Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez pablos3744 » 24 sie 2013, o 05:45

Słuchajcie mój lekarz przypisał mi Sulfasalazin EN Krka 100kaps. Mam pytanie brał ktoś z Was to? Dał jakiś skutek pozytywny? Mam dawkowanie 2 rano 2 wieczorem.
Lekarz się sugerował że możliwe że mam jakieś zapalenie w jelitach i z stąd te powracające biegunki.
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 631
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez Jar0 » 24 sie 2013, o 07:52

Sulfa to lek przeciwzapalny, który działa dopiero na jelito grube. Z tego co wiem to lek jest dobrze tolerowany (z tego co pamiętam, ludzie mówili tylko, że ich mocz po tym leku przybiera żółty kolor co związane jest z usuwaniem części leku właśnie przez układ moczowy). Pytanie, czemu lekarz podejrzewając stany zapalne (na jakiej podstawie?) nie zrobił badania tylko w ciemno pakuje leki...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez pablos3744 » 24 sie 2013, o 13:09

No tak zauważyłem u siebie radioaktywny żółty kolor ;)podejrzewa po zobaczeniu wyników kolonoskopi gdzie nie zupełnie udała się ona do końcu jelita i podejrzewa że może byc tam stan zapalny gdzie jelito zosstało nie obejrzane do konca. Mówi ze to mi nie zaszkodzixD ja juz prawie wszystko brałem na ibs.
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 631
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez Jar0 » 24 sie 2013, o 15:53

Stany zapalnie nie muszą być widoczne gołym okiem. Na dodatek jeśli lekarz podejrzewa ich istnienie, wydaje się konieczna dalsza diagnostyka ale co ja tam wiem... :DMiejmy nadzieję, że sulfa Ci pomoże :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez Przemek » 24 sie 2013, o 16:12

Powodzenie. U mnie takie właśnie wzięcie antybiotyków w ciemną przyniosło znaczną poprawę. W końcu stolec po antybiotykach jest twardy =)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez Jacek » 25 sie 2013, o 10:54

Jar0 napisał(a):wydaje się konieczna dalsza diagnostyka ale co ja tam wiem... :D


Wiesz więcej niż lekarz, który zleca w ciemno leki przeciwzapalne, bez wykonania porządnej diagnostyki...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez pablos3744 » 25 wrz 2013, o 08:53

PODSUMOWANIE:
Brałem ten lek miesiąc 2x2 rano wieczór
Pozytywy: Biegunki raz w tygodniu co jest sukcesem,Twarde stolce praktycznie znikneły bóle brzucha, były dni że 1 wypróżnienie w ciągu dnia też super
Negatywy: Zaobserwowałem żółto-pomaranczowy kolor moczu i nie wiem czy to po tym leku czy mnie przewiało w pracy na budowie ale podbolewają mnie nerki.
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 631
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez mimi20 » 27 maja 2015, o 22:11

Czy ktoś miał po tym leku dziwne skutki uboczne? prawdopodobnie mam nietolerancję na pewien składnik w tym leku - bo po zażyciu 1 tabletki rano, czułam się zle. Leżałam cały dzień, nie mogłam się ruszyć, jakby ten tek był bardzo mocny i posiadał właściwości uspokajające, do tego gorączka, zawroty głowy. Patrę dni później spróbowałam go jeszcze raz dla pewnosci czy to powodowało takie skuti - rezultat ten sam. Ta sama sytuacja była w przypadku tinidazolu, to chyba jakis zamiennik? Czy te obiawy mogą coś wskazywać? W przypadku xifaxanu równiez była tragedia, ale pod względem jelitowym tym razem. to co mialo leczyc - zwiekszało skutki. Jedyny lek ktory działa na mnie neutralnie to duspatalin. Debretin, prokit tak samo zle...
mimi20
 
Posty: 120
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez Jar0 » 27 maja 2015, o 22:59

O właśnie. Ja brałem przez jakiś czas sulfę ale nie miałem żadnych skutków ubocznych. Czy konsultowałaś to z lekarzem? Może trzeba spróbować innego leku z tej grupy?
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Sulfasalazin EN Krka Brał ktoś?

Postprzez mimi20 » 28 maja 2015, o 07:30

Nie bylam jeszcze w taj sprawie u lekarza. Ale powiem mu o tych dwoch lekach. W przypadku xifaxanu byl bardzo zdziwiony bo zazwyczaj pacjentow leczyl. Ile ludzi tyle skutkow ubocznych
mimi20
 
Posty: 120
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic


Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Google [Bot] i 0 gości