Nieświeży oddech

Re: Nieświeży oddech

Postprzez ibeesiak » 6 kwi 2015, o 07:48

Czasami nieświeży oddech jest spowodowany psującymi się zębami i to polecałbym sprawdzić w pierwszej kolejności.
Kiedyś często czułem brzydki zapach podczas mycia zębów, ale nie wiedziałem, co to jest. Podejrzewałem zapachy ze zlewu, a jednak czułem to tylko podczas mycia zębów. W końcu wziąłem nić dentystyczną i zacząłem wąchać po każdym przejechaniu między zębami. Okazało się, że obie dolne ósemki miały bardzo brzydki gnijący zapach. Nawet gdy przejechałem po nich palcem, to palec śmierdział jak (sorry za słowo) gówno.
Po wyrwaniu ósemek problem rozwiązany. Jeśli ja to czasami czułem, to nawet nie chcę wiedzieć, jak czuli to inni :/
Ważne jest to, żeby do testowania zapachu mieć nić bezzapachową. Takie bez fluoru i bez zapachu mięty są trudno dostępne, ale czasem można trafić w sklepie.
To tyle na ten temat. Innych przyczyn nieświeżego oddechu nie znam, więc się nie wypowiadam.
ibeesiak

Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2006
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Postprzez pablos3744 » 6 kwi 2015, o 10:23

Powiem Wam tak to prawda zęby które się psują dają nieświeży oddech ale czasami związki jakie zachodzą w wątrobie dają nieświeży oddech i jeszcze jak człowiek jest megaaa głodny tak samo moze byc nieświeży oddech
pablos3744

Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Postprzez Prim » 1 cze 2015, o 18:07

Jedno z rozwiązań to płukanki stomatologiczne ( np Eludril ) lub rozcieńczona woda utleniona ( też do płukania ).
Prim

Wariant IBS: Biegunkowy, wzdęciowy.
Początek choroby: 1984
Dolegliwości ogólnie: Mocno nadmierna motoryka jelit.

Poprzednia strona

Powrót do Dolegliwości inne