4 Lacti IBS vs Sanprobi IBS

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

4 Lacti IBS vs Sanprobi IBS

Postprzez incognito » 18 lut 2017, o 11:20

4 Lacti IBS - cena ok. 10-15 zł (20 kaps.)
Skład: (w 1 kapsułce)
Lactobacillus plantarum
10 mld CFU

Lactobacillus acidophilus
1,3 mld CFU
Bifidobacterium bifidum
1,3 mld CFU
Lactobacillus rhamnosus
1,0 mld CFU
Streptococcus thermophilus
0,4 mld CFU

VS.

Sanprobi IBS – cena ok. 25-30 zł (20 kaps.)
Skład: (w 1 kapsułce)
Lactobacillus plantarum 299V
10 mld CFU


Sanprobi IBS zawiera szczep? 299v, którego próżno szukać na rynku suplementów i leków, gdyż jest opatentowany.
4 Lacti IBS z kolei zawiera również inne szczepy bakterii, m.in. Lactobacillus rhamnosus, który (oczywiście w większej dawce) znajduje się w polecanych probiotykach, takich jak Dicoflor (lub tańszy zamiennik Floractin).

Nigdy nie próbowałem Sanprobi IBS, ale właśnie zaczynam stosowanie 4Lacti IBS. Będę informował o ewentualnej poprawie.
Avatar użytkownika
incognito
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 maja 2016, o 14:11
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawet da się żyć, bywało gorzej

Re: 4 Lacti IBS vs Sanprobi IBS

Postprzez incognito » 3 mar 2017, o 17:19

Choć wiem, że powinienem zażywać probiotyk przez minimum miesiąc, to po tygodniu musiałem przerwać stosowanie tego probiotyku.
U mnie jest tak, że jak brakuje mi dobrych bakterii dostaję gigantycznych "gazów", wzdęć itp. Już po pierwszej tabletce, objawy się skończyły. Niestety po wspomnianym już tygodniu, probiotyk zaczął działać już za mocno i "dobre" bakterie tworzyły tyle gazów co "złe" :P
W moim przypadku wystarczy więc brać 4 Lacti 1x na tydzień (dla podtrzymania dobrych efektów).
Avatar użytkownika
incognito
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 maja 2016, o 14:11
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawet da się żyć, bywało gorzej


Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Bing [Bot] i 0 gości