Debretin

Rozmowy na temat leków oraz innych preparatów pomocnych w przypadku problemów z jelitami.

Re: Debretin

Postprzez Jar0 » 3 kwi 2012, o 19:27

W akcie desperacji kupiłem jeszcze to cudo. Włącznie z meteospasmylem. Zobaczymy czy to coś da...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debretin

Postprzez Przemek » 5 kwi 2012, o 20:25

Mnie kiedyś gastrolog przepisał razem z Meteospazmylem i początkowo było całkiem ok, ale później wróciło do normy.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Debretin

Postprzez moniun » 25 kwi 2012, o 19:20

Ja Debretin muszę bardzo pochwalić. Zmagam się z dolegliwościami już od dłuższego czasu, ale w ostatnich kilu miesiącach zauważyłam, że się nasiliły, dlatego też zaczęłam odwiedzać lekarzy. Głównym problemem są zaparcia i biegunki na zmianę, czasem w bardzo niespodziewanym momencie co nie ułatwia życia. Do tego bóle brzucha w różnych miejscach i z różnym nasileniem. A no i jeszcze zgaga! Codziennie, o każdej porze dnia i po zjedzeniu niemal każdego rodzaju jedzenia.
Debretin przepisał mi gastrolog, a kolejne opakowanie lekarka rodzinna. Efekt zażywania 3x1 tabletki przed posiłkami był taki, że zaczęłam się wypróżniać regularnie, codziennie i nie zaskakiwały mnie biegunki. W ciągu tego miesiąca zgagę miałam może 3 razy, więc była to dla mnie wielka ulga. Lekarka rodzinna zaproponowała, żeby drugie opakowanie brać w systemie 2x1 tabletka i robię tak już 6 dzień, ale czuję, że się wszystko psuje... Dolegliwości niestety wracają, więc będę musiała wrócić do poprzedniego systemu.
Z tego co się dowiedziałam od lekarki to Debretin można brać w dłuższym okresie czasu, ale co 3 miesiące trzeba robić przerwy, np. 2 tygodnie, miesiąc lub tak jak mi zaleciła, zmniejszać dawki. Ja na razie jestem zadowolona z efektu i mam nadzieję, że się on utrzyma.
Avatar użytkownika
moniun
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 kwi 2012, o 19:00
Lokalizacja: Wrocław
Wariant IBS: mix
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: zaparcia i biegunki na zmianę

Re: Debretin

Postprzez Jar0 » 25 kwi 2012, o 21:38

Ja niedawno zacząłem stosować Debretin + Meteospasmyl. Przez tydzień czułem poprawę. Potem niestety wszystko wróciło do dawnego stanu. Ale dobrze, że chociaż na Ciebie to działa : )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debretin

Postprzez Przemek » 26 kwi 2012, o 18:26

Mnie gastrolog też kiedyś przepisał połączenie Debretinu i Meteospasmylu. Na początku niby lepiej się czułem, ale później klapa. Ktoś (chyba nawet na naszym forum) napisał, że to niepoważne łączyć ze sobą te 2 leki, bo (jeśli dobrze pamiętam) ponoć swoje skutki wzajemnie.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Debretin

Postprzez tonus » 18 maja 2012, o 17:34

Czy Debretin i Sulpiryd może przepisać lekarz rodzinny ?
Czy ktoś może polecić jakiś podobny lek do Sulpirydu który działa uspokajająco i jest stosowany u osób cierpiących na IBS/nerwice żołądka ?
Avatar użytkownika
tonus
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2012, o 20:39
Początek choroby: 0

Re: Debretin

Postprzez Jacek » 19 maja 2012, o 12:29

Debretin może być przepisany przez lekarza rodzinnego (o ile nic się nie zmieniło od czasu kiedy lekarz rodzinny przepisywał mi leki na bazie Trimebutyny).

Próbowałem tak na szybko znaleźć informację, co to właściwie jest nerwica żołądka, ale nie za bardzo kojarzę co to może być.
Czy chodzi o sytuację, w której kogoś w chwili silnego stresu np. boli brzuch, a po ustaniu stresu ból mija ?
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Debretin

Postprzez Bazylia » 4 cze 2012, o 14:32

Ja zażywam Debretin 3 x dziennie od dwóch tygodni i nie widze żadnej poprawy :(
Avatar użytkownika
Bazylia
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 maja 2012, o 07:39
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: zgaga, bóle brzucha, niepełne wypróżnienia, bolesne miesiączki

Re: Debretin

Postprzez Jar0 » 4 cze 2012, o 17:02

Bazylia napisał(a):Ja zażywam Debretin 3 x dziennie od dwóch tygodni i nie widze żadnej poprawy :(


Normalne ; )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Debretin

Postprzez Bazylia » 5 cze 2012, o 09:28

Czyli albo lek nie jest skuteczny albo jest za wcześnie na rezultaty?
Avatar użytkownika
Bazylia
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 maja 2012, o 07:39
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 0
Dolegliwości ogólnie: zgaga, bóle brzucha, niepełne wypróżnienia, bolesne miesiączki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Leki i inne preparaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości