syndrom habba

Linki do różnych miejsc w sieci

Re: syndrom habba

Postprzez olka » 26 sty 2015, o 23:14

Ja pierdziele...u mnie raczej odpada.. ja tłuszczowych nie mam i wogole nie mam tak ze PO JEDZENIU ..ale..szok..kolejny raz..jak to sie ludzie mecza(meczymy)...od lat niekótrzy ..i medycyna wysiada..wiem ględze smędze...ale...no poprostu smutek!!
olka

Wariant IBS: IBS mix
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: czeste wypróznienia, skurcze jelita, bóle w roznych czesciach brzucha,uczucia parcia ,bulgotania

Postprzez nenka132 » 27 sty 2015, o 09:22

kolejny artykul ktory moze komus pomoc ja mam zamiar ten lek wyprobowac .moze wiele z nas ma ibs moze jednak problem tkwi wlasnie na tym podlozu , dodam ze czynniki stresujace sa dodatkowym bodzcem w wydzielaniu kwasow zolciowych.

Gastrologia.mp.pl
Lekarze odpowiadają na Wasze pytania
Podejrzenie przerostu flory bakteryjnej w jelicie cienkim

Podejrzenie przerostu flory bakteryjnej w jelicie cienkim
Poleć:
Udostępnij: Share on facebook Share on twitter Share on google_plusone_share Share on print Share on wykop More Sharing Services
zobacz komentarze
04.03.2014
Pytanie nadesłane do redakcji

Teść ma od wielu lat przewlekłe biegunki. Od marca 2013 r. zażywał Vasosan i lek od pierwszej dawki zaczął działać. Nie było biegunek i mógł zacząć pracować zawodowo. Od października 2013 r. przy stałym zażywaniu Vasosanu (1 saszetka dziennie) lek przestał działać i biegunki wróciły. Proszę o poradę co robić dalej z tą dolegliwością i jakie leczenie podjąć.
Odpowiedziała

dr n. med. Anna Mokrowiecka
specjalista chorób wewnętrznych
specjalista gastroenterolog
Oddział Kliniczny Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej
Uniwersytecki Szpital Kliniczny UM w Łodzi

Nie mamy wystarczających informacji, aby określić jakie leczenie oraz jakie badania dodatkowe są konieczne. Ważna jest m.in. wiedza jakie objawy towarzyszą biegunkom, czy występują objawy alarmowe, jak chudnięcie, niedokrwistość, czy wywiad rodzinny w kierunku raka jelita grubego. Nie wiemy, jakie badania były dotychczas wykonane. Być może teraz zaistniała jakaś inna nowa przyczyna opisywanych dolegliwości. Chory musi skonsultować się z lekarzem, który na podstawie wywiadu i badania fizykalnego zleci ew. dodatkowe badania.

Można jedynie podejrzewać, że jedną z ew. przyczyn dolegliwości może być przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim. Na skutek zwiększenia liczby bakterii, sole kwasów żółciowych są rozkładane, a wolne kwasy żółciowe pobudzają perystaltykę i upośledzają wchłanianie wody, powodując biegunkę. Utrata kwasów żółciowych z kałem prowadzi do zmniejszenia ich ilości w żółci, co może spowodować zaburzenia wchłaniania tłuszczów i biegunkę tłuszczową. Vasosan, czyli cholestyramina, to żywica jonowymienna wiążąca kwasy żółciowe w przewodzie pokarmowym i powodująca ich zwiększone wydalanie z kałem. Jest lekiem pomocnym w razie biegunek spowodowanych zwiększonym stężeniem kwasów żółciowych w jelicie. Tak się dzieje na przykład u niewielkiego procenta osób po przebytym usunięciu pęcherzyka żółciowego. W zapaleniach jelit także mogą wystąpić zaburzenia gospodarki solami kwasów żółciowych.

Trudno powiedzieć, który typ biegunki występuje w opisanym przypadku. W biegunce tłuszczowej można stosować preparaty średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, lepiej przyswajalnych niż zwykłe tłuszcze. Być może pomocne byłyby także preparaty pankreatyny.
nenka132

Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Postprzez Jar0 » 2 lut 2015, o 21:20

Cholera... Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Czy ktoś próbował coś w tym temacie podziałać?
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez Bonsai » 3 lut 2015, o 08:20

Mi u dało się dowiedzieć od gastrologa tylko tyle, ze przyjmowanie cholestylaminy przez dłuższy czas nie jest obojętne dla organizmu.
Bonsai

Wariant IBS: biegunkowy
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Postprzez pablos3744 » 3 lut 2015, o 19:40

Ale jakie moga być skutki uboczne?
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Jar0 » 3 lut 2015, o 20:20

Bonsai napisał(a):Mi u dało się dowiedzieć od gastrologa tylko tyle, ze przyjmowanie cholestylaminy przez dłuższy czas nie jest obojętne dla organizmu.

Cholestyraminy : ) Życie przez dłuższy czas nie jest obojętne dla organizmu ; )

pablos3744 napisał(a):Ale jakie moga być skutki uboczne?

Pierwszy z brzegu link z googli:
Kod: Zaznacz cały
Osłabienie łaknienia, pieczenie w żołądku, nudności, wymioty, wzdęcie, stolce tłuszczowe, biegunka, a przy długotrwałym stosowaniu zrzeszotnienie kości.

Wydaje mi się jednak, że branie tego w odpowiedniej ilości nie powinno narobić szkód. Ciągłe biegunki na pewno robią większy bałagan w organizmie.
Jar0

Postprzez Jar0 » 13 lut 2015, o 13:19

We wtorek mam wizytę u mojego gastro. Spróbuję wydębić od niego receptę na Vasosan. Sprawdzę i tę możliwość :)
Jar0

Postprzez Jar0 » 25 lut 2015, o 14:20

Niestety wizytę u gastro z powodu dosyć ostrej infekcji musiałem przełożyć. Udałem się jednak dzisiaj do lekarza POZ i udało mi się wydębić receptę na Vasosan. Niebawem będę załatwiał sobie transport leku z Niemiec i planuję przetestować lek :)
Jar0

Postprzez Jar0 » 11 mar 2015, o 20:28

Mały update. Mam już Vasosan. Myślę, że jutro lub pojutrze zaczynam testy. Muszę się jeszcze tylko zastanowić nad dawkowaniem.

Nie ma tu innych chętnych do testowania? :>
Jar0

Postprzez rafał222 » 19 mar 2015, o 17:53

mam pytanie do was.
Mianowicie nigdy nie miałem żadnych bólów brzucha, tylko moim głównym problemem są biegunki (zazwyczaj przy stresie lub po zjedzeniu czegoś, nawet jeśli jest to gotowana pierś z kurczaka bez przypraw z ryżem) i ogólne zmęczenie organizmu tym zamartwianiem się i "trzymaniem" podczas wyjść...
Czy myślicie że u mnie może być to ten syndrom habba ?
rafał222

Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przydatne linki