Witam serdecznie wszystkich

Zanim zaczniesz dyskusję na naszym forum, powiedz kim jesteś, skąd pochodzisz i czym się zajmujesz.

Witam serdecznie wszystkich

Postprzez igor » 24 lis 2016, o 13:08

Witam, moje problemy z jelitami zaczęły się ok 20 lat temu, w okresie dojrzewania. Biegunki, gazy, obciążenie genetyczne, w rodzinie od strony dziadka rodzeństwo zmarło na tyfus. Dziadek i babcia mieli raka jelita grubego. Często było ciężko, bo wiadomo gazy przeszkadzały, nie mogłem jeść różnych rzeczy, bo biegunki, przez to słaby byłem, organizm nie miał dostarczanych witamin. Wolałem nie zjeść, niż mieć biegunkę. Z żołądkiem też nie było najlepiej. Gastroskopia i wyszły nadżerki. Wizyty u gastrologa, w klinice, badania. Leki na żołądek. Raz było lepiej, raz gorzej przez te lata, jak intensywnie uprawiałem sport, to było lepiej. Przez to problemy w szkołach, w pracy, w kontaktach towarzyskich. Potem sobie odpuściłem, jadłem i piłem wszystko, nie przejmowałem się ale pojawił mi się refluks, bóle żołądka, kaszel od refluksu. Piłem dużo coli i jadłem czekoladę, żeby mieć energię i nie mieć biegunki, bo inaczej nie dało się pracować. Było gorzej. Zacząłem brać leki na refluks, potem na czczo siemię lniane. Potem gastroskopia i przepuklina przełyku. Zaczęło się u mnie jakieś takie pocenie z odbytu, nie wiedziałem, co to. Gazy ze śluzem. Potem kolonoskopia, wszystko wyszło ok. Trafiłem do polecanego gastrologa, ten stwierdził, że mógłby dać leki ale po co, że normalnie wyglądam, badania robić co trzy lata, tak zbagatelizował, kazał uprawiać sport pięć razy w tygodniu, dieta, pić dużo wody mineralnej. Woda z dużą zawartością wodorowęglanów pomaga na trawienie. Niestety pocenie z okolic odbytu jest co jakiś czas, szczególnie jak się stresuję, zniknął ból brzucha, biegunki, ale jak się stresuję, to mam cały tyłek mokry, wygląda jak bym popuścił. Diety od jelita drażliwego i przepukliny przełyku się wykluczają. W jednej co trzeba jeść, w drugiej odpada...W międzyczasie miałem utraty przytomności co kilka lat, teraz dopiero zrobiłem szczegółowe badania i wyszło, że padaczka. Mam brać leki, nie obsługiwać maszyn, nie pracować w nocy, czyli kolejna rzecz, która upośledza mi życie. Gdzieś wyczytałem, że padaczka i jelita są powiązane, że też komórki nerwowe... Wracając do mokrego odbytu, byłem u proktologa, myślałem, że hemoroidy, ale to nie to, jakiś stan zapalny jelit od biegunek. Zapisał leki ale nie pomogły. Jak się denerwuję poci mi się tyłek, jak tu żyć....
Trochę to chaotycznie popisałem ale główne problemy opisałem, czy ktoś miał podobny problem?
Avatar użytkownika
igor
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 12:36
Wariant IBS: biegunkowy, luźne stolce, gazy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: luźne stolce, gazy, tzw mokry odbyt

Re: Witam serdecznie wszystkich

Postprzez lukasz0 » 6 gru 2016, o 12:59

A pracujesz teraz? Próbowałeś ubiegać się o przyznanie grupy niepełnosprawności (czy jak to się tam nazywa)? Ogólnie jaka według Ciebie praca jest najbardziej odpowiednia dla osób takich jak my?
Avatar użytkownika
lukasz0
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2015, o 08:26
Lokalizacja: Lublin
Wariant IBS: biegunkowy i wzdęciowy
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: Przy stresie odczuwam dyskomfort w brzuchu i pojawiają się biegunki z rana.

Re: Witam serdecznie wszystkich

Postprzez igor » 6 gru 2016, o 13:50

Pracuję ale nie codziennie, na fuchy, takie zlecenia tylko. Pracowałem w różnych miejscach i różnie bywało, nerwowe dni jak w każdej pracy się zdarzają i pracuje się z różnymi typami...charakterków. Pracowałem w przeróżnych miejscach, jeżeli była to praca fizyczna, to mi też plecy wysiadały, bo mam też skoliozę. Myślałem nad ubieganiem się o grupę, ale raczej musiałbym nie mieć kończyn i wtedy też nie wiadomo.
Z grupą to już całkiem ciężko na rynku pracy, chyba, że skręcanie jakichś prostych rzeczy gdzieś na produkcji.
Nie wiem, działalność założyć z dotacji, kiosk jakiś mały, ze swoim kibelkiem i zarabiać na same opłaty...
Avatar użytkownika
igor
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 12:36
Wariant IBS: biegunkowy, luźne stolce, gazy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: luźne stolce, gazy, tzw mokry odbyt

Re: Witam serdecznie wszystkich

Postprzez igor » 9 lut 2017, o 11:30

Byłem u lekarza o kilku specjalnościach: gastrolog, chirurg, proktolog. Powiedział, że mogłem mieć hemoroidy, nawet o tym nie wiedząc, wytworzył się potem fałd anodermalny i to może być przyczyną mokrego odbytu. To mi teraz najbardziej doskwiera, więc skupiliśmy się nad tym. Przepisał maść z antybiotykiem na 3 tygodnie. Powiedział, że proponuje zabieg usunięcia tego fałdu, wycięcie, potem szwy... Zobaczę jak po maści będzie
Avatar użytkownika
igor
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 12:36
Wariant IBS: biegunkowy, luźne stolce, gazy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: luźne stolce, gazy, tzw mokry odbyt


Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości