XIFAXAN - antybiotyk

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Xenia13 » 10 sty 2013, o 18:12

Witam
Interesuje mnie czy ktoś z Forumowiczów zażywał lek Xifaxan i na ile jest skuteczny(?).To antybiotyk niwelujący bakterie odpowiedzialne za gazy jelitowe. Stosowany w IBS w postaci biegunkowej i na biegunkę podróżnych oraz przy zapaleniach uchyłków jelita. Zdziwiło mnie zatem, że gastrolożka przepisała mi ten lek, skoro mam głównie IBS zaparciowe :roll:Postanowiłam go nie wykupywać zbyt pochopnie. Szczególnie że nie mam badań stwierdzających uchyłkowatość. Przy czym lek jest dosyć drogi, ok.70zł.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rifaksymina
Avatar użytkownika
Xenia13
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 kwi 2012, o 19:52
Wariant IBS: IBS zaparciowy,lux mix
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, zaparcia,ból

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez piter » 10 sty 2013, o 23:16

U mnie dwa opakowania leżały rok czasu w apteczce, po czym sprzedałem je koledze, który tez ma podejrzenie IBS :D.Lekarz mu wypisał właśnie ten lek.Po kuracji zero efektów.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 11 sty 2013, o 12:58

U mnie pierwsze zastosowanie tego antybiotyku przyniosło zauważalną poprawę (mam niezaparciową postać IBS). Kolejne kuracje Xifaxanem nie dawały już tak dobrych rezultatów. Zdarzało się, ze nie było praktycznie żadnej poprawy, czasem była, ale minimalna.
Generalnie lek oceniam pozytywnie, choć oczywiście nie ma co liczyć na jakieś nadzwyczajne rezultaty. I oczywiście nie można stosować go zbyt często.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Przemek » 11 sty 2013, o 16:53

Pierwsze słyszę o takim leku :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez piter » 12 sty 2013, o 09:13

Lek jest o tyle fajny, że nie wchłania się do układu krwionośnego, działa tylko w jelitach,a nie jak reszta antybiotyków ogólnoustrojowo.
Ostatnio edytowano 23 cze 2016, o 10:14 przez piter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Przemek » 12 sty 2013, o 10:42

No to jest to jego ewidentny plus.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 12 sty 2013, o 13:17

Pierwszy kontakt z Xifaxanem miałem w 2006 (albo w 2007 - nie pamiętam dokładnie), a zatem ten lek jest już na rynku od ładnych kilku lat. Ale jest polecany dla nie-zaparciowców, więc przy Twoich problemach faktycznie lekarze mogli go nie zalecać.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Xenia13 » 12 sty 2013, o 21:54

Wobec tego, osobie której to ewidentnie pomaga mogę odstąpić receptę :)
Avatar użytkownika
Xenia13
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 kwi 2012, o 19:52
Wariant IBS: IBS zaparciowy,lux mix
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, zaparcia,ból

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Przemek » 15 kwi 2013, o 14:49

I ja w końcu dostałem Xifaxan. Jak skończę kurację Doktora Ziemniaka, to napiszę czy Xifaxan przyniósł poprawę w moim przypadku. Zacznę go zażywać za za tydzień, gdy skończę kurację na Candida Albicans (Flumycon, Nystatyna). Cała kuracja jest paralelnie wspierana przez suplementację probiotykami (SanProxi Super Formula + prawdziwy kefir i inne kiszonki: ogórki, kapusta).

W moim przypadku Xifaxan ma zredukować przerost flory bakterii beztlenowych. Najpierw jednak mam wybić Candidą. A miejsce zajmowane przez Candidą i beztlenowce mam na bieżąco zasiedlać probiotykami (stąd ten SanProbi, kefir i kiszonki).

Za kilka tygodni opiszę wszystko dokładnie ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 16 kwi 2013, o 11:52

Zastanawia mnie czy kolejność nie powinna być odwrotna... Podczas wytłukiwania bakterii Xifaxanem może dojść do rozrostu Candidy.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Następna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości