Doktor Witold Ziemniak

Rozmowy na temat konkretnych lekarzy i klinik, gdzie osoba z IBS może szukać pomocy.

Doktor Witold Ziemniak

Postprzez Przemek » 21 sty 2013, o 16:41

Jestem umówiony na wizytę na 27. lutego do doktora Witolda Ziemniaka - u nas na południu to dosyć znana postać. Opinie na jego temat są dosyć skrajne. Od tych bardzo pozytywnych, do niemalże wyzwisk, co możecie sami sprawdzić na jego profilu w serwisie ZnanyLekarz.pl. Ponoć jest nawiedzony na punkcie drożdżaków i innych im podobnych. U mnie badanie mykologiczne z kału wykazało Candidę, której skromna kuracja poprzedniej pani doktor nie wybiła.

Jestem ciekaw jak ułoży się moja współpraca z Panem Ziemniakiem. Gdy chodziłem do laboratorium diagnostycznego w mojej mieścinie (Bochnia) to panie tam pracujące powtarzały, "że jak coś nie tak z układem pokarmowym, to tylko doktor Ziemniak".

Pożyjemy, zobaczymy ;)

P.S.: polecam lekturę komentarzy na temat doktor w serwisie ZnanyLekarz.pl (link podałem powyżej)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Doktor Witold Ziemniak

Postprzez Jacek » 22 sty 2013, o 12:33

Koniecznie napisz po wizycie o swoich wrażeniach.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Doktor Witold Ziemniak

Postprzez Przemek » 12 lut 2013, o 13:09

Jeszcze 2 tygodnie. Już się nie mogę doczekać :)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Doktor Witold Ziemniak

Postprzez Przemek » 27 lut 2013, o 12:24

Jeszcze 3 godziny :)Wieczorem zdam relację z wizyty u doktora!
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Doktor Witold Ziemniak

Postprzez Przemek » 1 mar 2013, o 17:11

Przepraszam, że dopiero teraz, ale ostatnio jestem strasznie zagoniony. Już Wam streszczam moja wizytę u Doktora Ziemniaka.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - bardzo przyjemny, elegancki facet, który nie czeka na to, żeby odprawić petenta i zainkasować 150zł.

Opowiedziałem doktorowi o dokuczających mi permanentnych wzdęciach i o tym, jak to kuracja przeciwbakteryjna przyniosła u mnie pewne zauważalne zmiany na +.

Doktor pouciskał mój brzuch, potem popukał w niego i stwierdził, że brzuchol rzczywiście napompowany jak balon - a ja na to, że dziś to akurat jest odpompowany, bo rzeczywiście miałem wtedy jeden z tych nielicznych lepszych dni.

Doktor powiedział, że takie nagromadzenie gazów bierze się z nadmiernej fermentacji, a fermentację tę mogą powodować 3 grupy drobnoustrojów:
  • grzyby drożdżakowe
  • paciorkowce
  • bakterie beztlenowe

Doktor podejrzewa u mnie znaczny rozrost flory bakteryjnej grzybów beztlenowych, które u zwykłego człowiek siedzą, że tak powiem - tylko u skraju dupy. U niektórych ponoć te bakterie nadmiernie się namnażają i mogą powodować takie dolegliwości.

Diagnostyka

Doktor będzie chciał zbadać (nadmierną) obecność tych bakterii za pomocą Testu wodorowego na obecność przerostu flory bakteryjnej - 23. marca mam przyjść na czczo, wypić specjalny roztwór glukozy i potem mierzone będzie stężenie wodoru w wydychanym powietrzu - jeśli będzie wyższe nić przed wypiciem, to znaczy, że bakterie fermentują tę glukozę (stąd wzdęcia) a produktem obocznym tego procesu jest właśnie ten ulatniający się wodór.

Doktor zalecił mi także 2 inne badania (te akurat będą z kału).
  1. Badania kału na obecność
    - grzybów drożdżopodobnych z oznaczeniem antymikogramu
    - antygenu i toksyn Clostridium difficile
  2. Badanie kału na obecność Giardia lamblia w preparacie bezpośrednim i oznaczenie koproantygenu metodami serologicznymi

Co Wy na to?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Doktor Witold Ziemniak

Postprzez Jacek » 2 mar 2013, o 11:25

Dobrze, że pan doktor proponuje Ci badania, a nie zaczyna od "Duspatalin Retard 3 x dziennie i za dwa tygodnie do kontroli".

Jestem ciekawy, co wyjdzie w teście oddechowym. Mark Pimentel podaje w swojej książce na temat IBS, że u osób z biegunkową postacią IBS gazem, który pojawia się w teście oddechowym jest wodór, a u osób z zaparciową postacią IBS - metan.

Napisz koniecznie jaki był wynik badania.

Uważam również, że dobrze świadczy o lekarzu fakt, iż zdaje sobie sprawę, że wzdęcie brzucha jest spowodowane (czy może być spowodowane) przerostem flory bakteryjnej, a nie wynika z prostego faktu zatrzymania gazów.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Doktor Witold Ziemniak

Postprzez Przemek » 2 mar 2013, o 13:40

Co do gazu, to się okaże, ale ja nie jestem klasycznym zaparciowcem, bo moje zaparcia nie biorą się z zatwardzenia czy ogólnie problem z pasażem stolca, tylko z papkowatej i kleistej konsystencji stolca - po kuracji bakteryjnej, gdy mój stolec w końcu zaczął przypominać to, co powinien, regularność w 90% wróciła do normy.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Doktor Witold Ziemniak

Postprzez Bonsai » 9 cze 2014, o 08:44

Przemek

wiem że odgrzewam temat z przed roku, ale czy możesz napisać jak wyglądało dalsze leczenie u doktora Ziemniaka?
Co wyszło Ci w tescie oddechowym i badaniach kału?
Avatar użytkownika
Bonsai
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 09:24
Lokalizacja: Warszawa
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy


Powrót do Lekarze i kliniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości