Duspatalin Retard

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Przemek » 5 lis 2012, o 20:50

U mnie przed chwilą poszła pierwsza tabletka. No zobaczymy co czas przyniesie. A powiedz mi jeszcze taką jedną rzecz, to rozkurczenie porannego spiętego brzucha przekłada się jeszcze na coś konkretnego czy to już wszystko? :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Jar0 » 5 lis 2012, o 21:13

Hmmm nie wiem jeszcze na co to się przekłada ale nieco ułatwia mi to dotarcie na uczelnię i funkcjonowanie z rana. W zasadzie zaraz po przebudzeniu w moim brzuchu jest ścisk jak diabli. Jeśli mi to nie przejdzie to ląduję w ubikacji albo ze sraczką albo ze śluzem albo z czymś co ma wątpliwą średnicę. Jak nie dojdzie do tego to wtedy zazwyczaj załatwiam się nieco później, normalniej także na pewno zwiększa to mój komfort. Godzina podróży na uczelnię po prostu jest mniej stresująca. Jak mam mocne skurcze i uczucie nadchodzącej eksplozji to nie umiem się od rana nad niczym skupić...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Przemek » 5 lis 2012, o 21:19

Yhhmmm, rozumiem. Ciekawe czy u mnie coś to da :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Przemek » 6 lis 2012, o 14:50

Ja jakiegokolwiek rozluźnienia do tej pory nie odczułem. Jak na razie to Duspatalin napędza mi mikro-sraczki i nic po za tym. Zobaczymy co przyniosą następne dni.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Przemek » 10 lis 2012, o 19:49

Także z Duspatalinem się "rozbratałem" po kilku dniach, bo robi w moim przypadku tylko same nieprzyjemności. Może gdyby nie to, że od października moja walka z IBS-em osiągnęła (w końcu!!!) stan 1:1, to próbowałbym dłużej, ale teraz wolałem nie psuć tego, co ostatnio udało mi się osiągnąć.

Na dniach opiszę moje ostatnie doświadczenia, bowiem osiągnąłem pierwszy sukces :)I utrzymuje się on już od początku października. Niebawem przygotuje mały esejik, w którym podzielę się z Wami moimi odkryciami, bo pewne rezultaty przyszły zupełnie przypadkowo :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Kruffka » 19 lis 2012, o 20:47

Czekam z niecierpliwością na "esejik" :)
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Przemek » 19 lis 2012, o 20:53

Muszę się jeszcze wstrzymać, bo z innego względu przyjmuję ostatnio pewne tabletki bakteriobójcze i do tego muszę asekurować je jakimiś czopkami, więc na chwilę obecną trudno mi być obiektywnym, ale niebawem je odkładam i zobaczymy jak to się wszystko poukłada ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Kruffka » 19 lis 2012, o 21:12

Co do porzucenia Duspatalinu to być może zrobiłeś to zbyt pochopnie Przemku. Trzeba było (o ile było to możliwe) dotrwać do końca kuracji, a później zobaczyć jej efekt.

Ludzie często tak postępują np. z azytromycyną - po jednej tabletce przerywają antybiotykoterapię, bo mają zielony stolec, a on po prostu taki być musi i trzeba to przeboleć.
Avatar użytkownika
Kruffka
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 12:22
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: :)
Początek choroby: 1982
Dolegliwości ogólnie: :)

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Przemek » 19 lis 2012, o 21:53

Jasne. Nie wykluczam, że jeśli zajdzie potrzeba, to jeszcze wrócę do Duspatalinu i postaram się wytrwać, ale tak jak pisałem 2 posty wyżej, ostatnio udało mi się w końcu dojść do porządku z kwestią wypróżniania (chodzi mi o regularność i twardą konsystencję stolca) dlatego na razie nie chcę tego niweczyć innymi środkami. Jak uznam, że w tej kwestii u mnie wszystko stabilnie, to będę jeszcze próbował zaradzić problematycznym wzdęciom. Za jakiś czas opiszę wszystko dokładnie, bo na chwilę obecną jeszcze nie mogę wyciągnąć pełnych wniosków ze względu na przyjmowane przeze mnie leki. Jak je odstawie - tzn. za 9 dni i wszystko wróci do normy, to wszystko dokładnie Wam opiszę :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Duspatalin Retard

Postprzez Krzysiek » 20 lis 2012, o 01:58

Dobrze zrozumiałem, Panowie i Panie - ten lek ma za zadanie zmniejszyć bądź zlikwidować to okropne uczucie ściśniętego brzucha / bólu w podbrzuszu? Bo ja właśnie taki "ucisk" odczuwam - czasami jest nie do zniesienia i niezależnie od przyjmowanego jedzenia. Chyba spytam swojego gastro o ten lek :)
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 sie 2012, o 22:34
Lokalizacja: Nysa
Wariant IBS: MiX
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: Typowo dla ZJD - wzdęcia, gazy, zmęczenie, depresja...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość