Duspatalin Retard

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez stripped » 16 maja 2014, o 13:14

Biorę Duspatalin (bez dopisku retard - więc z tego co mi w aptece powiedziano, bez przedłużonego działania) i prawie w ogóle nie mam biegunek. Dużo częściej mam normalne stolce, a nawet jeśli są luźniejsze to mnie nie gania, nie kręci w brzuchu i nie boli tak, że muszę "tu i teraz".
Avatar użytkownika
stripped
 
Posty: 294
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 22:54
Lokalizacja: Gdańsk
Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Krzych » 16 maja 2014, o 16:25

Też powróciłem od Duspatalinu bo męczą mnie ostatnio takie kłucia na wzór kolki. Lekarz rodzinny powiedział, że to jest w takim miejscu, że to na pewno jest związane z jelitami. I chyba racja bo pojawia się to tylko przy wysiłku fizycznym np. skakaniu albo bieganiu, wtedy się tam to wszystko trzęsie i pojawia się taka a'la kolka w lewej dolnej części brzucha. Kłucie po lewej stronie to z tego co wiem popularny objaw przy IBS. Nigdy tego nie miałem i chyba się zastrzelę jak zostanę już do końca unieruchomiony przez jakieś kolki i nie będę mógł trenować nawet pod wieczór kiedy IBS prawie nie daje znaku życia. Wracam też do treningów po dłuższej przerwie więc muszę dać sobie jeszcze trochę czasu ale nie wygląda to dobrze. Niby to tylko kolka i niby tylko przy wysiłku fizycznym, ale przez IBS jedyne co mi w życiu zostało to komputer, książki i treningi, głównie treningi. Nie przeżyję bez tego. Oby mi to przeszło bo jak jeszcze do tego wszystkiego czyli IBS i problemów z zatokami dojdzie fakt, że mi się robi kolka jak tylko lekko się ruszę to na prawdę usiądę na wózek inwalidzki i nie wstanę bo nic innego mi nie zostanie...

A sam Duspatalin to dobry lek, miałem go na początku i to był właściwie jedyny moment, kiedy leki mi pomagały. Zawsze brałem go równo z Xifaxanem więc może to nie Xifaxan a Duspatalin tak pomaga, takie mam odczucia od kiedy biorę ponownie Duspatalin już bez Xifaxanu.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 407
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Roseberry » 16 maja 2014, o 18:58

Krzychu, ja miałam takie same kolki. Bardzo bolesne, nieraz zwijałam się w łóżku z bólu zanim przeciwbólowe zaczęły działać. Raz mnie złapała u lekarza i też stwierdził, że to od jelit. W każdym bądź razie dążę do tego, że te kolki wcale nie muszą już pozostać ;)Jeszcze 2 miesiące temu bardzo często je miałam, a teraz prawie w ogóle. Owszem, mam kłucia w lewym boku, ale rzadziej i o wiele słabsze i krótsze.

Co do Duspatalinu Retard, ja nie mam dobrego zdania o nim. Mi w żaden sposób nie pomógł.
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Krzych » 19 maja 2014, o 16:19

Kurde, coraz bardziej mam wrażenie, że to jednak nie są kolki. Poprzeglądałem sobie trochę anatomię no i jakby na to nie spojrzeć to to jest lewa nerka. Tym bardziej, że do tego dochodzą jakieś dziwne rewolucje z oddawaniem moczu od jakiegoś tygodnia. Co pół godziny muszę iść oddać mocz, poważnie ze 2 razy na godzinę. Po za kilkoma "zdrowymi" razami bardzo małe ilości, i po mimo dużej ilości wypitej wody nie jest przejrzysty jak zawsze tylko cały czas żółty, czasem nawet normalnie aż kuje w oczy. Może to tylko jakieś zapalenie czy przeziębienie dróg moczowych. Kupiłem sobie na to leki i zobaczymy. Jak mi jeszcze do tego wszystkiego nerka pierdyknie to... Pobolewają mnie od co najmniej roku ale to jest jednak wiązane zawsze z objawami IBS. A to kucie już nie jest i nie występuje razem z objawami IBS i brałem to bardziej za wzdęcia. No nic, do poniedziałku na lekach, a jak nie to idę do rodzinnego po jakieś skierowanie.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 407
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Roseberry » 19 maja 2014, o 17:56

Krzychu, zrób sobie zwykłe badanie moczu, morfologię z OB, kreatyninę i będziesz wiedział co Ci dolega ;)To faktycznie mogą być nerki, ale przy nich bardziej plecy bolą...
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Krzych » 20 maja 2014, o 06:01

No właśnie zawsze miałem ten ból w plecach i był powiązany z IBS. Od niedawna mam te kłucia. Na razie sobie pobędę na tych lekach do końca tygodnia i się zobaczy. Ale krew i mocz i tak warto zrobić.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 407
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Krzych » 6 cze 2014, o 18:33

W końcu się zdenerwowałem, jakiś tydzień temu i wezwałem karetkę. Zbadali mnie w szpitalu jeżeli chodzi o nerki. Krew, mocz, RTG, USG itp. Wszystko w niecałe 4 godziny(a jednak służba zdrowia może działać tak aby pacjenci nie umierali w kolejkach). Wszystko mam ok. Po dwóch dniach przeszło bo odstawiłem wszelkie leki. Mam dobrą nauczkę, teraz już nie tykam żadnych leków bez bezwzględnej konieczności. A o taką konieczność bardzo trudno.
Ile to lat potrzeba i ile doświadczeń żeby nauczyć się zdrowo żyć... Najpierw przez 18 lat trułem się mięsem i innymi sztucznymi produktami, w których 85% stanowi chemia, potem trułem się lekami, parę lat temu też przez jakiś czas "odżywkami dla sportowców". Mam nadzieję, że mam to wszystko już za sobą. I chyba mam, bo czuję się coraz lepiej również jeżeli chodzi o IBS, chyba nareszcie zaczynam stawiać kroki w stronę zdrowia zamiast wciąż sobie szkodzić.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 407
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wariant IBS: Zaparciowo-Wzdęciowy, Mieszany
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Bóle brzucha, parcia, wzdęcia

Re: Duspatalin Retard

Postprzez ula » 14 maja 2015, o 14:14

Gastrolog przepisał mi Duspatalin Retard 1 kwietnia 2014 roku uprzedzając, że na jego działanie być może będę musiała poczekać. Prosił również o systematyczność w braniu leku (dwa razy dziennie po jednej tabletce).
Męczyły mnie intensywne i częste biegunki, bolesne wzdęcia, leki przeciwbiegunkowe to była moja codzienność. Po Duspatalinie na początku polepszyło mi się trochę - bez rewelacji, ale jednak. Prawdziwy efekt przyszedł dopiero po 4 miesiącach regularnego brania leku, od tego czasu mój komfort życiowa bardzo się poprawił. Biegunki są sporadyczne, bolesne wzdęcia również. Nie jest idealnie, ale mogę normalnie funkcjonować. Być może byłoby jeszcze lepiej, gdybym bardziej dbała o dietę - pozwalam sobie na bardzo wiele, zrezygnowałam jedynie z mleka, kiszonek, nadmiaru surowych warzyw i owoców, kawy.
Staram się pozytywnie myśleć, przede wszystkim zrobiłam się mniej nerwowa - pracowałam i nadal pracuję nad tym, by nie denerwować się z byle powodu, jak to było wcześniej (z powodu szefa, z powodu publicznych wystąpień, sama myśl o wyjściu do kościoła na mszę - miejsca pełnego ludzi, brak toalety, momenty ciszy, w których dźwięki z mojego brzucha lubiły wydobywać się najbardziej - napawała mnie przerażeniem).
Jeśli tylko czymś się przerażę, zdenerwuję, zestresuję, natychmiast na siebie wewnętrznie 'krzyczę: :)Może i to głupie, ale - razem z Duspatalinem - działa. Wg mnie (a przynajmniej u mnie) podłoże stresowe jest kluczowym czynnikiem występowania objawów IBS.
Avatar użytkownika
ula
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 maja 2015, o 13:58
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, bóle brzucha

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Bonsai » 14 maja 2015, o 14:54

Mała korekta - w kościołach przeważnie są toalety - sam dwa dni temu z takiej korzystałem - jednak wiązało się to z poproszeniem księdza o jej otworzenie bo i pora była nietypowa - poza mszą i zakrystia jest zamknięta :)
Na stronach kilku parafii znalazłem informację o tym gdzie jest toaleta - warto sprawdzić w swoją.
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 184
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Poprzednia strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość