Duspatalin Retard

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez góralecka » 11 gru 2016, o 19:09

Czy duspatalin nie powoduje zaparć? Lekarz mi go przepisał. Mam postać mieszaną, ale akurat gdy u niego byłam na plan pierwszy wysuwały się luźne stolce. Nie chcę jednak wpaść w odwrotność, bo zaparcia nie są mi obce. Boję się dlatego wziąć ten duspatalin i chciałabym poznać Wasze doświadczenia odnośnie tego leku.
góralecka

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, czasami luźne stolce a czasami zaparcia, nudności

Postprzez Jar0 » 11 gru 2016, o 20:22

Ten lek ma niby "regulować" pracę jelit. Musiałabyś sprawdzić jak zadziała na Ciebie. Nie sądzę żeby mógł spowodować zaparcia. A jeśli okazałoby się, że jednak Cię zapiera to trzeba by zapytać lekarza o zmianę leku.
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez Jacek » 12 gru 2016, o 13:22

Duspatalin nie powinien powodować zaparć, ale każdy reaguje indywidualnie, dlatego nie da się na 100% przewidzieć jak będzie w Twoim przypadku.
Teoretycznie, zaparcia raczej powodują leki typowo przeciwbiegunkowe, takie jak Loperamid.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez góralecka » 14 sty 2017, o 15:45

Hmmm... jednego dnia zrobiłam próbę, wzięłam jedną tabletkę rano, ale ponieważ miałam wrażenie, że pojawiają się kłucia, których nie było już jakieś 2 tygodnie, przeraziłam się, spanikowałam i wieczorem nie wzięłam. Tym bardziej, że po obiedzie miałam wzdęcia (standard), ale te były w odczuciu jakieś inne, więc się przeraziłam. Następnego dnia była trochę twardsza konsystencja stolca, ale nie było to zaparcie. Po tej tabletce miałam nieco większy apetyt (albo to przypadek), bo zasadniczo na tle nerwowym męczą mnie też nudności i zgaga. Dziś - 2 dni od tamtej próby z Duspatalinem mam mega nudności. Zastanawiam się, czy regulacja pracy jelit może zmniejszyć nudności? Skąd one się biorą? Czy to tylko ze stresu, czy jest jakiś fizjologiczny też mechanizm na to powiązany z jelitami?
góralecka

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, czasami luźne stolce a czasami zaparcia, nudności

Postprzez piter » 16 sty 2017, o 08:22

góralecka napisał(a):Hmmm... jednego dnia zrobiłam próbę, wzięłam jedną tabletkę rano, ale ponieważ miałam wrażenie, że pojawiają się kłucia, których nie było już jakieś 2 tygodnie, przeraziłam się, spanikowałam i wieczorem nie wzięłam. Tym bardziej, że po obiedzie miałam wzdęcia (standard), ale te były w odczuciu jakieś inne, więc się przeraziłam. Następnego dnia była trochę twardsza konsystencja stolca, ale nie było to zaparcie. Po tej tabletce miałam nieco większy apetyt (albo to przypadek), bo zasadniczo na tle nerwowym męczą mnie też nudności i zgaga. Dziś - 2 dni od tamtej próby z Duspatalinem mam mega nudności. Zastanawiam się, czy regulacja pracy jelit może zmniejszyć nudności? Skąd one się biorą? Czy to tylko ze stresu, czy jest jakiś fizjologiczny też mechanizm na to powiązany z jelitami?

U mnie ten lek nie zadziałał pozytywnie od razu, chwile to trwało zanim wszystko zaczęło pracować w miarę dobrze, ale ja go zamieniłem po jakimś czasie na grzybka kefirowego, który mnie wyleczył z choroby , możesz poczytac moje posty na forum.

Pozdrawiam wszystkich.
piter

Początek choroby: 0

Poprzednia strona

Powrót do Leki i inne preparaty