leki

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

leki

Postprzez fiona » 25 mar 2015, o 14:21

u mnie w szufladzie z lekami zalegają o to te dwa specyfiki:

Duspatalin retard 200 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu 1,5 opakowania ( w opakowaniu 30 kapsułek, czyli 45 kapsułek)- data ważności 03.2017

Debretin 100 mg, tabletki powlekane, 1 opakowanie (30 tabletek) - data ważności 06.2016
odsprzedam całość za niewiele, może komuś się przyda.
Ja mam już rozpoznaną chorobę i nie jest to zespół jelita drażliwego.
fiona

Wariant IBS: b
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: b

Re: leki

Postprzez stan » 26 mar 2015, o 00:14

A mozna spytac jaka jest teraz diagnoza skoro nie ZJD?
stan

Wariant IBS: ibs biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki+gazy

Postprzez fiona » 26 mar 2015, o 11:07

mikroskopowe zapalenie jelit.
rozpoznanie na podstawie obrazu histopatologicznego z jelita grubego.
a u Ciebie, masz diagnozę czy jesteś w trakcie?
fiona

Postprzez stan » 26 mar 2015, o 15:01

Ja kolonki nie mialem wiec nie wiem jak to u mnie wyglada. Rodzinny stwierdzil ibs, ale bez zadnych badan wiec wiesz ile ta diagnoza warta. Cale nic. Ja osobiscie uwazam, ze to cos z bakteriami bo po antybiotykach na pewien czas znikaja gazy. Tyle ze luzno w kiblu za przeproszeniem jest zawsze. Ale to moze posrednio od tych bakterii, pewnie powoduja stan zapalny.
stan

Postprzez fiona » 26 mar 2015, o 17:20

ile z tym się męczysz?
jakie leki bierzesz?
co do flory bakteryjnej są testy na sibo (wodorowy test oddechowy), który można wykonać najwcześniej miesiąc po skończonych antybiotykach.
przy braniu antybiotyków jak i po ich skończeniu nie powinno być luźno. dostawałaś xifaxan czy metronidazol?
fiona

Postprzez stan » 26 mar 2015, o 23:13

Ile sie mecze? Ciezko powiedziec bo na dobra sprawe sam nie wiem kiedy to sie wszystko zaczelo. Probowalem szukac takiego momentu zeby moze znalezc przyczyne takiego stanu rzeczy ale doszedlem do wniosku, ze pogorszenie stanu zdrowia nastepowalo na tyle stopniowo, ze nawet sie nie spostrzeglem. Zaczelo sie od gazow i powoli ten problem stawal sie coraz wiekszy a ja zaczalem sie bawic w leczenie naturalne. Niby cos tam pomagalo ale tylko z poczatku, a moze to tylko placebo bylo. Potem doszly jeszcze luzne stolce. Z tym to roznie bywalo. Byly miesiace, ze meczyly mnie zaparcia, byly tez i okresy mocnych biegunek. Co do lekow to bralem juz xifaxan, tinidazol, metronidazol, nitazoxanide i mialem po tym wszystkim jakas tam poprawe ale to wszystko na tydzien, gora dwa a potem problemy wracaly, choc moze o tyle obecnie jest lepiej, ze nie dopadaja mnie jakies stany graniczne typu mega zaparcia albo mega biegunki. Ale wciaz jestem chory, wychudzony itd.
stan

Postprzez fiona » 27 mar 2015, o 07:40

i lekarz rodzinny nie widzi problemu? :shock:
normalnie powinien pójść do okulisty.
ale na swojej drodze też takich spotkałam i wiem jak to wygląda.
przy lub po stosowaniu antybiotyków mogą dopaść zaparcia w szczególności po xifaxanie, nie zawsze ale się zdarza.
tak naprawdę czeka cię bój o skierowanie do gastrologa lub pójście do niego prywatnie.
fiona

Postprzez nenka132 » 27 mar 2015, o 08:35

czesc wszystkim .Ja wlasnie czekam na dniach na dostawe leku,moj pracodawca mial problemy takze z brzuchem,ciagle biegunki,potem zaparcia ,leczy sie tylko naturalnie zadnej chemii.Opowidzial mi o leku raczej o plynie ktory pil miesic czasu i pomogl mu wrocic do zdrowia.Ten preparat kosztuje 70 euro,ale wiecie co kupuje go w ciemno tak jak inne tabletki nie wiem czy to mi pomoze,ale chce wyzdrowiec i sprobuje wszystkiego .dam znac oczywiscie czy faktycznie mi pomoglo,tyle kasy ,ale co czlowiek nie zrobi aby poczuc ulge.
nenka132

Wariant IBS: biegunki
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: przelewanie brzucha,skurcze

Postprzez Bonsai » 28 mar 2015, o 10:33

stan
jesteś z warszawy, więc masz blisko do dwóch dobrych laboratoriów gdzie wykonuje się mikroskopowe badanie kału (koniecznie mikroskopowe - żadne posiewy czy antygeny).
Felix i Państwowy Zakład Higieny.
Przebadaj się w kierunku pasożytów, poprawa po antybiotykach może sugerować o ich obecności.
Tak było w moim przypadku, a rozwój choroby i objawy miałem podobne.
Bonsai

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Postprzez hrm » 2 kwi 2015, o 09:31

nenka - co to za płyn? Napisz proszę o tym coś więcej.
hrm

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: niezły Meksyk...

Następna strona

Powrót do Leki i inne preparaty