Multum objawów na przestrzeni lat

Po tym jak się przywitasz z resztą forumowiczów, możesz skorzystać z tego działu, aby lepiej opowiedzieć nam o swoich problemach.
Odpowiedz

Multum objawów na przestrzeni lat

Postprzez janpietrzak » 29 mar 2016, o 09:09

Witam,

Zastanawiam się czy ktoś tutaj ma podobne obawy do moich? Myślę, że część osób na pewno bo sporo tematów na forum już przeczytałem, mimo, że zarejestrowałem się i postanowiłem coś napisać dopiero teraz. Nie mam żadnej konkretnej diagnozy, lekarz mówi, że mam "najprawdopodobniej IBS". Zaczęło się w 2009 roku kiedy zachorowałem i bardzo nieregularnie przyjmowałem antybiotyk, bez dodatkowych leków osłonowych, po tym pojawił mi się biały nalot na języku, kiedy choroba minęła niestety nie przeszedł i bardzo długo nie mogłem się go pozbyć. W raz z nim pojawiły się problemy z wypróżnianiem, straszliwe przelewanie w żołądku, które trwało wiecznie i słychać je było z kilku kilometrów. Do tego doszło często oddawanie moczu, czasami nawet co 20 minut. Stosowałem leki antygrzybicze i biały nalot zniknął, chociaż nie do końca bo moim zdaniem jego część dalej pozostaje z tyłu języka. Unormowało się przelewanie w żołądku i częstomocz, ale problemy od tego momentu nie ustąpiły, a trwają do dziś i zakorzeniły się już mocno w psychice. W internecie czytałem o candidzie i starałem się stosować dietę, ale wszystko z marnym skutkiem. Nie ma konkretnej diagnozy to co na się leczyć? Lekarze zapisuje leki na IBS, ale czasem myślę, że jak doktor nie wie jaki jest problem to zwala wszystko na IBS. Obecenie po tych 7 latach nie mogę się dobrze wypróżnić od długiego czasu. Po wypróżnieniu czuje takie jakby uczucie pełności i rozpierania w brzuchu, stolce są konsystencji gliny, ciężko dobrze się podetrzeć i nie pobrudzić toalety, czy to stolec tłuszczowy? Nie mam pojęcia. Czasami są bardziej żółtawe, czasami nie. Zdarzają się mocno postrzępione. Do łazienki latam od 2-5 razy dziennie. Przypuszczam, że część z tych objawów mogą powodować nerwy bo przez te wszystkie lata zdążyłem już zostać hipohondrykiem. Podejrzewali u mnie różne dziwne choroby. Mam lekko powiększoną śledzione. Powiększone węzły chłonne szyjne od bardzo długiego czasu, które nie znikają. Miałem robione setki badań takich jak kolonoskopia, gastroskopia, badanie kału, różnych bakteri, pasożytów, badania USG jamy brzusznej i węzłów chłonnych i do dziś nikt nie potrafi nic więcej powiedzieć jak się leczyć? Dosyć mam wydawania kasy na leki w stylu tribux czy jakieś takie inne od gastrologa na IBS, skoro nie ma konkretnego badania na IBS, a wszystko wydaje się być wielkim kłamstwem i spiskiem. Nerwy zaczęły nakręcać problemy z jelitami, a problemy z jelitami nakręcać nerwy i doła. Często zdarzało mi się, dziś rzadziej zdarza się myśleć, że może to jakiś nowotwór, pojawiła się kancerofobia no i ogólnie przewrażliwienie na zmiany doskwiera w życiu codziennym. Jak sobie radzicie z podobnymi problemami? Opiszcie swoje doświadczenia i bądźcie dzielni :)wierze, że medycyna w końcu pójdzie do przodu i rozwiąże nasze problemy. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
janpietrzak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 14:07
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: Nieregularne stolce, kłopoty z wypróżnieniem, częstomocz itd

Re: Multum objawów na przestrzeni lat

Postprzez Jacek » 29 mar 2016, o 11:45

janpietrzak napisał(a):Dosyć mam wydawania kasy na leki w stylu tribux czy jakieś takie inne od gastrologa na IBS, skoro nie ma konkretnego badania na IBS, a wszystko wydaje się być wielkim kłamstwem i spiskiem.


Od zeszłego roku jest takie badanie - nazywa się IBSchek: http://ibschek.com/
Niestety nie wiem, czy badanie jest dostępne w Polsce.

Skoro u Ciebie problemy zaczęły się od brania antybiotyków, to poszedłbym w kierunku zastosowania dobrego probiotyku: SanprobiIBS, Vivomixx, Dicoflor itp.

Trzeba jednak pamiętać, że najważniejszą sprawą jest postawienie diagnozy przez kompetentnego lekarza, na podstawie wyników badań.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1087
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Multum objawów na przestrzeni lat

Postprzez Jar0 » 30 mar 2016, o 09:17

Witaj! Akurat ja doskonale znam te wszystkie uczucia... Praktycznie po każdej wizycie w toalecie mam wrażenie jakbym się nie załatwił do końca. No i ból. W przypadku IBSa to chyba standard... Zazdroszczę optymistycznej postawy :D
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1337
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata
  • Strona WWW

Re: Multum objawów na przestrzeni lat

Postprzez janpietrzak » 31 mar 2016, o 08:10

Aż takim optymistą nie jestem, ale pocieszające jest to, że nie jestem w tym sam, a próbowałem już wszystkiego od rozmaitych diet po probiotyki :)jedyny plus to dobra sylwetka, a problemy jak były tak są
Avatar użytkownika
janpietrzak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 14:07
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: Nieregularne stolce, kłopoty z wypróżnieniem, częstomocz itd


Odpowiedz

Powrót do Opowiedz o swoich problemach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości