Stany lękowe i depresyjne

Re: Stany lękowe i depresyjne

Postprzez mimi20 » 22 sie 2013, o 22:10

wiesz może czy ten pramolan jest bardzo mocny? bo tez mam ochote kupic jakies dobre tabletki antydepresyjne.
mimi20

Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Postprzez pidzamka81 » 23 sie 2013, o 18:13

hey
Mimi od dwóch dni zażywam na noc 1 tabletke pramolanu i jest to dobry lek. Wczęsniej 2 doby nie spałam, bo już tak przezywam moje badania, a po tymleku spokojnie się wyciszam i przesypiam bez lęku całą noc.
Jak będę po gastroskopii u mojej rodzinnej to poproszę ją o receptę na ten lek i mam nadzieję że mi ją wypisze.
Pozdrawiam
pidzamka81

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: nawracające biegunki

Postprzez Jacek » 25 sie 2013, o 10:50

Pramolan jest trójcyklicznym lekiem przeciwdepresyjnym. Leki te na początku zażywania powodują m.in. senność. Dlatego zaczęłaś lepiej spać.
Mogą też mieć działanie zaparciowe, bo pośrednio wpływają na poziom serotoniny w jelitach (co akurat przy biegunkowym IBS może być korzystne).

Trzeba tylko pamiętać, że jest to lek psychotropowy, mający masę skutków ubocznych. Może również po pewnym czasie wywołać uzależnienie. Dlatego do takich leków trzeba podchodzić bardzo ostrożnie i nie brać ich bez nadzoru lekarza !
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez mimi20 » 26 sie 2013, o 23:41

Aha. to chyba nie bede go kupowac... bo jesli na recepte jest i calkiem by mnie oslabilo pewnie.
mimi20

Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Postprzez Jacek » 27 sie 2013, o 10:43

Takich leków lepiej nie brać, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Są one przeznaczone dla przypadków ciężkich depresji czy innych tego typu schorzeń.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Poprzednia strona

Powrót do Dolegliwości inne