Loperamid

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Loperamid

Postprzez Jacek » 10 lut 2014, o 13:57

zelaznawola napisał(a):Zauważyłam zwiększoną senność, czasem otępienie trwające pół dnia, i w sumie to tyle.

Teoretycznie może to być skutek uboczny wzięcia tylu Loperamidów czy Stoperanów. Z tego co pamiętam, to w ulotce Loperamidu jest mowa o tym , że lek może wywoływać senność.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez zelaznawola » 27 cze 2014, o 10:29

Oj tak. Niestety to właśnie te skutki uboczne, chodziło mi o to, że na szczęście gorszych sensacji nie ma. Choć zastanawiałam się też czy możliwe, by loperamid brany częściej powodował migreny. Dawniej migrenę miałam RAZ jak byłam zdrowa (nie pamiętam, czy mialam zaparcia wtedy czy nie) ,a odkąd zaczęłam brać stoperan i zatykać się nim migreny były częstsze. Chłopak niedawno powiedział, że jak biorę stoperan wydaje się być taka mniej ''roztrzepana'' ,spokojniejsza i według niego bardzo często ,gdy biorę te tabletki przysypiam stosunkowo wcześnie, a zazwyczaj chodzę spać o 2-3 w nocy. Po stoperanie jakoś zdarza mi się być padniętą cały dzień, a zasypiam nie raz o 21. Bądź co bądź to działa na opoidowy układ nerwowy jelit, a ten z kolei łączy się z całym układem nerwowym ,więc tak jakby on również przystopowywał funkcjonowanie. Ale to takie tam moje rozważania.. Teraz wakacje, mogę odpocząć od stoperanu,ale podejrzewam, że spędzę większość czasu w domu :(
zelaznawola

Wariant IBS: mikroskopowe zap.jelita
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: biegunki, burczenie w brzuchu

Postprzez pidzamka81 » 12 lip 2014, o 10:36

na mnie loperamid działa bardzo dobrze, czasem nawet biorę ten lek profilaktycznie jak czeka mnie jakieś dłuższe wyjście lub imprezka. Nie mam po nim wzdęć, bólu brzucha, bólu głowy. Czasem tylko mnie zatyka na kilka dni.
pidzamka81

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Postprzez Bonsai » 12 lip 2014, o 18:16

Ja biore loperamid od dwóch lat bardzo często (kilka razy w tygodniu, kiedy czeka mnie wyjście z domu). Po loperamidzie czuje się lepiej, ale już nawet przy dwóch tabletkach dziennie, następnego dnia mam luzny stolec wiec powoli przestaje działać.
Ktos pisał na forum, żeby nie brać za dużo, bo własnie organizm może się uodparniać na ten lek.
Bonsai

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Postprzez fiona » 12 sty 2015, o 14:12

u mnie stoperan powoduje, że nie mogę zrobić 1 zaś z 2 nadal tak samo.
fiona

Wariant IBS: b
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: b

Postprzez limanowa » 21 sty 2015, o 19:13

Czy wie ktoś czy laremid może mieć skutek uboczny taki, że zamiast zatrzymać, to będzie jednak odwrotnie? Bo czeka mnie stresujący wyjazd, i chciałabym laremid wziąć na wszelki wypadek.
limanowa

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: problemy ranne, ciągłe parcie na stolec

Postprzez pablos3744 » 21 sty 2015, o 19:44

Spkojnie laremid zawsze daje rade bierz go spokojnie
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez rafał222 » 7 lut 2015, o 12:21

Chciałem się was zapytać dlaczego loperamid nie działa na mnie nawet jak wezmę 6 lub wiecej tabletek na raz (rzadko go brałem). Wydaje mi się nawet jakby nasilał mi biegunki...
rafał222

Wariant IBS: biegunki, wzdęcia
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: bardzo uciążliwe biegunki

Postprzez limanowa » 7 lut 2015, o 14:25

Pojawił się nowy lek na biegunkę, Dierol jakoś tak.
I na biegunkę polecam picie zaparzanych jagód, owoce borówki.
limanowa

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: problemy ranne, ciągłe parcie na stolec

Postprzez Jacek » 8 lut 2015, o 11:53

rafał222 napisał(a):Chciałem się was zapytać dlaczego loperamid nie działa na mnie nawet jak wezmę 6 lub wiecej tabletek na raz (rzadko go brałem). Wydaje mi się nawet jakby nasilał mi biegunki...

Nasilać biegunek raczej nie powinien.
Dlaczego nie działa, tego przez internet nie da się stwierdzić. Może Twoje biegunki powstają na tle zaburzeń flory bakteryjnej i stąd brak zauważalnych efektów działania Loperamidu ?

Dierol to probiotyk, który zawiera ten sam szczep drożdżaków co istniejący od lat na rynku Enterol, czyli Saccharomyces boulardii.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty