Loperamid

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Loperamid

Postprzez 1x2x3 » 13 mar 2012, o 13:48

Oczywiście są sytuacje poza wszelką dyskusją ale jednak boję się przesadzić dlatego, że boję się reakcji organizmu na zatkane jelita. Jak przez dłuższy czas łykałam stoperan to po tym jak jelita się odepychały pracowały znacznie szybciej niż normalnie ;/ Wolałam je spowolnić ale nie zapychać na amen i wtedy wszystko było dobrze.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Loperamid

Postprzez Mobb » 13 mar 2012, o 19:01

ja biore loperamid od dwoch lat i jakos zyje. Lekarze, gastrolodzy, nikt nie mial nic przeciw. Jeden nawet zalecil brac 4 miesiace i jak nie przejdzie to ponowna diagnostyka. To co pisze na ulotce trzeba dzielic przez dwa. Po prostu firmy sie asekuruja w ten sposob. W kazdej ulotce sa napisane rozne straszne rzeczy, ktore sie po prostu nie zdarzaja.
Avatar użytkownika
Mobb
 
Posty: 61
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 19:46
Początek choroby: 0

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 14 mar 2012, o 21:32

Ja chyba zdecyduję się brać ten cudowny lek codziennie. Tak jak zalecają - 4mg na dobę...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Loperamid

Postprzez Jacek » 15 mar 2012, o 13:49

Ja czasami profilaktycznie biorę polówkę tabletki rano. To taki kompromis pomiędzy zabezpieczeniem a zaparciem.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 18 mar 2012, o 21:09

Czy ktoś próbował stosować loperamid regularnie? Przez jakiś dłuższy okres czasu?
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Loperamid

Postprzez Przemek » 19 mar 2012, o 09:33

Ja nie, ze względu na charakter moich dolegliwości, ale pewnie ktoś taki się na naszym forum znajdzie ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Loperamid

Postprzez Blumsien » 24 mar 2012, o 17:05

Dla mnie loperamid sa jak cukierki :Dale tak na powaznie, jak musze gdzies wyjsc a dostane ostrej biegunki to w ciagu dnia potrafie wziac nawet 4 tabletki (nie na raz). Czasem sie zdajza zaparcia, albo uczucie ze nie do konca sie wyproznilam i tak w kolko, no ale lepsze to niz nic. Loperamid praktycznie biore od 4 lat i powoli odczuwam ze moj organizm sie juz do nich przyzwyczail, stad tak wysoka dawka zeby zaczely dzialac.
Avatar użytkownika
Blumsien
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 mar 2012, o 00:20
Lokalizacja: Szczecin
Początek choroby: 0

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 24 mar 2012, o 17:45

Trochę mnie zaniepokoiłaś faktem, że organizm się może do nich przyzwyczaić. Ja odkąd pamiętam, przy silnej biegunce brałem 4-5 tabletek...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Loperamid

Postprzez Blumsien » 24 mar 2012, o 19:03

No niestety, tak to jest ze wszystkimi lekami. Staram sie juz ograniczyc, lekarz mnie nastraszyl ze moge miecproblemy z jelitami, jakies zatory czy cos, nie do konca go zrozumialam.. Jak przestanie moj organizm reagowac na te tabletki tak jak kiedys to sie chyba zalamie.
Avatar użytkownika
Blumsien
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 mar 2012, o 00:20
Lokalizacja: Szczecin
Początek choroby: 0

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 10 kwi 2012, o 13:31

Ja ze swojej strony mogę odradzić ciągłe stosowanie Loperamidu. U mnie branie jednej tabletki na dzień nie spowodowało żadnych pozytywnych zmian przy czym w przypadku ostrej biegunki musiałem zdecydowanie zwiększyć dawkę do 4-5 tabletek, żeby sytuacja się uspokoiła.

Dodatkowo przy regularnym braniu Loperamidu spotkała mnie sytuacja, że czułem, że za chwilę eksploduję ale nie potrafiłem się normalnie załatwić. Zbyt przyjemne to to nie było.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości