Sok z aloesu

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Sok z aloesu

Postprzez Mary » 4 lis 2013, o 15:12

Czekałam jakiś czas z moją opinią na temat ww. specyfiku. Jednak po miesiącu codziennego picia soku z aloesu zauważyłam jeden zdecydowany plus - regularne wypróżnienia. Wiadomo, że nie wszystko związane z IBSem po nim ustanie - nadal dokuczają mi skurcze i przelewanie. Cieszę się, że póki co ustały zaparcia, a biegunka pojawiła się tylko raz. Osobiście nie piję tego soku na czczo, tylko zazwyczaj godzinę przed obiadem. Jednorazowo 50ml. Butelka litrowa kosztuje ok.20zł i starcza na niecały miesiąc. Cena nie jest niska, ale sam sok ma trochę lepsze działanie niż dobrze znana szklanka wody z cytryną rano (co przy naszych dolegliwościach nie jest raczej wskazane, osobiście tego nie stosowałam).
Myślę, że warto spróbować jeśli ktoś nie miał z nim styczności. Nawet jeśli nie pomoże na IBS, to jest zalecany w okresie jesienno - zimowym.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mary
 
Posty: 64
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 16:03
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: skurcze, zaparcia i inne nieprzyjemności

Re: Sok z aloesu

Postprzez Jacek » 5 lis 2013, o 13:10

Jeśli wypiję choćby minimalną ilość aloesu, to przez 12 godzin mam bulgotanie i przelewanie w brzuchu i latam do toalety. Nawet Loperamid nie może tego zatrzymać...
Dlatego dla mnie, aloes zdecydowanie odpada.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Sok z aloesu

Postprzez Mary » 12 lis 2013, o 20:26

Właśnie to jest ten problem, że w przypadku IBS trudno komuś coś doradzić. Większość jednak wiecej szkodzi niż pomaga. Chociaż w przypadku metod naturalnych można próbować.
Avatar użytkownika
Mary
 
Posty: 64
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 16:03
Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: skurcze, zaparcia i inne nieprzyjemności


Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość