Posiłki

Rozmowy na temat zespołu jelita wrażliwego, w którym największą bolączką są ciągłe biegunki.
Odpowiedz

Posiłki

Postprzez wczorajszy » 16 lut 2014, o 18:54

Jestem na tym forum nowy dopiero 3 post, proszę o wyrozumiałość. Nie wiem co o tym sądzicie ale może będziecie chcieli przedstawić użytkownikom tego forum jak wyglądają wasze posiłki. Śniadanie, obiad, kolacja mniej więcej jakie proporcje. Spostrzeżenia np do której godziny maksymalnie jeść, sprawdzone produkty, które pomagają zmniejszyć objawy, może to co napiszemy będzie pomocne dla pozostałych osób, które aktualnie czytają to forum albo w przyszłości szukając pomocy w internecie trafią również na ten temat. Mam nadzieję iż znajdą się osoby, które postanowią wypowiedzieć się w tym temacie. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
wczorajszy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 14:28
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: masakra

Re: Posiłki

Postprzez Jacek » 18 lut 2014, o 12:17

Nie ma jednej uniwersalnej diety przy IBS. Generalnie należy unikać słodyczy i mleka oraz jego przetworów.
Każdy z nas ma nieco inne objawy i musi sam, metodą prób i błędów ułożyć sobie taki jadłospis, aby dało się żyć z tym trzyliterowym paskudztwem...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1087
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Posiłki

Postprzez pidzamka81 » 1 mar 2014, o 12:22

ja od dłuższego czasu w miarę regularnie jem posiłki. Wygląda to mniej więcej tak:
Śniadanie:
rogal maslany suchy ( jak jest gorzej), szklanka herbaty
chleb z serkiem lub wędliną, szklanka herbany
II śniadanie:
kisiel z siemienia lnianego na gęsto, czasem banan
Obiad:
zupy: krupnik, marchewka z groszkiem, pomidorowa, warzywna, zawsze z dużą ilością pokrojonej w kostkę marchwi i pietruszki
ziemniaki lub ryż, gotowana noga kurczaka, lub pierś, lub skrzydełko lub gotowane pulpety lub pieczona pierś lub pieczona chuda ryba, gotowana marchewka lub gotowana fasolka lub gotowana marchewka z groszkiem
podwieczorek:
biszkopty, słone paluszki, czasem kawka z mlekiem ( jak jest lepiej),lub kawałek czekolady ( jestem uzależniona i nic na to nie poradzę;-)) kisiel owocowy na gęsto
kolacja:
chleb z wędliną i pomidorem,lub z serem lub parówki bez keczupu.

Oczywiście jak czuję sie lepiej to zdarzają mi się odstępstwa od tej diety, np jem więcej słodyczy lub jakieś inne owoce, np. pomarańcze lub mandarynki.

Póki co na biegunki i mój żołądek sprawdza mi się jedzenie po śniadaniu gęstego kiślu z siemienia lnianego a na podwieczorek gęstego kiślu owocowego ( aby był bardziej gęsty dodaję trochę mąki ziemniaczanej)

Mam nadzieję że pomogłam
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
pidzamka81
 
Posty: 115
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 22:24
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Re: Posiłki

Postprzez stripped » 3 mar 2014, o 11:12

Chciałabym pomóc, ale u mnie nie zawsze są jakieś reguły... Jem raczej typowe 'zapchaj dziury' - biały chleb, kisiel, galaretki, budyń, banany. Ogólnie jem raczej wszystko (z całą świadomością późniejszych konsekwencji), ale np. unikam cebuli czy czosnku w potrawach, które przygotowuję oraz ograniczam kawę (nie piję w godzinach rannych, bo wiadomo jak to się skończy). I np. jeśli jem serek wiejski - to do niego koniecznie chleb, inaczej czuję się tak, jak bym połknęła wór kamieni.

Gdy miałam gorszy okres to jadłam dużo wafli ryżowych oraz galaretki z kurczakiem i warzywami.
Avatar użytkownika
stripped
 
Posty: 314
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 22:54
Lokalizacja: Gdańsk
Wariant IBS: wciąż nad tym pracuję
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, gazy, zgaga, bóle brzucha, biegunki

Re: Posiłki

Postprzez PrzemekM » 6 mar 2014, o 10:46

Ryż, kasza jaglana, banany, jogurt grecki, serki wiejskie, gotowane mięso.
Avatar użytkownika
PrzemekM
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 mar 2014, o 10:19
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: Biegunki, wzdęcia, skurcze, kłucia

Re: Posiłki

Postprzez pablos3744 » 6 mar 2014, o 20:27

Przemek Ja bym na Twoim miejscu wyeliminował jogurt grecki serek wiejski kasze jaglaną może to negatywnie na CIebie działa na mnie na pewno a jestem biegunkowy wariant
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 570
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Posiłki

Postprzez PrzemekM » 9 mar 2014, o 19:21

To jak wygląda Twoja dietka?
Avatar użytkownika
PrzemekM
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 mar 2014, o 10:19
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: Biegunki, wzdęcia, skurcze, kłucia

Re: Posiłki

Postprzez pablos3744 » 9 mar 2014, o 19:41

Co jadłem w ciągu całego dnia.
3x bułki z rodzynkami
3x banany
2x worek ryżu jeden ok.100g
5x herbat dodawałem ok 10g cukru do każdej wypitej herbaty
6x kanapek z szybką chudą i plastrem sera żółtego
3x Jaja całe gotowane na twardo
3x Pomidor

Ewentualne dodatki w ciągu dnia jadłem na śniadanie przeważnie albo rosół/ zupe z makaronem/lub ryżem xD
Te produkty w sumie mają 2949kcal
Powiem Tak biegunki nie męczyły mnie często standard raz w tygodniu i to luźne stolce a wiec git. 3x w tygodniu 10g skrobi ziemniaczanej jadłem po wstaniu.
Nie polecam Gainerów(węglowodanów-białek) wczoraj spróbowałem ale dziś mnie po nich goni a wiec naturalnie produkty najlepsze. Stosuje AAKG i BCCA białek zadnych bo jadłem wiele i po nich mnie goni.
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 570
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Posiłki

Postprzez Krzych » 21 mar 2014, o 08:32

To jest co prawda temat z biegunkowym wariancie ale dobra.

U mnie przykładowy dzień wygląda tak:

Na śniadanie kasza jaglana z żurawiną, migdałami, daktylami, prażonym lnem i miodem lub ryż w twarogiem, brzoskwinią z puszki, migdałami, miodem i jogurtem naturalnym.
Na drugie śniadanie sałatka ryż z jabłkiem, rodzynkami, kiwi i pół szklanki jogurtu naturalnego lub makaron z twarogiem, migdałami, czekoladą, bananem i trochę jogurtu żeby się dało to pomieszać.
Na obiad makaron ze szpinakiem i cebulą i znów trochę jogurtu do picia lub ryż z truskawkami, twarogiem, miodem i migdałami.
Na podwieczorek koktajl bananowo-ananasowy z migdałami lub sałatka jabłko, brzoskwinia, banan lub banan pieczony czekoladą i orzechami+koktajl brzoskwiniowy(ale to jest dobre:))
Na kolację 2 kawałki chleba bezglutenowego z masłem, serkiem wiejskim lub fromange, sałatą, posypane koperkiem lub szczypiorkiem+cztery plasterki ogórka i pomidora(koniecznie odparzonego i bez skórki)

Wszystko przepyszne, zdrowe, nikogo nie morduję, a i sama dieta świetnie działa na moje ciało. Po miesiącu od jej stosowania z 20% tkanki tłuszczowej(czyli norma) spadłem do 12%. Z 74 kg do 70.5. A mięśni przybyło mi 1.5 kg, więc to jest bardzo zdrowe chudnięcie. Teraz mam 66 kg, więc pewnie tkankę tłuszczową mam poniżej 8%. Minimum i jednocześnie najlepsza wartość jest miedzy 5-8%. Jeszcze będę wiedział dokładnie w poniedziałek. Tak więc jak ktoś chce schudnąć to też polecam sobie coś podobnego z dietetykiem ułożyć, bo to jest na prawdę cudna dieta. Mam 180 cm wzrostu więc to 74 kg to była normalna waga. A mimo to tyle schudłem tak szybko. Nigdy wcześniej nie udało mi się osiągnąć takiej sylwetki mimo morderczych treningów, a teraz to przyszło prawie że samo. Chudłem też gdy miałem przerwy w treningach, a to raczej działało zawsze z drugą stronę. No po prostu cudnie, jednak istnieją diety cud :)I to przecież nie jest jakaś mordęga, wszystko jest przepyszne. Na początku jadłem takie porcje, że prawie pękałem. Nie było mowy o głodzie. Teraz już zmniejszyłem porcje bo wiadomo, przy IBS za duże nie mogą być.

Do tego wplatam Colon C i herbatki z koperku i mięty z suplementem omega 3 roślinnego pochodzenia(nawet jak nie jesteście wegetarianami to polecam, saszetki rozpuszczalne w jakimkolwiek piciu, bez rybiego posmaku i późniejszego zionięcia rybą:D). A omega 3 jest ważna przy IBS bo jej niedobór powoduje stany zapalne jelit. Nazywa się OmegaMed baby+d, to jest dla niemowląt ale zawiera dziennie zapotrzebowanie na witaminę D i omega 3. 36 zł za 30 saszetek, czyli na miesiąc.
Avatar użytkownika
Krzych
 
Posty: 412
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 21:35
Wariant IBS: Utrudniający życie
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: Wzdęcia, parcia, kolki

Re: Posiłki

Postprzez magducha88 » 8 mar 2016, o 13:42

Ja jem w sumie w zależności od zaostrzenia choroby. Jak mam dobre tygodnie to skuszę się na coś mniej dietetycznego, ale,że przez 80 % czasu czuję się kiepsko to jem tak:
Rano zjadam kaszkę dla dzieci typu Bobovita bo mi łagodzi żołądek, potem kajzerkę pszenną z chudą wędliną z indyka, czasem z pomidorem albo natką pietruszki. Jak mam dobry dzień to z serem żółtym. Przed obiadem jogurt, a jak mam zły dzień to banan. Na obiad ziemniaki albo biały ryż, gotowany kurczak, indyk-albo pieczony. Z warzyw sałata,albo gotowane buraczki. Na kolację bułka maślana,albo biszkopty w zły dzień, w dobry kaszka manna, ryż na mleku, albo chałka z miodem, czy odrobiną konfitury. Nudnie i mało urozmaicone :(
Avatar użytkownika
magducha88
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 mar 2016, o 11:44
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia, uczucie niepełnego wypróżnienia, skurcze, gwałtowne wypróżnienia


Odpowiedz

Powrót do Wariant biegunkowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron