Ciągłe biegunki

Rozmowy na temat zespołu jelita wrażliwego, w którym największą bolączką są ciągłe biegunki.

Ciągłe biegunki

Postprzez Frozen » 27 mar 2011, o 14:52

Witam.Jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie biegunek :arrow:Czy od razu po wstaniu rano biegniecie za chwilę to wc, a pozniej jeszcze drugi raz a następny po śniadaniu( niestety tak to wygląda w moim przypadku :oops:) Mam jeszcze tak że po godzinie 13 ( już tak od około roku) objawy ustępują i cały cykl powtarza się już kolejnego dnia :|Niestety takie problemy nie dają szans na jakąkolwiek nauke i pracę :(
Avatar użytkownika
Frozen
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:42
Początek choroby: 0

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez Przemek » 29 mar 2011, o 11:33

Witaj Frozen na naszym forum. Przyczyn powstawania biegunek może być naprawdę wiele, dlatego zanim pochopnie zdiagnozujesz u siebie ZJD to zapoznaj się z różnymi publikacjami na ten temat.

Tutaj możesz poczytać o objawach Zespołu Jelita Drażliwego, tutaj z kolei ogólnie na temat IBS'u.

Proponuję Ci też spróbować zastosować się do diety w biegunkach.

Pamiętaj też, że wizyta u kompetentnego lekarze powinna stanowić podstawę w rozpoznaniu i walce z IBS'em. Na forum jest kilku użytkowników, którzy borykają się z podobnymi problemami, możesz napisz do nich PW.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez renka » 4 kwi 2011, o 18:58

U mnie biegunki zdecydowanie związane ze stresem, nawet tak z pozoru bzdurna rzecz jak podróż na drugi koniec miasta wywołuje u mnie dłuższe posiedzenie w ubikacji. Dziękuję za linka do porad z pewnością skorzystam.
Avatar użytkownika
renka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 lut 2011, o 15:17
Początek choroby: 0

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez Frozen » 6 kwi 2011, o 20:22

Niestety dzisiaj tak jak podejrzewałem stwierdzono u mnie ZJD biegunkowy :(Jak Wy sobie radzicie z tą chorobą, ja już nie wyrabiam...Znam się na dietetyce bo ćwiczyłem kulturystykę no ale wszystko zniszczyła ta choroba :evil:
Avatar użytkownika
Frozen
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:42
Początek choroby: 0

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez Przemek » 7 kwi 2011, o 09:02

Idealnego rozwiązania nie ma. Walka z IBS'em polega na indywidualnym podejściu do sprawy. Musisz próbować stosowania się do różnych zaleceń. Być może w twoim przypadku pomoże odpowiednia dieta.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez Frozen » 7 kwi 2011, o 11:50

Dieta niestety w moim przypadku nie za bardzo pomaga, ale można zobaczyć małe różnice ( np. 8 wypróżnień zamiast 10 :|) Zdrowo się odżywiam, nie smaże, nie pije oraz nie pale. Lekarze rozkładają ręce i wiedzą czasami mniej ode mnie, a biorą za wizytę 200zł (tak jak to miało wczoraj miejsce w Gdańsku nie wiem czy mogę podać nazwisko dr ale co mi szkodzi...Zygmunta Adricha :roll:Powiedział mi to co już dawno wiedziałem i potwierdził że mam postać biegunkową ZJD.Dał tylko leki jak Scopolan, Loperamid oraz Enterol, które i tak stosowałem :|)
Avatar użytkownika
Frozen
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:42
Początek choroby: 0

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez Przemek » 9 kwi 2011, o 08:53

Ja też już trochę pieniędzy włożyłem na wizyty u różnych znachorów. Na szczęście trafiałem do tych, którzy brali 50zł za wizytę (na szczęście nie starali się mnie spławić po 5 minutach, co często się zdarza).

W przypadku ZJD trzeba szukać jakiś obeznanych lekarzy, bo niestety wielu z nich nie ma pojęcia, jak podejść do rzeczy i stosują oklepane regułki typu: zmień dietę, weź leki na pracę jelit, itd.

Mam nadzieję, że już za niedługo powstanie baza lekarzy, którzy zajmują się tematyką IBS'u.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez Frozen » 9 kwi 2011, o 15:36

Kiedyś znalazłem jakąś informację na temat ZJD, że tak naprawdę takie coś nie istnieje, a winne są jakieś bakterie( nie mówie tu o helicobacter) zasiedlające jelito grube, które organizm stara się pozbyć gdyż wytwarzają niebezpieczne gazy, które powodują nawet i powstanie wrzodów.Organizm zużywa dużo wody (biegunka) chcąc wydalić te bakterie i ten cykl jak wiemy się powtarza- wiem, że trochę bajkowo, ale wypowiadał się jakiś lekarz z USA na ten temat:) Trzeba się jakoś ratować i szukać pomocy, może wkońcu znajdzie się ktoś kto wymyśli lek na tą chorobę:P
Avatar użytkownika
Frozen
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:42
Początek choroby: 0

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez Przemek » 10 kwi 2011, o 10:11

Mimo iż ta opowiastka jest bardzo optymistyczna, to jednak bym w nią nie wierzył. Myślę, że większość chorych na IBS czeka na dzień, w którym się okaże, że ZJD wywołują jakieś bakterie i, że pójdą do lekarza, wezmą tabletki i problem odejdzie w niepamięć, niczym odjęciem czarodziejskiej różdżki ;)

Wydaję mi się, że problemu Zespołu Jelita Drażliwego jest zogniskowany gdzieś na przecięciu kwestii takich jak: dieta, styl życia, stres, ew. bakterie.

Niestety nie mam odpowiednich kompetencji, żeby tak twierdzić, ale moje dotychczasowe zmagania z IBS (wariant zaparciowy, przy bardzo dokuczliwych wzdęciach) pozwalają na pewne hipotezy =)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1009
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Ciągłe biegunki

Postprzez Jar0 » 24 mar 2012, o 14:57

Ja ostatnio wpadłem w najgłębszy dołek jak do tej pory. Biegunka minimum raz na tydzień. Zauważyłem jednak pewne prawidłowości...

Jacek kiedyś wspominał, że on biegunki ma zawsze wieczorem. U mnie jest podobnie. Cały dzień jest ok. Mogę jeść co chcę i nic się nie dzieje. W okolicach godziny 17-19 zazwyczaj godzinę po zjedzeniu obiadu zaczyna się kłucie w brzuchu, skurcze i ląduje w ubikacji. Jeśli nie wyląduję w ten sam dzień, to ląduję na następny rano. I tak już jest od ponad miesiąca. Największym "stresem" dla jelit jest chwila 1-2h po posiłku.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 896
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Następna strona

Powrót do Wariant biegunkowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości