Nutridrink

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Nutridrink

Postprzez pablos3744 » 6 maja 2014, o 09:12

Krzychu- zauważyłem że każdy inny smak to inne proporcje w składzie nutruidrinka. kiedyś stosowałem go i zauwazyłem że jeden mi nie szkodził a po drugim mnie powaznie mdliło. Ale próbuj oby Ci pomógł Ja wole kupić BCCA na bank nie zaszkodzi a chroni mięśnie i wzmacnia organizm gdy jest za mocno eksplatowany np: biegunki
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Krzych » 6 maja 2014, o 20:20

pablos3744 napisał(a):Krzychu- zauważyłem że każdy inny smak to inne proporcje w składzie nutruidrinka

To nie jest kwestia smaku tylko rodzaju. Są różne rodzaje, jest zwykły, jest z dodatkiem błonnika, jest z większą ilością białka. Jak na razie po pierwszym dniu wszystko w porządku. Jelita rano są w takim stanie, że o normalnym jedzeniu to tutaj już nawet nie ma mowy, że też ja wcześniej na to nie wpadłem. Nawet wstając o 6 i jedząc o 7 zdarzają mi się problemy o 10 czy 11. Odstawienie śniadania i drugiego śniadania to w moim przypadku genialny pomysł. Już kiedyś tak próbowałem ale bez Nutridrink i byłem zbyt głodny. Teraz jest wszystko ok i nie jestem głodny. Oby to podziałało, od środy próba generalna bo kończy się wolne.
Krzych

Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Postprzez pablos3744 » 7 maja 2014, o 08:35

Powiem Ci krzychu że rok temu nie jadłem śniadań wogóle bo bałem się że po nich bede miał biegunkę czasami tak czy siak miałem i w ciągu dnia po miedzy posiłkami piłem nutridrinka ale od paru miesięcy jadam śniadania bo strasznie masa mi spadała nutridrinki dobre sa na mase;) Daj znac na bieząco jak tam bo na zdrowu nie ma co oszczędzać;)
pablos3744

Postprzez Jar0 » 7 maja 2014, o 16:04

Ja polecam olać Nutridrinki na rzecz: http://www.wystrzalowa.pl/nestle-resour ... p-670.html Jedna butelka ma 400kcal i kosztuje 4zł. Nie ma chyba lepszej oferty jeśli chodzi o tego typu preparaty żywieniowe. Ja kupiłem ostatnio większą ilość. Co do samej apteki nie mam żadnych zastrzeżeń.

Jedna moja mała uwaga jeszcze. Polecam te wszystkie nutri rozcieńczać. Ja (i nie tylko ja) miewałem biegunki po szybkim wypiciu całej butelki. Problem znika kiedy pije się wolno i rozcieńczone.

pablos3744, też myślałem, żeby sobie BCAA dorzucić ale za chwilę będę musiał sprzedać nerkę, żeby na to wszystko wyrobić :D
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez pablos3744 » 7 maja 2014, o 16:38

Znalazłem opłacalne bcca fitmax 4200 240kaps za 80 i tylko bierze sie dziennie 3 kaps. Ale ciekawa jest opcja z tym nestle
pablos3744

Postprzez Krzych » 7 maja 2014, o 18:35

To Nestle kupowałeś gdzieś w sklepie u siebie czy tylko przez internet?

To by było dobre, jak ma 400 kalorii to bym pił po jednej a nie po półtora, do tego cena. 8 zł dziennie to 240 miesięcznie a nie jak w przypadku Nutridrinków ponad 500 zł. A że odstawiam 2 pierwsze posiłki i mniej wydaje na jedzenie to wyjdzie mi mniej więcej na to samo, może z 50-70 zł drożej. Napiszę jeszcze do dietetyczki w tej sprawie ale chyba się skuszę, to jest przecież ogromna oszczędność.
Krzych

Postprzez Jar0 » 8 maja 2014, o 11:57

pablos3744 napisał(a):Znalazłem opłacalne bcca fitmax 4200 240kaps za 80 i tylko bierze sie dziennie 3 kaps. Ale ciekawa jest opcja z tym nestle

Ja bym się skusił na BCAA w proszku. Mam już wystarczająco dużo tabletek to połykania ;) Branie BCAA w ilości 5g na dobę też moim zdaniem mija się z celem bo to bardziej homeopatia... :D Myślę, że 10-20g na dzień byłoby idealne. Tym bardziej, że to się nawet trawić nie musi więc nie powinno nasilać dolegliwości...

Krzych napisał(a):To Nestle kupowałeś gdzieś w sklepie u siebie czy tylko przez internet?

Przez Internet. Właśnie obok mnie stoi "wieża" z resourców. Kupiłem od razu 24 sztuki dla sprawdzenia. Wanilia na razie najlepsza :D

Możesz z ciekawości porównać ze sobą składy Nutri i tych produktów Nestle. Nawet jeśli istnieje jakaś znacząca różnica to ja bym nie dopłacał do Nutri. Wiele razy te preparaty żywieniowe uratowały mi tyłek ale cena zawsze była czynnikiem odstraszającym. 400kcal za 4zł to już jest jednak do przeżycia. Po Nutri zdarzały mi się mocne biegunki. Piłem kiedyś jeszcze Ensura ale on już został wycofany. Po Resourcach pitych wolno nie mam żadnych dolegliwości jelitowych. Polecam kupić ze dwie butelki i przetestować. Ja sobie pluję do teraz w twarz, że zdarzało się na gwałt kupować np. 4 nutri po 7.5zł w pobliskiej aptece... Jak zużyję te Resourcy, które mam w domu to kupię kolejną paczkę. Mam nadzieję, że ta cena jeszcze długo będzie się utrzymywać :)
Jar0

Postprzez pablos3744 » 9 maja 2014, o 10:58

Nie ukrywam że 10g by się bcca przydało ale ekonomicznie patrze wystarcza mi 5g i nawet po małej dawce są efekty;) wiec zawsze osbie chwale bcca
pablos3744

Postprzez Krzych » 12 maja 2014, o 17:04

Jak na razie jestem zadowolony. Od jakiegoś półtora miesiąca prawie w ogóle nie byłem w szkole, ranne dolegliwości nie dawały mi żyć a teraz dzięki Nutridrinkom obciążenie dla jelit rano jest o wiele mniejsze. Już 4 dni pod rząd byłem w szkole. Nawet w dzień kiedy mam na 8.00 i nie mam do wyjścia ponad 3 godzin jak na 9.50 było całkiem ok. Zarówno śniadanie jak i drugie śniadanie prowadziły do natychmiastowych dolegliwości i parć miedzy 5-30 minut od zjedzenia, przez co nie mogłem się nigdy czuć bezpiecznie a drugie śniadanie w szkole zawsze wiązało się ze strachem. Po Nutridrinkach występują czasem średnie bóle brzucha, wzdęcia i taki ogólny dyskomfort ale nie ma tych parć, a to była zawsze moja największa zmora. Wolę już ból niż te parcia. Nawet jak wystąpi to i tak będzie to "tylko" ból, nie będę musiał ganiać po toaletach. Poza tym ostatnie załamanie nerwowe które doprowadziło mnie do zjedzenia dwóch misek płatków z mlekiem pokazały mi co to znaczy prawdziwy ból i dolegliwości jelitowe, przesunęła mi się granica bólu i takie dolegliwości jakie kiedyś sprawiały, że zastanawiałem się czy nie zostać w domu teraz nie robią na mnie większego wrażenia. To też na pewno zasługa Nutridrinków bo jest znacznie mniej parć a ból da się opanować, koperek, Meteospasmyl i w drogę. Nie jest źle, a może będzie jeszcze lepiej.
Krzych

Postprzez Jar0 » 13 maja 2014, o 08:33

Fajnie Krzych, że znalazłeś metodę na siebie. W moim przypadku pomagała tylko prawie całodniowa głodówka. A potem pochłanianie jedzenia jakbym był na tygodniowym poście i ból wracał ze zdwojoną siłą. Rano zdecydowanie najgorsze :D
Jar0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty