Loperamid

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Loperamid

Postprzez joaste » 31 paź 2012, o 18:48

moze jeszcze wymienie moje sposoby na biegunke jezeli nie mam lekow przy sobie, bezposrednio na sama biegunke to jeszcze nie jestem w stanie powiedziec jak dziala, ale kiedy wiem ze dzisiaj moze byc ciezko zamiast zapychac sie od razu loperamidem jem to(a wtedy biegunki nie ma lub jest slabsza): banany, gorzka czekolada, prawdziwe kakao ale na wodzie, kisiel i mije duzo herbaty mietowej :)
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 118
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Loperamid

Postprzez izuskajjj » 31 paź 2012, o 18:53

Tak też myślałam, że to z tym węglem tak będzie. Na te biegunki nic przez tyle lat nie wymyślili aż to dziwne jest.:/ Ja staeałam się nie jeść nic przez cały dzień czasami tylko kisiel jakiś krupnik i tyle, a biegunka i tak była tego dnia i na drugi dzień aż byłam w szoku skąd mi się kupa bierze.
Avatar użytkownika
izuskajjj
 
Posty: 30
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 08:04
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Biegunka, biegunka, biegunka.

Re: Loperamid

Postprzez joaste » 31 paź 2012, o 19:17

ja przechodzilam to samo, potrafilam przez pare tygodni jesc tylko jedna kromke chleba, lub pare biszkopcikow . A sraka i tak z powietrza byla ;)trzeba sie wspomagac, regulowac prace jelit, dlatego takie leki jak debridat bywaja pomocne, ale dla kazdego co innego.
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 118
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 31 paź 2012, o 19:18

A ja na biegunkę polecam to co jest umieszczone w dziale z wytycznymi dietetycznymi. Sprawdzone działa. Odradzam czekoladę (cukier i mleko w niej może dodatkowo zaszkodzić). Nie wiem również czy duża ilość mięty nie działa pobudzająco...

Kupa nie bierze się znikąd. Po prostu w danych warunkach, czas "przelotu" pokarmu przez flaki jakiś jest, biegunka go zaburza i wylatuje często wszystko wliczając w to to co jedliśmy 3 dni temu. Mi również zdarzało się być zdumionym tym jak bogate jest moje wnętrze. Na stan jelit ma wpływ jedzenie z dłuższego niż jeden dzień okresu czasu.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 914
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Loperamid

Postprzez joaste » 31 paź 2012, o 19:30

wtedy nie widzialam za bardzo co sie ze mna dzieje, nie rozumialam tej choroby. Nie wiem jak na was, ale po mieta wplywa na mnie dobrze, a pije ja ze wzgledu na zoladek. Biegunek po niej nie mam. A gorzka czekolada u mnie ma to do siebie ze kiedy jest biegunka to kupa wtedy jest bardziej zbita i powoli ustepuje.
Avatar użytkownika
joaste
 
Posty: 118
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 20:55
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: biegunki, bóle żoładka

Re: Loperamid

Postprzez Przemek » 3 lis 2012, o 10:17

Co jak co, ale węgiel to przy większych biegunkach wiele nie wskóra :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Loperamid

Postprzez izuskajjj » 3 lis 2012, o 11:13

No moje to przechodzą same siebie. Przeważnie mnie męczy do południa, a ostatnio do wieczora, a później mam spokój i rano jak wstanę od nowa to samo.
Avatar użytkownika
izuskajjj
 
Posty: 30
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 08:04
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Biegunka, biegunka, biegunka.

Re: Loperamid

Postprzez Jacek » 3 lis 2012, o 12:26

U mnie z kolei gorzej jest po południu, wieczorem i w nocy.
Rano i do południa mam względny spokój, ale oczywiście zależy to od dnia. Jeśli w nocy walczyłem z biegunką, to do południa nawet nie ma co próbować wychodzić z domu.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 565
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Loperamid

Postprzez Vayne » 19 sty 2013, o 23:23

a słuchajcie, jak często łykacie loperamid i w jakich ilościach?
ja niestety musze około 3-4 tabletek tygodniowo, bo zaocznie się uczę i na zajęcia przychodzę zawsze po zażyciu loperamidu (tak, zapobiegawczo, zanim jeszcze zaczna sie bole)
to i tak tylko 4 tabletki w tygodniu.... generalnie baardzo malo wychodze z domu, gdybym wychodzila czesciej byloby to z 6 tabletek, bo po prostu bez łyknięcia tabletki nie wychodzę, jeśli wiem, że np nie będzie dostępu do wc a może nastąpić atak...
Avatar użytkownika
Vayne
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 20:35
Lokalizacja: Lublin
Wariant IBS: biegunkowy+wzdęciowy...
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle, biegunki,

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 20 sty 2013, o 01:00

Były takie czasy że łykałem w razie biegunek 3-4 tabletki raz na miesiąc. Potem raz na tydzień. Ostatnio był taki czas, że dziennie po 2 łykałem, żeby nie zostać wylanym z uczelni. Po takich zabach z loperamidem, pewnego dnia prawie zdechłem na tronie bo nie umiałem się załatwić. Od czasu kiedy mam diagnozę, nie stosuję loperamidu i żyję :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 914
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość