Biegunka

Rozmowy na temat zespołu jelita wrażliwego, w którym największą bolączką są ciągłe biegunki.

Biegunka

Postprzez amermalgosia » 15 lis 2010, o 10:06

Mój syn cierpi na wersję biegunkową- z czystym sumieniem moge polecić zioła o wdzięcznej nazwie KOBYLAK- kupuje się jego korzeń zaparza tradycyjnie pod przykryciem i pije 2-3 razy dziennie- świetnie reguluje jelita szczegolnie przy biegunce
amermalgosia

Początek choroby: 0

Re: Biegunka

Postprzez Przemek » 15 lis 2010, o 10:24

Ja akurat borykam się z drugim wariantem, nie wiesz może czy te ziółka dedykowane są ogólnie pod problemy z biegunkami czy mogą się okazać pomocne też i w przypadku zaparć/wzdęć?
Przemek
Administrator

Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Postprzez amermalgosia » 15 lis 2010, o 14:01

korzeń kobylaka reguluje pracę jelit, zielarz mi mówił że jest dobry i przy biegunkach i przy zaparciach troche w to nie wierzę ale możesz wyprobować

Kobylak korzeń - Szczaw lancetowaty
Rumex hydrolapathum

Działanie i zastosowanie:
przeciwbiegunkowy. Do końca XIX w. szczaw lancetowaty był lekiem farmakopealnym w USA.
Korzenie kobylaka wykazują działanie ściągające, przeciwbakteryjne, żółciopędne, przeciwbiegunkowe, pobudzające procesy trawienia i wydalania. Korzeń kobylaka stosowany jest w lecznictwie jako lek przeciwbiegunkowy, żółciopędny, w zaburzeniach trawienia. Zawarte w nim antrachinony działają przeczyszczająco na jelita, a obecne taniny powodują, że działanie jest łagodne. Stosuje się go też przy zaparciach. Uważany jest też za środek „czyszczący krew”. Zewnętrznie odwary z kobylaka stosowane są do okładów na trudno gojące się rany oraz w chorobach skórnych, jak trądzik, owrzodzenia, także w leczeniu przewlekłych schorzeń skóry, m.in. w łuszczycy oraz do irygacji przy upławach. Można go stosować przy niedokrwistości, bo posiada dużo łatwo przyswajalnych związków żelaza. W medycynie chińskiej zaleca się go stosować w skurczach żołądka, czyrakach, grzybicy, a także jako środek regulujący wypróżnienia. Jest wykorzystywany jako lek homeopatyczny
amermalgosia

Początek choroby: 0

Postprzez scathlock » 2 sty 2012, o 11:42

I co, stosował jeszcze ktoś tego kobylaka?
scathlock

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: permanenta sraczka

Postprzez pidzamka81 » 3 sie 2013, o 08:36

Dziś zakupiłam, ciekawa jestem efektów.
trochę sie boję żeby nie zadziałało odwrotnie;/
pidzamka81

Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Postprzez Ksamer » 5 sie 2013, o 06:12

ja też testowałem i wogóle mi nie pomogło
Ksamer

Wariant IBS: 12
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: ostre bóle

Postprzez Omni » 6 sie 2013, o 05:59

ja mam znowu odwrotnie, co człowiet to inna choroba
Omni

Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 1998
Dolegliwości ogólnie: zaparcia

Postprzez pidzamka81 » 7 sie 2013, o 18:09

Używam od kilku dni korzeń kobylaka i jest jakby lepiej... choć trudno powiedzieć. Są dni że załatwiam się normalnie, aby następnego dnia już od rana męczyć się z biegunką.
Tak naprawdę to jedynym na 100% pewnym lekiem na biegunkę jest laremid, ale ile można się nim faszerować;/
pidzamka81

Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Postprzez wczorajszy » 16 lut 2014, o 18:31

Dokładnie ile można się nim faszerować... Tyle ile trzeba ważne, że pomaga. Szczerze mówiąc zaczynam mieć już tego dosyć, przez to cholerstwo ZJD wersja biegunkowa życie wywróciło mi się do góry nogami... Kiedyś prawie cały czas byłem poza domem, a teraz od kilku lat przez ten problem zdrowotny delikatnie pisząc większość czasu w domu.
wczorajszy

Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: masakra

Postprzez renata » 20 lut 2014, o 21:52

witam.

Nie wiem co u mnie się dzieje,ale od kilku dni mam zaparcia, co zawsze były biegunki.Może to przez stres,bo ostatnio trochę się uzbierało.Kiedyś już tak miałam przez tydzień, a potem wróciło do normy-czyli były biegunki.Czy Wy też tak macie?

Pozdrawiam.
renata

Początek choroby: 2007
Dolegliwości ogólnie: ból brzucha i biegunki

Następna strona

Powrót do Wariant biegunkowy