Loperamid

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Loperamid

Postprzez 1x2x3 » 18 gru 2011, o 12:20

O o! Skoro mówisz o takich rzeczach to znaczy, że Twój wyjazd nie idzie zbyt dobrze?
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 18 gru 2011, o 15:01

Gdybym na co dzień funkcjonował tak jak funkcjonuję po 4mg loperamidu to byłbym najszczęśliwszy na świecie...

1x2x3 musiałbym nowy wątek założyć, bo z szacunku do loperamidu nie chcę tutaj spamować : )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Loperamid

Postprzez flower » 18 gru 2011, o 15:06

Tak jak mowi 1*2*3, branie lekow na biegunke, moze pozniej powodowac pozniej problemy z zatwardzeniami itp, mnie na biegunke pomagaja jagody (mam takie zapasteryzowane w sloiczkach, tylko trzbea o tym pomyslec w sezonie ) co niektorzy tez lykaja lyzke mąki ziemniaczanej popijajac woda, ponoc to dobry patent, ale ja nie probowalam jakos.
To tak jak z tymi reklamowanymi kosmetykami na tradzik/cery tlustej, wysuszajac nadmiernie cere powoduja ze skora przetluszcza sie jeszcze bardziej.
Wiem, ze was to ratuje tak jak mnie cos na uspokojenie jelit, takze nie dziwie sie ze lykacie loperamid i inne, tylko zeby kurcze pozniej nie bylo jeszcze gorzej, ze nie bedizecie mogli dojsc doladu z jelitami.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 367
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 18 gru 2011, o 15:28

Macie rację ale co zrobić... To czasem naprawdę jedyny ratunek :(
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Loperamid

Postprzez 1x2x3 » 18 gru 2011, o 15:56

Ja też zawsze go łykałam :)i nadal noszę go ze sobą na wszelki wypadek.
Flower widzę, że mamy podobne metody :)Ja też jadłam jagody, piję siemię i łykam bakterie. Jagody można kupować mrożone ale to jest kwestia 10zł za 300g.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Loperamid

Postprzez Jacek » 19 gru 2011, o 13:00

Ja miałem w piątek wieczorem "eksplozję".
(Swoją drogą od pewnego czasu zauważyłem taką prawidłowość - normalne stolce mam tylko przed południem. Jeśli mam wypróżnienie wieczorem, to zawsze jest to dosłownie eksplozja, której nie daje się zatrzymać.)
Skończyło się na trzech Loperamidach i jednym Zofranie.
Problem polega na tym, że teraz przegięło się w drugą stronę i od tego czasu nie odwiedzałem łazienki, ale w piątek nie było innego wyjścia...
To zawsze jest wybór mniejszego zła :(
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Loperamid

Postprzez Mobb » 12 mar 2012, o 21:04

no to witam w klubie. U mnie, 4 mg loperamidu i problem z jelitami na 2 dni zalatwiony....
Avatar użytkownika
Mobb
 
Posty: 61
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 19:46
Początek choroby: 0

Re: Loperamid

Postprzez 1x2x3 » 13 mar 2012, o 08:27

Jacku loperamid działa po godzinie o ile się nie mylę. Przez tę godzinę wchłania się i wyciąga wodę z jelit stąd często się biega do łazienki.
Ja zawsze łykałam jeden i odczekiwałam godzinę, a dopiero jeśli dalej coś tam się działo to łykałam drugi. Nigdy nie musiałam połknąć więcej niż dwa i w zasadzie nigdy mnie nie miałam takiej sytuacji, że mnie jakoś strasznie zatkało.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Loperamid

Postprzez Jacek » 13 mar 2012, o 13:21

U mnie zależy od intensywności biegunki. Najczęściej postępuję tak jak Ty - biorę jedną tabletkę i czekam na efekty. Jeśli nie pomaga, to po godzinie biorę drugą.
Chyba, że mam bardzo intensywne biegunki raz za razem, to wtedy nie czekam tej godziny i od razu biorę drugi Loperamid.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Loperamid

Postprzez Jar0 » 13 mar 2012, o 13:34

Ja zdecydowanie wolę być 3 dni zatkany niż w razie awarii czekać aż tabletka zacznie działać. Biorę zgodnie z ulotką. Pierwszy objaw to 2 tabletki. Każdy następny to po jednej. Zazwyczaj jak mam biegunkę to ma ona charakter "wybuchowy" a wtedy liczy się każda minuta...

Gdyby Loperamid można było brać regularnie... : (
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości