Strona 1 z 1

Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

PostNapisane: 5 cze 2014, o 15:41
przez Bonsai
Witam,

czy ktoś jest w stanie polecić dobrego gastrologa lub proktologa w Warszawie lub okolicach?

Byłem już u kilku gastrologów, ale sugerowałem się portalem znany lekarz, i jestem zawiedziony.
Zdaję sobie sprawę, że lekarze mają możliwość moderowania opinii na tym portalu, i nie wszystkie przychylne opinie mogą być prawdziwe.

Próbowałem leczenia u Wojciecha Gietki, ale po trzech wizytach stwierdził że on też ma objawy IBS i to nic wielkiego, zlecił gastroskopię, przepisał xifaxan który nie pomógł, następnie loperamid codziennie wieczorem - koniec leczenia.
Jonas Maurycy - szybko zdiagnozował IBS, nie widzi postaw do dalszych badań, zasugerował abym udał się do jego kolegi psychiatry, z którym "wymieniają się pacjentami" i spróbował leczenia psychotropami - mimo tłumaczenia, że nie stresuje się, ani nie mam objawów depresyjnych.
Andrzej Bielewicz - szybki wywiad po którym zapytał o znak zodiaku i stwierdził że ruchy księżyca mogą mieć wpływ na moje jelita, zlecił USG jamy brzusznej. Twierdzi, że ludziom z IBS poprzestawiało się coś w głowach, przez co jelita wariują. Brak słów.
Byłem jeszcze u jednego gastrologa w enel-medzie w Blue City, niestety nie pamiętam nazwiska. Podobnie jak pozostali zbagatelizował problem, zalecił ograniczenie do minimum warzyw w diecie w których upatrywał przyczynę kilkuletnich, codziennych biegunek i wzdęć.

Większe zaangażowanie okazywali zwykli interniści.

Re: Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

PostNapisane: 6 cze 2014, o 11:17
przez Jacek
Bonsai napisał(a):Witam,

czy ktoś jest w stanie polecić dobrego gastrologa lub proktologa w Warszawie lub okolicach?


Mam dobre zdanie o prof. Witoldzie Bartniku, który podobno przyjmuje w Warszawie prywatnie.
Jednak jest to tylko moje odczucie, które wyrobiłem sobie na podstawie kilku jego publikacji - wydaje się, że ma on współczesną wiedzę na temat IBS (w przeciwieństwie do tych "lekarzy", o których wspomniałeś, a którzy sugerują się ruchami gwiazd i przestawianiem w głowie pacjentów). Jeśli gastrolog wysyła pacjenta do psychiatry, to należy czym prędzej zmienić gastrologa.

Gdybym miał się wybierać do kogoś w Warszawie - wybrałbym się właśnie do tego profesora. Osobną kwestią są ewentualne wrażenia po wizycie, ale nie dowiemy się, dopóki ktoś nie sprawdzi.

Re: Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

PostNapisane: 6 cze 2014, o 11:24
przez Bonsai
Dziękuję,
opinie w internecie rzeczywiście ma nieprzychylne, ale umówię się do niego na wizytę i sprawdzę osobiście.

Re: Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

PostNapisane: 3 lis 2015, o 08:26
przez saberity
Gastrologa nie znam, ale świetnym proktologiem jest dr Krzysztof Szala z centrum medycznego SKJ w Wilanowie. W klinice nie ma kolejek, zabiegi wykonywane są za pomocą specjalistycznego sprzętu (laser) a komfort zabiegu jest wysoki. Doktor potrafi rozmawiać z pacjentem, wszystko wytłumaczy jak małemu dziecku. Dzięki niemu pozbyłem się swojego problemu.

Re: Dobry gastrolog/proktolog w Warszawie

PostNapisane: 27 gru 2016, o 20:03
przez kalineczka
Mnie leczył rok temu proktolog dr Przemysław Ciesielski w szpitalu św. Elżbiety (na Mokotowie). Miałam problem ze szczeliną odbytu. Bardzo długo leczyłam się na własną rękę, zanim zdecydowałam się w końcu udać do lekarza lecz niemożliwy do wytrzymania ból mnie do tego zmusił. Doktor Ciesielski bardzo szybko mi pomógł, był cierpliwy i wszystko wytłumaczył. Bardzo go sobie cenię