Zestawy ziół

Linki do różnych miejsc w sieci

Zestawy ziół

Postprzez 94mariusz » 13 kwi 2017, o 10:32

Znalazłem zestawy ziół zielarki Zajcewej. Wklejam zestawy na żołądek i jelita. Na końcu dam cały link.

Opis stosowania: 20 rodzajów ziół rozdrabniamy garściami, mieszamy i 2 łyżki stołowe całej mieszaniny zalewamy 2 szklankami wrzątku. Nie do naczynia metalowego. Gotować nie wolno, zaparzać 30-45 minut i pić po pół szklanki na 15-30 minut przed posiłkiem. Aby krew wchłonęła i rozprowadziła do wszystkich narządów. Minie 2-3 miesiące i chory zapomina o swojej chorobie.

Zestaw kojących ziół we wszystkich sytuacjach stresowych: serdecznik, bylica pospolita, karbieniec, ziele dziurawca (lek przeciwdepresyjny), szyszki chmielu (wypełniać poduszki świeżymi szyszkami dla lepszego snu), jałowiec, korzeń wielosiła błękitnego, mięta, melisa, majeranek, chaber, nostrzyk żółty, koniczyna czerwona, pięciornik gęsi, liść brzozy, miłek wiosenny, korzeń piwonii ałtajskiej, dymnica pospolita, bukwica zwyczajna, wrzos, lawenda, korzeń kozłka, krwawnik.

Zestaw ziół na choroby żołądka. Najczęściej powstają na tle nerwowym. Kiedy człowiek jest zdenerwowany, to wydzielają się substancje kwasowe, które parzą błony śluzowej żołądka. Jeśli dana osoba jest nerwowa przez długi czas, to ranki się powiększają i zamieniają się w ciągu kilku miesięcy we wrzód żołądka. Właściwości gojenia mają następujące zioła (nagietek, babka, krwawnik), inne zioła uspokajające.

Zestaw ziół na choroby jelit: krwawnik pospolity, rumianek, wrotycz, nawłoć, tysiącznik pospolity, nagietek, glistnik. Wierzba – iwa (bazie).

Zmiana normalnej flory bakteryjnej (dysbakterioza): krwawnik, glistnik, dziurawiec, rumianek, wrotycz, rzepik, bukwica, nagietek, babka, przetacznik, nostrzyk, wierzbówka kiprzyca, liście brzozy, dzika róża.

Przeciwzapalne: krwawnik pospolity, rumianek, babka, nagietek, bukwica.

Zapalenie jelita grubego: rumianek, babka, glistnik, nagietek, podagrycznik, majeranek.

Sam mam zamiar wypróbować. Zachęcam i mam nadzieję że mnie i innym pomoże.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/recepty-slynnej-zielarki-j-f-zajcewej-2016-12
94mariusz

Wariant IBS: prawdopodobnie mieszany
Początek choroby: 2016
Dolegliwości ogólnie: bole brzucha po lewej stronie, parcie na stolec,

Re: Zestawy ziół

Postprzez vento » 3 maja 2017, o 09:35

O dzięki, każda inspiracja dobra :)
vento

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2015
Dolegliwości ogólnie: nieprzyjemne uczucie w środku, potrzeba częstych wizyt w toalecie, czasem bóle

Powrót do Przydatne linki