XIFAXAN - antybiotyk

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 10 maja 2013, o 10:38

Nie są to normalne reakcje, a na pewno gorączka jest sygnałem ostrzegawczym, że coś jest nie tak.
Najczęściej zdarza się, że leki takie jak Duspatalin czy Xifaxan po prostu nie pomagają, ale nie powinny dawać tak negatywnych reakcji.

Rozumiem, że lekarze diagnozę IBS postawili po przeprowadzeniu badań krwi, kału, gastroskopii i kolonoskopii ?
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 952
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez mimi20 » 10 maja 2013, o 15:33

Ogólnie diagnoza była od razu postawiona. Robiłam sobie gastroskopie i nic konkretnego nie wykazało. Byłam chyba u 4 lekarzy i żaden się mną zbytnio nie zainteresował
mimi20
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 11 maja 2013, o 10:17

To niestety, ale trudno uznać taką diagnozę za wiarygodną. Trzeba szukać dalej - zarówno przyczyn, jak i dobrego lekarza, który zleci odpowiednie badania i postawi właściwą diagnozę.
Gorączka, o której wspominasz jest dość niepokojąca.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 952
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez mimi20 » 11 maja 2013, o 20:31

mam miec robiona kolonoskopie nie dlugo wiec moze to cos wykaże... czasem mam tez takie mysli ze to moze byc cos innego jak ibs ale lekarze z gory maja juz jedna opcje do przypisania bo po prostu nie chce im sie nawet zlecac badan... a masz cos na mysli co do tej goraczki?
mimi20
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 12 maja 2013, o 09:28

Nie mam nic konkretnego na myśli z tą gorączką.
Po prostu jak dotąd chyba nikt na forum nie zgłaszał gorączki jako objawu towarzyszącego dolegliwościom ze strony układu pokarmowego. Nie jest to również objaw spotykany przy IBS.

Tak, jak napisałem wcześniej - potrzebujesz dobrego lekarza. Trzeba szukać, bo czasem zdarza się, że pierwszy, drugi czy trzeci specjalista powie na odczepnego, że to IBS, bo ta diagnoza zwalnia lekarza (przynajmniej w jego pojęciu) z zajmowania się pacjentem.
Prędzej czy później trafi się jednak na dobrego lekarza.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 952
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Przemek » 19 maja 2013, o 07:11

Gorączka to raczej dziwny objaw. Ja w trakcie przyjmowania jakichkolwiek antybiotyków (w szczególności XIFAXAN'u) czuję się kiepsko, ale to ze względu na to, że probiotyki przy takiej kuracji też obrywają rykoszetem. Gorączki jednakże nigdy nie miałem.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez nu_ala » 7 paź 2013, o 20:56

Witam,
czy możecie polecić jakiegos konkretnego lekarza w Warszawie (raczej prywatnie bo nie dam rady czekac pol roku na wizyte) który jest w stanie przepisać Xifaxan?

Ja kiedyś, ok.rok temu, brałam go przez tydzień, w czasie trwania kuracji bez zmian, ale potem przez tydzień czułam się bardzo dobrze. Niestety potem problemy wróciły. Myślałam, że to oznacza ze nie działa i zaczelam chodzic po innych lekarzach, przyjmowac mnostwo roznych lekow...ale nic nie dało efektu. Miałam wrażenie że po Duspatalinie kiedys czulam sie dobrze przez jakis czas,ale po oczyszczeniu do kolonoskopii problemy wrocily i juz nigdy nie było dobrze:( tylko lekarze mowili ze to niemozliwe ze mialo to jakis wplyw..no coz..

A teraz czytam, że ludzie biorą Xifaxan non-stop albo chociaz pare tygodni bo inaczej nie działa. Także może bym spróbowała jeszcze raz, tylko problem w tym że ciężko znaleźć lekarza który jest w ogóle świadom istnienia tego leku i go chętnie przepisuje (i więcej niż na tydzień, bo tamten lekarz chciał aby do niego co tydzień przychodzić, a to przecież potraja cenę leku).

Troche sie boje ze wybije mi moja flore bakteryjna o ktora tak pieknie dbam wlasnie Colonem C(nie widze jakiejs szczegolnej poprawy, ale to raczej lek na zaparcia a nie biegunki/wzdecia tak jak u mnie). No ale tonący brzytwy..itp..
Avatar użytkownika
nu_ala
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 20:40
Wariant IBS: biegunkowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: problemy uniemożliwiają mi wychodzenie z domu i normalne funkcjonowanie

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 9 paź 2013, o 12:08

Lekarza w Warszawie nie jestem w stanie polecić, ale zdecydowanie odradzam branie Xifaxanu non-stop.
Są różne opinie co do tego, jak długo można brać ten lek, ale nie powinno się go brać dłużej niż dwa tygodnie.
Oczywiście warto brać podczas kuracji jakiś probiotyk - Trilac, Lacidofil, Dicoflor, SanprobiIBS itp. ColonC przy biegunkach, raczej bym odradzał.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 952
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Przemek » 12 paź 2013, o 21:04

W moim przypadku Colon C nadaje stolcom twardą konsystencję, więc ja bym tak nie skreślał tego preparatu przy biegunkowcach. Warto sprawdzić, czy rzeczywiście biegunki będą się nasilały po nim.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Krzych » 23 maja 2014, o 16:19

Na początku pomagał, potem coraz mniej aż w końcu przestał, a na koniec pojawiły się skutki uboczne. Nie ma leku na IBS i tyle, pora się z tym pogodzić. Ciągłe szpikowanie się tabletkami nie daje nic poza niszczeniem organizmu i systematycznym uszkadzaniem nerek i wątroby. Efekty leków na IBS wypadają mizernie w porównaniu do skutków ubocznych zarówno tych podczas brania leku jak i tych długotrwałych. Efektów nie uzyska się żadnych a skutki mogą być długotrwałe i nieodwracalne. Takie leki jak Colon C można brać bo to nie jest jakaś wielka chemia ale antybiotyki to bardzo zły pomysł. Mi poszły nerki, ciągle mnie bolą. Na szczęście w badaniach norma więc pewnie przejdzie z czasem jeżeli nie będę ruszał żadnych tabletek. Nikomu nie polecam szpikowania się lekami bo efekty są niemal zerowe a można się nabawić nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 407
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Google [Bot] i 0 gości