Leki przeciwzapalne

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Leki przeciwzapalne

Postprzez Mobb » 14 mar 2012, o 19:08

Hej,
Stosowal ktos takie leki na jelita? wedlug standardow na calym swiecie (w USA podobno tak sie leczy i jest to norma) stosuje sie leki przeciwzapalne,nawet na IBS. Takimi lekami najbardziej znanymi sa sulfasalazina, asamax, pentasa i salofalk.
Od siebie moge dodac, ze mi przepisano Pentase. Na IBS w glownej mierze. I nie powiem, po 15 dniach obudzilem sie bez bolu brzucha... niestety tabletki mi sie skonczyly, a ze sa drogie a takie dni bez bolu sie czasami zdarzaly odlozylem. Po 7 dniach problemy wrocily.
Wiec cos pomoglo. Potem kupilem na miesiac dwa pudelka i juz niestety nie pomoglo tak jak chcialbym: z 8 wyproznien skrocilo sie na 4, zawsze cos. Jednak nie dla mnie.
Drugi gastrolog mi przepisal Asamax - ten w ogole nie pomogl. Pentasa rozni sie od asamaxu tym, ze dziala w calym ukladzie pokarmowym, asamax tylko w j. grubym. Salofalk w j grubym i koncowce j. cienkiego, sulfasalazyne stosuje sie jako zastepce asamaxu, ma wiecej dzialan ubocznych.
Przepisal komus lekarz takie leki? niestety, sadze, ze wiekszosc lekarzy nie przepisze tego.. no ja akurat trafilem na takich co sa non stop z nowymi informacjami na temat leczenia.

Pozdrawiam
Mobb

Początek choroby: 0

Re: Leki przeciwzapalne

Postprzez piter » 14 mar 2012, o 20:23

Tych leków co wymieniłeś nie brałem, ale lekarz przepisał mi xifaxan jakiś hiper-super lek nowej generacji wydałem na niego 200zl, ale poczytałem i okazało się ,że to antybiotyk który działa tylko w układzie pokarmowym i dalej jest wydalany wraz z kałem.Tylko ,że u mnie między innymi od antybiotyków zaczęła się jazda i teraz boję się to brać leży w apteczce i czeka na naprawdę ciężkie dni kiedy się poddam hm.
Ostatnio edytowano 14 mar 2012, o 20:38 przez piter, łącznie edytowano 1 raz
piter

Postprzez Jar0 » 14 mar 2012, o 20:35

Też brałem Xifaxan. Zero różnicy. Przeciwzapalnych nie brałem.
Jar0

Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez piter » 14 mar 2012, o 20:36

Jar0 napisał(a):Też brałem Xifaxan. Zero różnicy. Przeciwzapalnych nie brałem.

To znaczy, że 200zł poszło w błoto :D
piter

Postprzez Jar0 » 14 mar 2012, o 20:57

Niestety. Obawiam się że leki przeciwzapalne byłyby mniej więcej tak samo opłacalną inwestycją...
Jar0

Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 12:52

uwazam, ze by mogla wam pomoc, jesli macie wykluczone bakterie i pasozyty :)
Co do Xifaxanu - nie ma sie czym martwic, lek dziala tylko w jelitach, nie szkodzi na nic. Pomaga przy IBS - owszem, usuwa rozrost bakterii w jelicie cienkim, co ma 84% 200 zl to 4 pudelka, 48 tabletek, 10 dni powinna trwac kuracja. Jak bedzie trwac mniej to bez sensu.
Zapomnialem dodac, ze powinno pomoc najbardziej przy biegunkach... ale nie 1x tylko jak ktos lata od 4 do xxx
Mobb

Postprzez piter » 15 mar 2012, o 13:06

Ja mam przepisane co 8h po dwie tabletki,kuracja 7 dniowa.
piter

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 13:21

nie bede podwazal zalecen lekarza bo on wie o Tobie wiecej, wiec jak kupiles to nic nie szkodzi Ci wziasc. Ja nie mialem w ogole efektow ubocznych, jakis probiotyk do tego albo po kuracji i bedzie ok :) ewentualnie zrob test na rozrost bakterii w jelitkach. No i przy okazji jakbys mial jakas infekcje typu yersinia tez powinno wybic.
Mobb

Postprzez Jacek » 15 mar 2012, o 14:41

Spotkałem się ze stosowaniem leków przeciwzapalnych na IBS. Osobiście stosowałem Salofalk przez tydzień, jednak nie zauważyłem rezultatów. Może to było za krótko.

Pamiętacie artykuł o mikro zapaleniach śluzówki ? Wygląda na to, że naukowcy z TUM mieli rację, udowadniając istnienie stanów zapalnych przy IBS.

Jeśli ktoś chciałby trochę poczytać o doświadczeniach z zastosowaniem mesalazyny u pacjentów z IBS, to wklejam link do artykułu na ten temat: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2167 ... t=Abstract
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez Mobb » 15 mar 2012, o 17:59

a jaka brales dawke? trzeba brac przynajmniej 3 g mesalazyny (potwierdzone badaniami klinicznymi). I podobno 2 tygodnie przynajmniej.
Mobb

Następna strona

Powrót do Leki i inne preparaty