XIFAXAN - antybiotyk

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez mimi20 » 1 maja 2013, o 12:49

a co ma oddech do xifanaksu? ja jedynie boje sie takich skutkow ubocznych jak wzdecia itp biegunki i ogolny dyskomfort w brzuszku a podobno takie sa skutki w ulotce napisane... wiec najlepiej ten lek chyba pic w takich dniach gdzie nie wychodzi sie nigdzie...
mimi20
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 2 maja 2013, o 11:09

Test oddechowy pozwala stwierdzić czy masz przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego.
Zaburzenia flory bakteryjnej są z kolei wskazaniem do zastosowania Xifaxanu. Oczywiście można też lek zastosować bez badania i zobaczyć, czy przyniesie rezultaty, czy nie.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 957
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez mimi20 » 7 maja 2013, o 12:41

biore ten lek od piatku po 2 tabletki rano i wieczorem, co daje razem 4 na dzien. powiem wam ze jest zle :(czuje mocne wzdecia, burczenie w brzuszku, goraczke i oslabienie. pic dalej czy nie ma sensu? na 28 tabletek zostalo mi jeszcze 10... czy jest nadzieja ze organizm zareaguje inaczej po kuracji i wypicu wszystkich tabletek czy nie mam nawet na co liczyc?
mimi20
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 8 maja 2013, o 10:26

Bardzo dziwna reakcja. Jeśli to nie zbieg okoliczności i Twoje objawy są powodowane rzeczywiście przez Xifaxan, to chyba nie ma sensu tego ciągnąć na siłę.

Byłoby jednak najlepiej, gdybyś skonsultowała się z lekarzem, bo nie spotkałem się jeszcze z taką reakcją aby Xifaxan powodował gorączkę i osłabienie.
Poza tym wzdęcia po Xifaxanie właśnie się zmniejszają a nie zwiększają, jak ma to miejsce u Ciebie.
Może Twoje problemy nie są spowodowane przez IBS, tylko przez inną chorobę. Dlatego warto zasięgnąć porady dobrego lekarza.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 957
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez pablos3744 » 8 maja 2013, o 16:48

Dziś zaczynam akcje z tym antybiotykiem 2 tabl rano 2 tabl wieczorem do tego santprobi IBS i zobaczymy.
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 435
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez mimi20 » 8 maja 2013, o 17:07

niby pisze ze oga byc tam rozne skutki uboczne no ale mialy byc one znikome. nie wiem nic :(dopije to gówno bo mi szkoda tych pieniedzy ale jak na razie zrobie sobie przerwe. a co mi lekarz powie? oni sami nie wiedza jak nam pomoc...
mimi20
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez pablos3744 » 8 maja 2013, o 17:52

mi też szkoda tych 110zł ale wiesz ja bede brał go do końca zobacz może dorzuć wiecej probiotyków.
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 435
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez mimi20 » 9 maja 2013, o 11:04

to co to moze byc jak nie ibs?
mimi20
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez Jacek » 9 maja 2013, o 12:02

Są inne choroby jelit takie jak CU, Crohn. Oczywiście nie da się postawić diagnozy przez internet.
Skąd w ogóle wzięła się u Ciebie diagnoza, że to IBS ?
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 957
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: XIFAXAN - antybiotyk

Postprzez mimi20 » 9 maja 2013, o 15:25

od samego poczatku wmawiaja mi to lekarze wiec tak zostalo... a czy to jest tez normalne ze po duspatalin retard i debretinie gorzej sie czuje? na samym poczatku zazywania lekow nie czulam zmian, dopiero po ok 5 dniach wydac oznaki na gorzej, w kazdym przypadku, nawet gdy jadlam jogurt activia, gdy pilam krople na ibs - to samo.
mimi20
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość