Debretin

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Debretin

Postprzez Jar0 » 5 cze 2012, o 14:42

Bazylia napisał(a):Czyli albo lek nie jest skuteczny albo jest za wcześnie na rezultaty?


Niezależnie od powodu takiej sytuacji, tak być nie powinno ; ) Na pewno na rezultaty trzeba trochę poczekać. Na pewno również u mnie nie załatwia on problemu. Nie znaczy to jednak, że lek mogę uznać za nieskuteczny - powiedziałbym, że raczej niedostosowany do dolegliwości.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debretin

Postprzez Bazylia » 6 cze 2012, o 06:04

Lekarz rodzinny przepisał mi Meteospasmyl, zażywałam dwa tygodnie - po nim dobrze sie czulam, mówiłam to gastrologowi a on przepisał mi właśnie Debretin który podobno ma podobne działanie, eh czy kiedys wróci wszystko do normy :(
Avatar użytkownika
Bazylia
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 maja 2012, o 07:39
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: zgaga, bóle brzucha, niepełne wypróżnienia, bolesne miesiączki

Re: Debretin

Postprzez binkaStockholm » 16 paź 2012, o 14:02

mi debretnin lekarz rodziny przepisal przy okazji mojej pierwszej wizyty. nie robiac zadnych glebszych filozofii, odrazu stwierdzil IBS i juz. dwa razy dziennie. musze przyznac ze bo okresie bolow naglych i nie dozniesienia byla to mila odmiana. przez jakis msc bylo o niebo lepiej ale co dobre nie moze trwac podobno wiecznie. bole i wszystkie objawy wrocily. Pomyslalam ze powoli odstawie tabletki, sprobuje czegos innego i moze potem znow sprobuje z debretinem. teraz biore raz na 3 dni. na razie nie mam ostrego powrotu no ale nie wiadomo do konca czego to zasluga bo przeciez te nasze zmartwienie jelitowe:) jest falowe. czasem msc ciszy i znow.
Avatar użytkownika
binkaStockholm
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:46
Lokalizacja: Sztokholm
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: biegunki i/ lub zaparcia, wzdecia, nudnosci w nocy po obfitym czy smazonym posilku,bole

Re: Debretin

Postprzez Przemek » 16 paź 2012, o 16:18

Moje problemy akurat mają tryb ciągły... także ciesz się, że masz chwilę spokoju w tym wszystkim ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Debretin

Postprzez binkaStockholm » 16 paź 2012, o 18:37

wspolczuje. a no kazdy dzien jest wazny zeby odetchnac. bolow dawno nie mialam: ok 1msc temu ostatni atak.
co do reszty: roznie bywa, choc ost 1,5 tyg nawet spokojnie:). ( ciekawe czy ma to jakis zwiazek z emigracja z kraju dokladnie dwa tyg temu: zmiana jedzenia, wody, zero stresu...moze to jakas metoda:)
Avatar użytkownika
binkaStockholm
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:46
Lokalizacja: Sztokholm
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: biegunki i/ lub zaparcia, wzdecia, nudnosci w nocy po obfitym czy smazonym posilku,bole

Re: Debretin

Postprzez Przemek » 17 paź 2012, o 17:22

Każdy musi znaleźć swoją własną metodę, która prawdopodobnie nie sprawdzi się u innych :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Debretin

Postprzez zelaznawola » 27 cze 2014, o 10:55

U mnie Debretin nie przyniósł żadnych większych zmian, ale może brałam go za krótko. Zostało mi jeszcze parę tabletek w domu, może kiedyś do niego wrócę.
Avatar użytkownika
zelaznawola
 
Posty: 39
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 09:40
Wariant IBS: mikroskopowe zap.jelita
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: biegunki, burczenie w brzuchu

Re: Debretin

Postprzez Roseberry » 27 paź 2014, o 08:34

Biorę Debretin 100 mg (2 tabl./ dzień) od ponad 5 tygodni. Różnica jest ogromna. Debretin dostałam w okresie zaostrzenia, kiedy z bólu ledwo wyrabiałam. Poprawę poczułam po ok tygodniu. Wcześniej brałam Tribux forte, niby to samo, a zupełnie nie działało. Teraz zapomniałam co to ból brzucha, nie pamiętam kiedy ostatnio brałam No- spę ;)Dodatkowo zmniejszyły się zaparcia, chodzę do toalety raz na 1-2 dni, z mniejszym wysiłkiem (nie wiem czy to akurat zasługa Debretinu czy Metoclopramidu, który brałam właśnie na zaparcia). Paradoksalnie, mam więcej stresu niż w wakacje, a czuję się o niebo lepiej. Chwilo trwaj... :)
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: Debretin

Postprzez Jacek » 27 paź 2014, o 13:00

Możesz do kompletu wypróbować Debridat zamiast Debretinu. Wszystkie trzy leki (wliczając w to Tribux) mają tą samą substancję czynną, ale Debridat jest lekiem oryginalnym, a pozostałe to generyki. Może efekty będą jeszcze lepsze...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 954
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Debretin

Postprzez Roseberry » 28 paź 2014, o 05:29

Dzięki Jacku za przydatne info. :)
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Google [Bot] i 0 gości