Czego Wam brakuje na forum?

W tym dziale poruszamy wszelkie kwestie związane stricte z działaniem naszego forum.

Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez Przemek » 16 mar 2012, o 21:42

Jako, że nastał czas porządków i zmian na naszym forum, to chciałem się Was zapytać, czego Wam brakuję na naszym forum. Chodzi mi o jakieś funkcję, bajery, gadżety, które znacie z innych forów (czy też miejsc w sieci), a które to chcieli byście wprowadzić do naszego forum.

Myślę, że jak takich propozycji się zbierze ciut więcej, to w niedalekiej perspektywie czasowej mógłbym je wszystkie wdrożyć w wersji 2.0 naszego forum ;)

Czekam na Wasze sugestie!
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez pietre » 17 mar 2012, o 09:30

Ja mam dwie propozycje. Pierwsza to powiadomki. Czyli jeśli jest jakiś ekstra temat na topie, to żeby był pokazywany na głównej stronie nad wszystkimi działami.

Druga sprawa to stworzyć dział HYDEPARK żeby nie myśleć ciągle tylko o problemach, ale pogadać o wszystkim i o niczym. Ja z Krzysiem z tego forum ciągle nawijamy o piłce nożnej. Dzięki temu lepiej się poznajemy i być może spotkamy się kiedyś na meczu. Warto zrobić coś luzackiego na tym forum :D
Avatar użytkownika
pietre
 
Posty: 64
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 10:14
Lokalizacja: Wlkp
Wariant IBS: Uchyłkowatość jelita grubego
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: Burczenie

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez 1x2x3 » 17 mar 2012, o 10:22

Przecież jest dział "Wolne rozmowy". Załóżcie sobie wątek piłka nożna czy inny.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez Przemek » 17 mar 2012, o 10:54

pietre napisał(a):Ja mam dwie propozycje. Pierwsza to powiadomki. Czyli jeśli jest jakiś ekstra temat na topie, to żeby był pokazywany na głównej stronie nad wszystkimi działami.


Widziałeś to już na jakiś forum? Jeśli tak, to zapodaj adres ;)

pietre napisał(a):Druga sprawa to stworzyć dział HYDEPARK żeby nie myśleć ciągle tylko o problemach, ale pogadać o wszystkim i o niczym. Ja z Krzysiem z tego forum ciągle nawijamy o piłce nożnej. Dzięki temu lepiej się poznajemy i być może spotkamy się kiedyś na meczu. Warto zrobić coś luzackiego na tym forum :D


No właśnie, przecież dział wolne rozmowy to taki właśnie HYDEPARk, tylko, że inaczej nazwany ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez Jar0 » 17 mar 2012, o 11:37

Jest coś takiego jak dział z wolnymi rozmowami, ale jego organizacja mi trochę nie odpowiada. Czy można by Przemku zrobić coś na wzór http://forum.pclab.pl/ jeśli chodzi o organizację HydeParku? Chodzi mi o to że to osobna kategoria z forami w których to dopiero będą wątki o stosownej treści. Już jest propozycja aby był temat dotyczący sport (piłki nożnej) a ja np chciałbym porozmawiać o muzyce (mam nadzieję, że nie musiałbym pisać sam do siebie :D). Dział kulinaria też by się mógł przydać ; )

Edit: Aby było ciekawiej można trochę pomysłów ściągnąć stąd: http://www.ibsgroup.org/forums/ :twisted:
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez pietre » 17 mar 2012, o 13:42

www.insomnia.pl najgłupsze forum w Polsce. Nie róbcie tego przy dzieciach :D
Avatar użytkownika
pietre
 
Posty: 64
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 10:14
Lokalizacja: Wlkp
Wariant IBS: Uchyłkowatość jelita grubego
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: Burczenie

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez Przemek » 17 mar 2012, o 13:51

To może na chwilę obecną zrobię tak, że dział Wolne rozmowy nadal będzie istniał. Na dole forum z kolei założę dział Off topic, z kategoriami w stylu PCLab. Po pewnym czasie sprawdzimy jak będą miały się do siebie te 2 działy (Wolne rozmowy i Off-topix). Najwyżej później je jakoś merytorycznie skorelujemy ;)

Powiedzcie mi jeszcze tylko proszę jakbyście widzieli ten dział Hydepark/Off-topic. Są dwie opcje do wyboru:

1) Tak jak obecnie wygląda nasz dział Leki i inne preparaty - ekspozycja subforów jest mniejsza na stronie głównej.

2) Tak, jak na PCLab - tzn. pełna ekspozycja subforów już na stronie głównej forum.

Myślę, że najpierw lepiej wybrać wariant 1, a gdy nasz Hydepark rzeczywiście zacznie nabierać mocy i konkretnego jego subfora (ex. muzyka, sport, polityka, itd., itp.) zaczną żyć własnym życiem, to pokusimy się o ich pełniejszą ekspozycję a'la forum PCLab.

Co Wy na to?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez Jar0 » 17 mar 2012, o 14:10

Zgadzam się w zupełności : )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez Przemek » 17 mar 2012, o 14:12

Stworzyłem już nasz hajdpark ;)Teraz pytanie czy zostajemy przy takiej nazwie czy szukamy czegoś innego. Moje propozycje to:

1) Hydepark
2) Off-topic
3) Poza głównym nurtem
4) Poza IBS

Druga kwestia to subfora, jakie utworzyłem: Sport, Kultura, Humor, Kulinaria, Różne inne. Co o nich myślicie, w przyszłości można je przeorganizować, jeśli jakieś tematy zaczną nabierać znaczenia ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Czego Wam brakuje na forum?

Postprzez 1x2x3 » 25 mar 2012, o 10:11

Jest jedna rzecz, która mi nie bardzo pasuje na forum. Wydaje mi się, że wśród informacji o użytkowniku, które są wyświetlane pod zdjęciem, powinny się znaleźć te o odmianie IBS (opcjonalnie również o dodatkowych dolegliwościach) i czasie choroby. One są chyba bardziej przydatne podczas rozmowy na forum niż numer gg czy skype, które są potrzebne do kontaktu więc mogłyby się pojawiać po kliknięciu w użytkownika (tam gdzie już są inne szczegółowe informacje o użytkowniku np. w których wątkach jest najaktywniejszy). Wydaje mi się, że jeśli ktoś pisze co mu pomaga to łatwiej jest spojrzeć jaką ma odmianę IBS, żeby stwierdzić czy np. informacja o jego metodzie leczenia jest mi potrzebna czy nie. Szczególnie istotne to będzie jeśli ktoś będzie czytał nasze posty za jakiś czas i dotarcie do odmiany IBS konkretnego użytkownika będzie trudne, a spytanie się go o to niemożliwe jeśli zniknie z forum. Co myślicie?
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Następna strona

Powrót do Organizacja forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości