Duspatalin Retard

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez góralecka » 11 gru 2016, o 19:09

Czy duspatalin nie powoduje zaparć? Lekarz mi go przepisał. Mam postać mieszaną, ale akurat gdy u niego byłam na plan pierwszy wysuwały się luźne stolce. Nie chcę jednak wpaść w odwrotność, bo zaparcia nie są mi obce. Boję się dlatego wziąć ten duspatalin i chciałabym poznać Wasze doświadczenia odnośnie tego leku.
Avatar użytkownika
góralecka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 gru 2016, o 19:03
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, czasami luźne stolce a czasami zaparcia, nudności

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Jar0 » 11 gru 2016, o 20:22

Ten lek ma niby "regulować" pracę jelit. Musiałabyś sprawdzić jak zadziała na Ciebie. Nie sądzę żeby mógł spowodować zaparcia. A jeśli okazałoby się, że jednak Cię zapiera to trzeba by zapytać lekarza o zmianę leku.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Jacek » 12 gru 2016, o 13:22

Duspatalin nie powinien powodować zaparć, ale każdy reaguje indywidualnie, dlatego nie da się na 100% przewidzieć jak będzie w Twoim przypadku.
Teoretycznie, zaparcia raczej powodują leki typowo przeciwbiegunkowe, takie jak Loperamid.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Poprzednia strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość