe , no chyba ze mam rozwolnienie to w tedy nie mam uczucia zalegania ale to raz na rok takie święta :D

Re: Zaleganie kału w odbytnicy po wypróznieniu

PostNapisane: 28 paź 2018, o 17:17
przez @mirek
Hej wszystkim , ponad 400 wyświetleń a żadnej odpowiedzi kochani wszyscy chodzicie przez cały dzień po wypróżnieniu z uczuciem batona u wylotu , czy ja jestem inny?
Proszę o jaką kolwiek odpowiedz.
U lekarzy mam przybitą łatkę jd. i żadnych dodatkowych badan nie mogę się doprosić ,nawet gdybym powiedział że gardło mnie boli to odpowiedz jest jedna jelito drażliwe i kropka .
Byłem u proktologa opowiedziałem mu o problemach ,odpowiedział mi że dużo ludzi tak ma "jak żyć "i stwierdził hemoroidy 2 stopnia ,ostrzyknoł pianką(oczywiście nic to nie pomogło) i kazał zgłosić się na wizytę kontrolną.W recepcji otrzymałem termin na WIZYTĘ KONTROLNĄ !!! ZA 1.5 ROKU :o ,a z resztą sami wiecie jak wygląda opieka medyczna w naszym kraju .
Normalnie przyszło mi do głowy aby zacząc leczyc sie u weterynarza , tam idziesz ze zwierzakiem , weterynarz popatrzy pomaca i wie co mu dolega ,a tak tylko się nagadam u lekarza na którego czekałem 8msc i słyszę dużo ludzi tak ma .WY TEZ TAK MACIE ? :?