Lek na IBS

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Lek na IBS

Postprzez miśka » 18 sty 2012, o 13:03

Witam wszystkich,
od niedawna dołączyłam do grona znerwicowanych osób z IBS. Przedtem leczyłam się na zaburzenia hormonalne, i na endometriozę, co trwało 3 lata, zanim dowiedziałam się że to jelita. Jeśli chcecie się tego pozbyć (nie złagodzić objawy!!!) polecam miesznkę ziół: kłącze tataraku, kłącze perzu, korzeń kozłka i liść bobrka. Jest to jedyny lek, który powoduje zmiany w jelitach; przy prowadzeniu w miarę bezstresowego trybu życia po kilku miesiącach objawy zanikają. Sama piję ta mieszankę od jakichś dwóch miesięcy, po kilku dniach od razu poczułam się lepiej, teraz myśleę, że zbliżam się do końca kuracji :)Zioła te kupicie w dobrym sklepie zielarskim, w paczkach po 50g, należy je zmieszać i sypać po 4 łyżeczki na szklankę wody, gotowac 5 minut, po 5 min. parzyć chwilę pod przykrywką, odcedzić i delektować się ohydnym, obrzydliwym, okrutnym, zabójczo śmierdzącym smakiem Waszego leku. Pić 2x dziennie. :DNie ukrywam że za pierwszym łykiem możecie dojśc do wniosku, że to jest nie do wypicia, ale następny raz jest już łatwiejszy,a po jakichś 3 dniach odczujecie ulgę. Ja doszłam do takiej wprawy, ze po prostu przechylam szklankę i i wypijam to świństwo na jednym wdechu ;)to naprawdę działa i jest sprawdzone. Dostałam te zioła od zielarza z Radomia, który leczy czasami takie przypadki, w których lekarz rozkłada ręce. Polecam i zapewniam o skuteczności. Pzdr, M.
Avatar użytkownika
miśka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 12:43
Lokalizacja: Radom
Początek choroby: 0

Re: Lek na IBS

Postprzez flower » 18 sty 2012, o 13:51

a jakie jest dzialanie tej mieszanki?
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 356
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Lek na IBS

Postprzez Przemek » 18 sty 2012, o 13:54

Witam Cię na naszym forum!

Tym cieplej Cię witam, że z takimi rewelacjami do nas zawitałaś!

Przyznam szczerze, że mój znajomy mówił mi o pewnych ziołach, które miały mi pomagać. Na pewno mówił mi o tataraku. W takim razie na dniach spróbuję skompletować mieszankę i zobaczę co z tego wyjdzie =)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1040
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Lek na IBS

Postprzez scathlock » 18 sty 2012, o 20:25

Kłącze tataraku - pobudza wydzielanie soków trawiennych, żołądkowych i jelit, działa wiatropędnie, rozkurczowo i lekko bakteriostatycznie. Działa również uspokajająco.

Kłącze perzu - używana jako środek moczopędny przy nieżytach nerek, obrzękach, kamicy moczowej oraz przy nadciśnieniu. Zaleca się je również przy dolegliwościach wątroby związanych z niedostatecznym wydzielaniem żółci oraz przy różnych schorzeniach związanych z nieprawidłową przemianą materii m.in. przy trądziku. Używa się ich także przy skłonności do zaparć i otyłości.

Korzeń kozłka - wskazane w łagodnych postaciach nerwic, nerwicy serca, bezsenności, neurozach, jako środek hamujący nadmierne pobudzenie, zmniejszający uczucie napięcia i lęku, również jako rozkurczający w łagodnych stanach skurczowych przewodu pokarmowego.

Liść bobrka - surowiec ten zalicza się do surowców szczerogorzkich. Substancje goryczowe w nim zawarte podrażniają receptory smaku i z udziałem OUN-u pobudzają czynność wydzielniczą gruczołów ślinowych oraz żołądka. Zaobserwowano, że środki goryczowe działają silniej u ludzi chorych, u których procesy trawienia nie przebiegają w pełni prawidłowo. Substancje goryczowe działają na żołądek również w sposób pośredni, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych śluzówki żołądka i pobudzenie jego perystaltyki. Liściom bobrka przypisuje się również wpływ na ogólną przemianę materii, co związane jest ze znaczną zawartością jodu. Posiadają także słabe działanie uspokajające.

[źródło: google]

Brzmi sensownie. Też może spróbuje, ale najpierw skończę pić dziurawca.
Avatar użytkownika
scathlock
 
Posty: 125
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 11:14
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: permanenta sraczka

Re: Lek na IBS

Postprzez Przemek » 18 sty 2012, o 20:32

Ja chyba jutro w wolnej chwili skoczę do zielarskiego ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1040
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Lek na IBS

Postprzez 1x2x3 » 18 sty 2012, o 20:34

Też może wypróbuję. Wydaje mi się, że korzeń kozłka i kłącze tataraku mam w tabletkach uspokajających. Nie łykam ich co prawda codziennie tylko doraźnie (3 czy 4 razy do tej pory) ale zastanawiam się czy tego nie zmienić (np na wyjeździe na narty), bo podobno tylko łykane codziennie przez długi okres przynoszą rezultaty, jak wszystko ziołowe. Boję się uzależnienia ;/
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Lek na IBS

Postprzez flower » 19 sty 2012, o 13:18

od ziol chyba nie da sie uzaleznic , pije sie ziola i tak przez jakeis 3 miesiace (min. chyba) lepiej ziola jak inne shity.Doraznie to nie ma co stosowac mysle.
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 356
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Re: Lek na IBS

Postprzez miśka » 19 sty 2012, o 13:41

Dziękuję Przemku za miłe powitanie, czekam na relacje z pierwszego zastosowania naszej zbawiennej mieszanki ;)
Avatar użytkownika
miśka
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sty 2012, o 12:43
Lokalizacja: Radom
Początek choroby: 0

Re: Lek na IBS

Postprzez 1x2x3 » 19 sty 2012, o 14:06

Niestety można się uzależnić w zasadzie od wszystkiego :/ Nawet jeśli nie fizycznie, to choćby psychicznie. Martwię się, że potem nie wyjdę z domu bez takiego procha, bo tylko łykając go będę się czuła bezpiecznie. No ale najbardziej się boję fizycznego mimo wszystko...
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Lek na IBS

Postprzez flower » 19 sty 2012, o 14:41

Nie martw sie na zapas prosze Cie kobieto!! :))) od wszystkiego nawet od chleba mozna sie uzaleznic no:P trzeba dac sobie czas i chciec probowac malymi krokami odnosic wlasnie takei male sukcesy jak pietre ze wytrzymal na spotkaniu, moze ty na wizycie u tesciow nie wytrzymasz bez wspomagaczy, ale staraj sie w lzejszych rpzypadkach i takich ktore wiesz ze beda trwaly krocej, na wlasnych silach isc, ja tak wychodzilam w lęków jezdzenia komunikacją :)i ile bede w stanie pomoc tyle pomoge Tobie i Wam :)
Avatar użytkownika
flower
 
Posty: 356
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 09:00
Lokalizacja: Warszawa,
Początek choroby: 0

Następna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Yahoo [Bot] i 0 gości