Ircolon

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Ircolon

Postprzez kuku » 16 cze 2017, o 18:21

Hej. Chcialam podzielic sie z Wami wrazeniami po leku Ircolon. Wczesniej bralam przez ok 10 lat Duspatalin, ale chyba w pewnym momencie moj organizm juz na niego nie reagowal, wiec przestalam go brac, bo i tak mi nie pomagal (mam spore zapasy jakby ktos chcial, za czekolade :-P). Poszlam bardzo zrezygnowana do lekarza rodzinnego. To bylo po kilku miesiacach coweekendowych "zjazdow" na jelitach, kiedy doslownie co sobote mialam sajgon (poza nieco mniej dramatycznymi sytuacjami w tygodniu), chodzilam do toalety ok 20 razy dziennie, nawet czasem zwracalam, nie bylam w stanie robic nic poza wizytami w wc i spaniem. Do tego bylam po 2tygodniach biegunek dzien w dzien. Lekarz rodzinny przepisal mi Ircolon. Doslownie dwa dnirazy przed wielkanoca (wiadomo zalezalo mi na jako takim dojsciu do siebie, zeby moc cos pojesc). Przeszlo momentalnie! Oczywiscie nie jest idealnie,nadal mam biegunki, bole glowy, zawroty, kolatania itp. ale chodze do toalwty moze z 5-6 razy dziennie i jestem w stanie normalnie funkcjonowac. Moge sobie planowac cos na weekend, bez leku ze znow spedze weekend w toalecie. Polecam zatem ten lek! Mi pomogl kiedy stracilam juz cala nadzieje. Teraz tylko wrocic po raz kolejny na terapie, bo moja psyche zawsze dziala zle na some! Moze cos sie poprawi na lepsze:-) aha no i lek jest sporo tanszy od duspatalinu! Pozdrowienia dla jelitowcow :-)
kuku

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: przewaga zaparć, późniejw dzień/dwa biegunek, bóle w okolicy wyrostka, bóle głowy, mdłości, wzdęcia

Powrót do Leki i inne preparaty