Siemię lniane

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Siemię lniane

Postprzez renka » 4 kwi 2011, o 19:00

Przemek bo niestety teraz mamy takich specjalistów. :/ A siemię lniane cudne na różne problemy żołądkowe nie tylko zaparcia ale ogólnie pomaga w pracy jelit.
Avatar użytkownika
renka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 15:17
Początek choroby: 0

Re: Siemię lniane

Postprzez Przemek » 5 kwi 2011, o 09:30

U mnie przez pewien czas siemię lniane robiło świetną robotę. Teraz raczej nie widzę, żeby dawało jakieś rezultaty... A szkoda, bo pierwszy tydzień z siemieniem być naprawdę bezproblemowy.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Siemię lniane

Postprzez Aveena » 29 cze 2011, o 18:04

Na mnie siemię nie bardzo działało- zarówno tradycyjne jak i to odtłuszczone. Teraz biorę olej lniany- miałam już taki w płynie a teraz biorę w kapsułkach. Jak kupujecie olej płynny to trzeba pamiętać żeby go przechowywać w lodówce bo inaczej szybko zjełczeje. Pod tym względem kapsułki są mniej problemowe.
Avatar użytkownika
Aveena
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 cze 2011, o 17:39
Początek choroby: 0

Re: Siemię lniane

Postprzez renka » 13 lip 2011, o 19:18

Dobrze pamiętać. A jak olej działa?
Avatar użytkownika
renka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 15:17
Początek choroby: 0

Re: Siemię lniane

Postprzez Aveena » 17 lip 2011, o 18:13

Olej lniany tak ogólnie poprawia pracę jelit, a poza tym dobrze działa na funkcjonowanie układu nerwowego bo to źródło kwasów omega 3 (między innymi). Jest nawet specjalna dieta opracowana przez panią doktor Budwig, w tej diecie bardzo dużo spożywa się takiego płynnego, nieoczyszczonego oleju lnianego, ale ja akurat brałam mniejsze dawki a i tak widziałam efekty. Jak jesteś zainteresowana to poszukaj w internecie informacji o tej diecie, albo popytaj w aptece o broszurki na ten temat (nie wiem gdzie mieszkasz, ale np. we Wrocławiu często je widuję waptekach).
Avatar użytkownika
Aveena
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 cze 2011, o 17:39
Początek choroby: 0

Re: Siemię lniane

Postprzez Przemek » 20 lip 2011, o 07:09

Ten olej płynny to kupujecie w aptece?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Siemię lniane

Postprzez babciarysia » 27 lip 2011, o 14:07

Witam

Kupuje przez internet u producenta http://www.oleofarm.pl/dieta-dr-budwig.html a siemię lniane sama miele w młynku do kawy taniej wychodzi .
Nie za bardzo pomagało ale spróbuje po wczasach jeszcze raz tej diety przez dłuższy czas może pomoże .
Avatar użytkownika
babciarysia
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 gru 2010, o 14:31
Początek choroby: 0

Re: Siemię lniane

Postprzez Przemek » 27 lip 2011, o 14:31

Mnie Siemię lniane bardzo pomagało przez pierwszy tydzień stosowania, później niestety wszystko wróciło do normy... Ale za jakiś czas panuję spróbować ponownie.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Siemię lniane

Postprzez binkaStockholm » 16 paź 2012, o 14:26

na poczatku dzialalo az nazbyt dobrze.
po msc w miare. nie jest to raj ale miewalam gorsze stany. co wieczor szklaneczka tego kleiku+ w miare zachowana dieta + co dzien cwieczenia( zarowno lekarz jak i rozne zrodla w internecie mowia o zbawczym skutku uprawiania sportu na prace jelit) i od czasu do czasu na jakis czas debretnin.
zastanawiam sie tylko czy aby przy dluzszym stosowaniu ten kleik moze miec jakies negatywne skutki. ktos cos slyszal?
Avatar użytkownika
binkaStockholm
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:46
Lokalizacja: Sztokholm
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: biegunki i/ lub zaparcia, wzdecia, nudnosci w nocy po obfitym czy smazonym posilku,bole

Re: Siemię lniane

Postprzez Przemek » 16 paź 2012, o 16:10

Myślę, że nie powinien.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1032
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości