Biegunka

Rozmowy na temat zespołu jelita wrażliwego, w którym największą bolączką są ciągłe biegunki.

Re: Biegunka

Postprzez Jacek » 21 lut 2014, o 12:55

Przy IBS mogą się zdarzać wahania pomiędzy stanem zaparciowym, albo biegunkowym, przy czym przejście od zaparcia do biegunki, może odbywać się dość gwałtownie.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez pidzamka81 » 26 lut 2014, o 21:47

U mnie tak właśnie jest ostatnio. Mam biegunkę ( a raczej luźne wypróżnienie bo kończy się na 2 razach dziennie), a po jakimś czasie pojawia się zaparcie ( np, brak wypróżnienia przez 2 dni), co niestety kończy się bólem brzucha i biegunką. I tak w koło macieju.
Niestety do gastrologa (nowego) mam termin dopiero na czerwiec więc musze się męczyć.
Do tego znów zaczyna mi dokuczać żołądek ( mam stwierdzone przewlekłe, nadżerkowe zapalenie żołądka) i mdłości więc fajnie nie jest;/
Mam nadzieję że to przejściowe i jakoś wytrzymam.
pidzamka81

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Postprzez Ciumek » 31 mar 2017, o 17:48

Podbijam.
Mam dość uporczywe biegunki ( wcześniej wariant zaparciowy). Przez 3-4 msm ból księciunio katowany był stoperanem po 8 tabletek dziennie i tak przez 5 dni żeby wyjść do szkoły. Od dwóch tygodniu nie biorę stoperanu, a w szole byłam 3 razy -.- Banany, gorzka czekolada, pepsi, nic nie pomaga.. :/ Macie jakieś pomysły co jeszcze można brać? Czy wrócić do tego cholernego stoparanu?
Ciumek

Wariant IBS: mix
Początek choroby: 2014
Dolegliwości ogólnie: uporczywa biegunka

Postprzez vento » 2 kwi 2017, o 20:58

Przyjrzałabym się na twoim miejscu, czy masz te biegunki dzień w dzień, 24h/24h, czy to się jakoś zmienia - poszukałabym przyczyn znaczy i z tej strony spróbowałabym sobie pomóc
vento

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2015
Dolegliwości ogólnie: nieprzyjemne uczucie w środku, potrzeba częstych wizyt w toalecie, czasem bóle

Poprzednia strona

Powrót do Wariant biegunkowy