Herbatka Lapacho

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Herbatka Lapacho

Postprzez Anjaa » 27 cze 2014, o 20:52

Czy próbowaliście kiedyś pić Lapacho?
Jakiś czas piłam regularnie i wydaje mi się, że zmniejsza nadmierną fermentacje w jelitach przez co likwiduje nadmierne gazy.
Kiedyś młody lekarz internista powiedział mi, że osoby z ibs mają za mało enzymów trawiennych i przepisał tabletki z enzymami pochodzenia rośinnego, niestety nie pamiętam ich nazwy, bo później wyjechałam i nie miałam możliwości ich zakupu. Nie był to Kreon, ten również próbowałam, ale źle się po nim czułam.
Anjaa

Wariant IBS: mieszany
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, bóle brzucha

Re: Herbatka Lapacho

Postprzez Jar0 » 27 cze 2014, o 22:29

Co do enzymów to nie trzeba wcale zbyt daleko szukać. To teraz dość powszechne suplementy (np. Super Enzymes od Now Foods). Biorę czasem ale nie wiem czy to coś pomaga ;)
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Herbatka Lapacho

Postprzez mag121 » 16 paź 2017, o 17:34

Nie wiem czemu jednak ja nie jestem przekonana do tego typu herbatek. Aktualnie myślę o spróbowaniu preparatu prozdrowotnego Dralitan od Medarfa. Sporo osób mi go polecało i stwierdziłam, że chyba czas go sobie sprawdzić. Miał go ktoś z Was?
mag121

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2
Dolegliwości ogólnie: częsta biegunka

Powrót do Leki i inne preparaty