Salofalk

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Salofalk

Postprzez Jar0 » 26 cze 2013, o 12:21

Jacku moje bóle wyglądają bardzo podobnie do Twoich. Zaczyna się od skurczy brzucha (dokładnie wiem gdzie się ściska moje grube jelito), brzuch mam jak kamień tak że nie potrafię się nawet ruszyć, a potem wylatuje ze mnie wszystko...

Tylko jeśli mesalazyna pomaga na IBS to to już nie jest IBS skoro występuje stan zapalny ;)Warto zwrócić uwagę na dawkowanie - 1500mg. To z tego co wiem jest minimalna terapeutyczna dawka mesalazyny. Zazwyczaj osoby z NZJ biorą w okresie remisji 2g, w zaostrzeniu 3-4. I słusznie Jacek zauważył, że można określić poziom kalprotektyny która świetnie oddziela chorych na IBSa od chorych na inne schorzenia. Na forum J-elity, wrzucono link: http://www.biomedcentral.com/1471-230X/12/5/table/T2 który pokazuje szacowany poziom kalprotektyny w zależności od schorzenia.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 950
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Salofalk

Postprzez joaste » 27 cze 2013, o 07:35

Wiec ja przymuje 2x2 500mg salofalku. Boje sie skutkow ubocznch, zwlaszcza jezeli wejda w interakcje z lekami na astme po ktorych i tak za przeproszeniem chujowo sie czuje. Jest mi slabo, wiecznie niedobrze i ciagle zmeczona. Mam do wyboro to albo znowu sie dusic wiecz dwojga zlego.... Mam nadzieje ze salofalk nie bedzie tak na mnie oddzialywal, a jezeli nawet bedzie to zeby byl tego wart i przyniosl jakas poprawe bo.... Jest ciezko. Siedze w pracy ze sraczka mdlosciami ogolnie lipa. W sierpniu rezonane magnetyczny i wtey zobaczymy czy problemy neurologiczne sq jadna z przyczyn
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 122
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Salofalk

Postprzez joaste » 27 cze 2013, o 07:39

Musze napisac dwa posty bo mi telefon swiuje wiec za wszelkie bledy przepraszam. Jeszcze o tyle fajnie ze studiuje na uniwerku medycznym i mam stycznosc z wieloma lekarzami z roznymi specjalnsciami. Ostatnio rozmawialam z endykronologiem zeby jakos pomgl, bo moze gowny powod nie lezy w sprawach gastrologicznych tylko endykronologicznych(a duzo duzo chorob endo daje objawy jelitowe). Kazal wrocic ze skierowaniem, ktore juz mam ale nie mam czasu na razie....
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 122
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Salofalk

Postprzez Jar0 » 27 cze 2013, o 08:03

Czyli masz odpowiednią dawkę póki co ;)Znowu nie ma co się na zapas dziać. Mesalazyna to nie cukierek ale to najłagodniejsza metoda leczenia zapaleń. Ja skutków ubocznych nie zauważam po pół roku stosowania. Ze sterydami miejscowymi też nie powinno być jakieś interakcji. Wiem też, że mesalazynę stosuje się ze sterydami o działaniu ogólnym więc... ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 950
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Salofalk

Postprzez Jacek » 27 cze 2013, o 10:57

Jar0 napisał(a):Tylko jeśli mesalazyna pomaga na IBS to to już nie jest IBS skoro występuje stan zapalny ;)


Ja wierzę naukowcom, którzy potrafią udowodnić swoje twierdzenia badaniami. Zgodnie z wynikami różnych badań w IBS mogą występować niewielkie stany zapalne. Nie jest to microscopic colitis, tylko jeszcze coś innego, określanego jako micro inflammation albo low-grade inflammation.
Zachęcam Cię do przeczytania artykułów z mojego porzedniego posta - tam są opisane badania nad zastosowaniem Mesalazyny u pacjentów z IBS (podkreślam - z IBS, a nie IBD).

Tu jest jeszcze jeden artykuł potwierdzający teorie o mikro zapaleniach:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21951717
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 634
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Salofalk

Postprzez joaste » 27 cze 2013, o 19:40

Ja to bym IBS podzielila na 3 warianty: Ibs spowodowany zaburzeniem flory bakteryjnej jelit, IBS spowodowany zaburzeniem czynnosciowym jelit oraz IBS spowodowany mikrozapaleniami, albo mieszane. I dla kazdego inne leczenie. Bo chyba sa tu osoby ktore odczuwaja poprawe po probiotykach (moj lekarz mowil ze u jednego objawy przeszly po Debutirze, co by wskazywalo na typowe zaburzenie flory) u innych lepiej jest po lekach typu duspatalin, debridat co wskazywalo by na nieprawidlowy ruch jelit, albo tak jak ja mikrozapalenia i leczenie lekaim p/zapalnymi. Chociaz odczuwalam takze znaczna poprawe po Xifaxanie.
Wiecie co, my to chyba mamy wieksza wiedze niz sami lekarze, powinnismy zorganizowac im jakies warsztaty :D:D
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 122
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Salofalk

Postprzez Jar0 » 27 cze 2013, o 20:43

Patrząc faktycznie na to jakich lekarzy spotykamy na swojej drodze to rzeczywiście... Pora iść na medycynę :D

Ja na Twoim miejscu spróbowałbym tego Salofalku. 2g/dobę to nie jest duża dawka a nuż pomoże i zapomnisz o wszystkich problemach... :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 950
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Salofalk

Postprzez Jacek » 28 cze 2013, o 10:25

joaste napisał(a):Bo chyba sa tu osoby ktore odczuwaja poprawe po probiotykach (moj lekarz mowil ze u jednego objawy przeszly po Debutirze, co by wskazywalo na typowe zaburzenie flory)


Debutir nie jest probiotykiem. Zawiera m.in. maślan sodu. Jego zadaniem jest przede wszystkim regeneracja błony śluzowej jelit.

joaste napisał(a):Wiecie co, my to chyba mamy wieksza wiedze niz sami lekarze, powinnismy zorganizowac im jakies warsztaty :D:D


Obawiam się tylko, że lekarze nie byliby zainteresowani naszą wiedzą. Oni przecież wiedzą lepiej :)Nawet nie potrzebują badać pacjenta, aby postawić diagnozę.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 634
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Salofalk

Postprzez joaste » 26 lip 2013, o 18:22

Jaro jak tam po pentasie? Jako ze salofalk nie przyniosl zadowalajacych efektow lekarz wypisal mi pentasa w granulacie, jestem ciekawa efektow.
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 122
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Salofalk

Postprzez Jar0 » 26 lip 2013, o 20:08

Hmmm z tego co wiem to Pentasa jest chwalona za swoje działanie i wygodną formę :)Ja przyjmuję ją w formie granulek, biorę od razu pełną dawkę jednorazowo. U mnie jednak nie zdała egzaminu bo czeka na mnie Encorton. Tyle, że ja jestem w ogóle dziwnym przypadkiem, Pentasa to typowo Crohnowy lek... :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 950
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości