Problematyczne odbekiwanie

Re: Problematyczne odbekiwanie

Postprzez Jar0 » 21 sty 2012, o 11:20

Ja wiem że żarcik ale problem naszego Administratora jest poważny. Rozwiązanie jest jednak dość proste ;) Ja też muszę się pilnować z postawą ciała. Tak dla zasady :D
Jar0

Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Postprzez 1x2x3 » 21 sty 2012, o 11:22

No i szczególnie jeśli to prawda z tym artykułem o dysfunkcji kręgosłupa :) Chociaż ja jestem sceptycznie do tego nastawiona ;/
1x2x3

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Postprzez Jacek » 21 sty 2012, o 14:06

Przemek napisał(a):Problem, nie problem, ale nikt oprócz mnie tak nie ma (z osób z mojego otoczenia :) ), dlatego chciałem zapytać czy inni IBS-owcy nie mają podobnie ;)

Nie wiem czy to ma związek z IBSem czy nie, ale ja też zauważyłem u siebie coś takiego.
Dlatego nie lubię jeść zup. Jeśli nałykam się przy tym powietrza, i nie pozbędę się go od razu, to później nie chce ono wyjść i muszę się solidnie postarać aby mi się odbiło.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez Przemek » 21 sty 2012, o 17:59

Jaka forma IBS u Ciebie występuje Jacku?
Przemek
Administrator

Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Postprzez Jacek » 22 sty 2012, o 10:09

Trudno tak do końca określić... Na pewno NIE jest to postać zaparciowa. Najczęściej sprawa wygląda tak - wypróżniam się codziennie, choć mam wrażenie, że jest to zbyt mała ilość (w sensie objętościowym).
Co kilka dni natomiast dochodzi do eksplozji gwałtownej biegunki poprzedzonej dość bolesnymi skurczami. Biegunka jest wtedy tak intensywna, że mogę sobie łykać maksymalną dobowa dawkę Loperamidu a i tak biegam co chwilę do łazienki przez kilka godzin.
Tak to mniej więcej wygląda. Odstępy pomiędzy biegunkami mogą być dwu- trzydniowe, do tygodnia. Nigdy nie wiem, kiedy to nastąpi. Czasem zdarza się to również w nocy.
Do tego dochodzi permanentne wzdęcie brzucha.

Ale ostatnio, po zastosowaniu leczenia o którym wspominałem jest nieco lepiej. Teraz muszę postarać się aby utrzymać ten stan jak najdłużej.
Jacek

Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Postprzez Przemek » 22 sty 2012, o 10:25

Kiedyś też miałem podobnie, tzn. wypróżniam się w miarę regularnie (codziennie rano), ale miałem świadomość, że nie jest to wszystko, co powinno wyjść i zwykle po kilku dniach kończyło się to erupcją. Teraz tak nie mam... zdarzają mi się biegunki raz na jakiś czas, ale są tak liche, że szkoda gadać...

Jak u Ciebie jest Jacku z konsystencją stolca? Ja zauważyłem, że u mnie im twardszy stolec, tym wypróżnienie pełniejsze, co przekłada się na większy komfort dnia tego wypróżnienia.
Przemek
Administrator

Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Postprzez 1x2x3 » 22 sty 2012, o 10:54

To chyba normalne :) Ja też tak mam
1x2x3

Postprzez Przemek » 22 sty 2012, o 11:19

Ale co dokładnie? =)
Przemek
Administrator

Postprzez 1x2x3 » 22 sty 2012, o 11:44

Im lepsza konsystencja (czyli im lepiej układ pokarmowy działa), tym lepiej się potem czuję.Przede wszystkim nie mam tego uczucia niepełnego wypróżnienia. Nawet jak mam absolutnie koszmarną biegunkę, że wyrzucam z siebie to co jadłam godzinę temu to i tak mam takie uczucie.
1x2x3

Postprzez Przemek » 22 sty 2012, o 11:53

Nooo właśnie... Twardy stolec to podstawa w tym wszystkim. U mnie się zdarza raz na jakiś czas, ale nie potrafię stwierdzić, czemu tak jest. Nie widzę żadnego wspólnego mianownika, który mógłby mnie naprowadzić na jakiś trop...
Przemek
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dolegliwości inne