Loperamid

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Loperamid

Postprzez Przemek » 11 kwi 2012, o 20:37

Współczuję. Ja może nie w takim natężeniu, ale jak rano mnie "zaprze", to ciągle mam uczucie, że spora ilość masy kałowej sobie zalega we mnie i nijak ma się do wychodzenia...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Loperamid

Postprzez zelaznawola » 26 lip 2012, o 19:15

Loperamidu nie brałam nigdy, natomiast od prawie dwóch lat, praktycznie codziennie wspomagałam się stoperanem. Z początku oczywiście wystarczała jedna kapsułka dziennie, z czasem ,gdy musiałam jechać gdzieś dalej, bądź miałam więcej lekcji- brałam dwie. Później to już tak się przyzwyczaiłam, że teraz, jak gdzieś mam się wybierać wspomagam się czterema, w ekstremalnych sytuacjach sześcioma, ponieważ jedna kapsułka, czy dwie zupełnie na mnie nie działają. Także branie na dłuższą metę takich leków, które są lekami tylko i wyłącznie na chwilę, jest całkowicie bezsensowne , i odradzam wszystkim. Najlepiej w ogóle nie brać żadnych loperamidów, laremidów, stoperanów, bo można się wpędzić właśnie w coś takiego jak ja- To jest rozregulowane jelita ,i to po całości. Teraz już nawet stolce miewam papkowate, nie pamiętam kiedy ostatnio miałam twardszy- A nie, owszem pamiętam- Tylko po sześciu stoperanach, raz jest twardszy, a potem jeździ mi po jelitach, zbiera się na biegunkę, ale nie może. W późniejszym czasie pojawia się problem jak je z powrotem naregulować, zmniejszać dawkę? W sumie nawet dalsze przyjmowanie niewiele zdziała, z racji tego przyzwyczajania się. W każdym bądź razie ja teraz muszę je sobie oczyścić Xenną Extra. A nóż Xenna mi pomoże? To by dopiero było coś :)
Avatar użytkownika
zelaznawola
 
Posty: 40
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 09:40
Wariant IBS: mikroskopowe zap.jelita
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: biegunki, burczenie w brzuchu

Re: Loperamid

Postprzez Przemek » 26 lip 2012, o 21:27

Z tego, co wiem, to loperamid to całkiem silny środek. Więc uważaj z nim ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Loperamid

Postprzez Kruffka » 26 lip 2012, o 21:29

Powiem krótko: tego co piszecie nie da się spokojnie czytać!

Pani zelaznawolo - proszę przeczytać z opakowania Stoperanu co on zawiera w składzie. Poza tym proponuję łyknąć jedna tabletkę Xenny - doznania przy samym przełykaniu tej tabletki są nieziemskie, gdyż cudownie drażni cały przewód pokarmowy począwszy od gardła.

Panie Jacku - istnieje coś takiego jak dawka, a wśród owych dawek są:
* Progowa lub minimalna (dosis minima);
* Lecznicza (dosis therapeutica); największa dawka lecznicza to dawka maksymalna (dosis maxima); dawka uderzeniowa;
* Toksyczna (dosis toxica);
* Śmiertelna (dosis lethalis) – najmniejsza ilość leku, która poraża ważne dla życia czynności organizmu (oddychanie, czynność serca),
prowadząc do śmierci;
Możesz sobie brać po pół tabletki loperamidu, ale równie dobrze możesz wyrzucić całe opakowanie od razu do śmietnika.
Poza tym Gastrolit, o którym wspomniałeś jest na receptę. Jeśli chodzi o jakiś "nawadniacz" dostępny bez recepty to można zastosować np. Orsalit. Sugerowałabym, abyś zrobił sobie USG brzucha - te 15-20cm więcej w jego obwodzie nie wygląda jakoś dobrze.

Pani Rybko - jak na kogoś działa herbatka przeczyszczająca to przypuszczam, że nie ma żadnego większego problemu z zaparciami.

Panie Przemku, co do tej lepkości... Może ma Pan problemy z trawieniem tłuszczów i cukrów? I proszę nie wychodzić z założenia, ze trzeba próbować wszystkiego. Pomagał Colon C? Pomagał! Więc może w tę stronę warto pójść - w stronę zwiększenia ilości błonnika. Ostatecznie to lepiej zjedz więcej czekolady niż miałbyś łykać to Imodium.

Loperamid WZF 2mg 30tabl. jest na receptę i wtedy kosztuje 3,85. Laremid, Stoperan i inne wymyślunki zawierające tę samą substancję czynną, w takiej samej dawce, można sobie kupić bez recepty w każdej aptece.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Loperamid

Postprzez Przemek » 26 lip 2012, o 21:39

Kruffka napisał(a):Panie Przemku, co do tej lepkości... Może ma Pan problemy z trawieniem tłuszczów i cukrów? I proszę nie wychodzić z założenia, ze trzeba próbować wszystkiego. Pomagał Colon C? Pomagał! Więc może w tę stronę warto pójść - w stronę zwiększenia ilości błonnika. Ostatecznie to lepiej zjedz więcej czekolady niż miałbyś łykać to Imodium.


Colon C pomagał, ale to nie o błonnik się rozchodzi, a raczej o synbiotyki, bo odstawiłem Colon a zacząłem sobie serwować same synbiotyki i też to wszystko w miarę działało. A czekolada niestety z tego, co zauważyłem to wiele pozytywnego mi przynosi. Wracając do probiotyków (najpierw w Colonie, a potem w tym Advanced multi-billion dophilus) to na początku stosowania każdego z nich skutki były wyśmienite (twardy stolec, "schodzące" wzdęcia), coby z każdym dniem wszystko powili wracała na swoje dawne tory...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Loperamid

Postprzez Jacek » 27 lip 2012, o 11:29

Kruffka napisał(a):Możesz sobie brać po pół tabletki loperamidu, ale równie dobrze możesz wyrzucić całe opakowanie od razu do śmietnika.


Nie bardzo rozumiem...

Kruffka napisał(a):Sugerowałabym, abyś zrobił sobie USG brzucha - te 15-20cm więcej w jego obwodzie nie wygląda jakoś dobrze.


Miałem robione USG kilkakrotnie. W szpitalu i w prywatnym gabinecie. Żadnych uwag. Podobnie jak po kolonoskopii i gastroskopii.
Zresztą po zastosowaniu antybiotyków lub leków przeciwgrzybiczych obwód brzucha wyraźnie spada. Po odstawieniu powyższych leków wraca do "normy". Oczywiście nie można tych leków brać non-stop, więc problem jest nierozwiązywalny.
Proponuję poczytanie forum IBS Self Help and Support Group. Tam problem wzdętego brzucha przy IBS był szeroko opisywany przez chorych.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 27 lip 2012, o 12:14

Wystarczy zerknąć do ulotki loperamidu aby zobaczyć jak powinno się go stosować. Ja kiedyś nawet dostałem ochrzan od lekarza jak powiedział, że zastosowałem go inaczej. W tym przypadku moje ekserymenty z ciągłym przyjmowaniem loperamidu okazały się kiepskim pomysłem bo nie dość, że nie hamowało to biegunek a dodatkowo powodowało kolki i inne nieprzyjemności. Dlatego ja muszę loperamid brać zgodnie z przykazaniami czyli po wystąpieniu biegunki 2 tabletki itd.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Loperamid

Postprzez piter » 27 lip 2012, o 12:20

Kruffka napisał(a):Powiem krótko: tego co piszecie nie da się spokojnie czytać!


Kruffka czy ty masz jakieś wykształcenie medyczne? :shock::shock:
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Loperamid

Postprzez Przemek » 27 lip 2012, o 14:13

Farmacja ;)Z tego, co kojarzę.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Loperamid

Postprzez Kruffka » 27 lip 2012, o 19:34

Jacku, pół tabletki loperamidu to prawie jak homeopatia.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości