Espumisan na zapracia

Rozmowy na temat zespołu jelita wrażliwego, w którym największym problemem są zaparcia.

Re: Espumisan na zapracia

Postprzez Jacek » 19 cze 2013, o 10:46

Espumisan nie jest lekiem na zaparcia tylko na wzdęcia. Przy IBS rzeczywiście jest bezużyteczny.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez Magiks » 7 sie 2013, o 18:00

Ja to znam tylko Colon C na zaparcia. Espumisan to na wzdęcia, chyba że jakąś nową wersję wymyślą :roll: .
Magiks

Wariant IBS: zaparcia
Początek choroby: 1999
Dolegliwości ogólnie: -

Postprzez leon » 9 sie 2013, o 11:10

leon

Wariant IBS: 2
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: ból masakra

Postprzez Bonsai » 11 sie 2013, o 08:27

Aby espumisan na mnie dzialal, musze dzinnie kilka razy przekroczyc zalecana dawke.
Mi dokuczaja gazy, niewypuszczone (glownie w pracy) przeistaczaja sie we wzdecia, wystarczy ze wyjde z pracy, wsiade do samochodu i pozbywam sie tego uciazliwego problemu w drodze do domu.

Ja osobiscie lykam ulgix wzdecia, ktory w jednej tabletce ma. 80mg symetikonu (espumisan ma 40mg).
2 tabletki rano do sniadania, 1-2 tabletki do kazdego posilku w pracy aby jakos przetrwac dzien, wieczorem juz sobie odpuszczam, bo bedac w domu nie mam problemow z oddawaniem gazow.
Lacznie wychodzi 6-8 tabletek dziennie.
Bonsai

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Poprzednia strona

Powrót do Wariant zaparciowy