Loperamid

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Loperamid

Postprzez rafał222 » 8 lut 2015, o 18:02

a mógłby mi ktoś z was napisać jak sprawdzić czy nie mam zaburzonej flory bakteryjnej, bo właśnie dziwie się że nigdy nie działają na mnie leki takie jak stoperan loperamid itp. i w ogolę ostatnio zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno mam ibs bo dużo rzeczy mi się tu nie zgadza :(
rafał222

Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Postprzez olka » 8 lut 2015, o 22:04

VSL# polecam prawie 100zł 10 saszetek cokolwiek Ci dolega to dawka tych priobiotyków powinna chociaz Ci ulzyc...nie wiem czy to moze zaszodzic..raczej nie ma opcji..drogie ale dosc skuteczne..mi wszytskich dolegliwosci nie wyleczylo ale czuje poprawe.. enterol=dierol czy biotyk..mi nie pomogly
olka

Wariant IBS: IBS mix
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: czeste wypróznienia, skurcze jelita, bóle w roznych czesciach brzucha,uczucia parcia ,bulgotania

Postprzez Jacek » 9 lut 2015, o 12:24

rafał222 napisał(a):a mógłby mi ktoś z was napisać jak sprawdzić czy nie mam zaburzonej flory bakteryjnej, bo właśnie dziwie się że nigdy nie działają na mnie leki takie jak stoperan loperamid itp. i w ogolę ostatnio zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno mam ibs bo dużo rzeczy mi się tu nie zgadza :(

Zajrzyj do działu "Diagnostyka", tam dowiesz się, jakie badania należy wykonać, przed stwierdzeniem, że to IBS.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez olka » 11 lut 2015, o 08:13

no i VSL3 zakonczył 3 dni temu swoje kojace działanie.. nie daje rady chodzic do pracy...brzuch znów gra ..cała orkiestra..do tego pobolewania dochodzą...az ciezko uwierzyc ile dolegiliwosci moze byc w jednym brzuchu a raczej układzie pokarmowym. Pojutrze gastroskopia zeby ponownie wykluczyc celiakii i chocbym bardzo chciała ja miec..to niestety obawiam sie ze skoro 4 lata temu ja wykluczyli to poprostu nie ta choroba ale poki nie mam wyników chce zyc w wierze ze to jednak celiakia bo ja juz znów nie daje rady :(
olka

Wariant IBS: IBS mix
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: czeste wypróznienia, skurcze jelita, bóle w roznych czesciach brzucha,uczucia parcia ,bulgotania

Postprzez rafał222 » 11 lut 2015, o 12:13

a jeszcze chciałem się was zapytać jakie są preparaty na biegunkę o podłożu bakteryjnym, które działają jak loperamid ?
rafał222

Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Postprzez kulawy » 11 lut 2015, o 20:25

No Loperamid to wstrzymuje wszystko, ale chyba nie jest najlepszy na te bakteryjne. Tu bardziej nada się choćby Smecta, ale nie ma aż tak dobrego efektu po jednej dawce, zazwyczaj trzeba kilka razy to wziąć. Ale to musisz wypróbować, u każdego inaczej to działa ;) Jest jeszcze Nifuroksazyd na takie bakteryjne, ale to ponoć straszny syf i rzadko się go teraz używa. Nie wiem, nigdy nie brałem.
kulawy

Wariant IBS: biegunkowy/mix
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunki, niepełne wypróżnienia, ból jelit

Postprzez mariusz2015 » 29 lip 2015, o 08:05

Obecnie przed wyjściem w nieznane toaletowo miejsce biorę 5, 6 sztuk stoperanu. Przed wizyta u znajomych 3,4 - abym w kibelku nie spędził wizyty :) . Staram się nie wychodzić tak więc takie sytuacje to raz na dwa tygodnie.
mariusz2015

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 1985
Dolegliwości ogólnie: biegunka

Postprzez pablos3744 » 30 lip 2015, o 07:00

Nie przesadzaj z braniem loperamidu bo się uzależnisz a po drugie z każdym uzyciem słabnie jego działanie ja zaczynałem od 1 teraz musze 3 brać ;/
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez mariusz2015 » 30 lip 2015, o 12:17

pablos3744 napisał(a):Nie przesadzaj z braniem loperamidu bo się uzależnisz a po drugie z każdym uzyciem słabnie jego działanie ja zaczynałem od 1 teraz musze 3 brać ;/

Ratuje mnie to że tak raz na dwa tygodnie, trzy tygodnie jak się trafi dłuższa wycieczka na dwie, trzy godziny :( biorę a później odwyk, niestety zdarzyło się że po 4 tabletach , dwie godziny po zażyciu zaliczyłem toitoia :evil:
mariusz2015

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 1985
Dolegliwości ogólnie: biegunka

Postprzez Prim » 14 paź 2015, o 19:41

Loperamid - Laremid brałem już 10 lat. Niestety na pewnym etapie życia leczenie samą dietą było niewykonalne. Laremid dużo ułatwiał, ale widziałem jeden problem: jeżeli będę używał go przez długie lata czy nie będę miał kłopotów z osłabieniem wątroby. Dlatego dążyłem do tego żeby rozpoznać minimalną dawkę. Miałem skalpel, kroiłem tabletkę na 4 równe części, jedną taką porcję brałem co 6 h, czyli 3/4 tabl. na dzień. Porcję brałem do ust, krótko po rozpoczęciu posiłku, rozgryzałem-zmielony szybciej się wchłonie, popijałem pół szklanki ciepłej wody(to też ważne), po czym robiłem przerwę w jedzeniu. Zależało mi na najszybszym działaniu leku. Ja zauważyłem coś takiego: jak nie zrobię przerwy, o której napisałem - i będę dalej jeść to lek się nie wchłonie i od razu złe samopoczucie i dalej wiadomo... Moje dalsze obserwacje i domysły były takie: jak długo coś żuję i przełykam to perystaltyka jest nasilona a wchłanianie słabe. Więc przerwa ok 5 min. look do neta, dwie piosenki lub mycie - cokolwiek i dalej kontynuacja jedzenia. I wtedy jest ok. Osłabiona perystaltyka zmniejsza ilość flory bakteryjnej-używam Probiotyk Gal. To jest taki schemacik. Dopracowany przez lata moich obserwacji. Może komuś się przyda :)
Prim

Wariant IBS: Biegunkowy, wzdęciowy.
Początek choroby: 1984
Dolegliwości ogólnie: Mocno nadmierna motoryka jelit.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty